Taniec brzucha - uaktywnij nieużywane mięśnie

Poprawia samopoczucie, dodaje ruchom sprężystości, uaktywnia nieużywane na co dzień mięśnie, uwydatnia talię. Orientalny taniec brzucha, to jeden z najprzyjemniejszych sposobów na wyrzeźbienie kobiecej sylwetki. 
Trudno do końca ustalić jakie są korzenie tego zmysłowego tańca. Część źródeł podaje starożytny Egipt, łącząc tę technikę z kultem bogini Izydy. Podobno Arabowie, po inwazji Egiptu, zainspirowani powabem tańca, wcielili go do swojej kultury. W wielu źródłach możemy znaleźć również wzmianki, które świadczą, że był od wieków kultywowany w innych miejscach. Zarówno w Indiach, Grecji, Hiszpanii, jak i w Afryce oraz na Dalekim i Bliskim Wschodzie. Urok tańca brzucha jest obecnie doceniany na całym świecie. Oprócz niekwestionowanej przyjemności, którą sprawia osobom oglądającym, ten swoisty festiwal zmysłów, daje nieocenione korzyści tancerkom. 

Tańcz na zdrowie

Taniec brzucha pozwala na uaktywnienie poszczególnych grup mięśniowych. To nie tylko idealne ćwiczenie pozwalające wzmocnić mięśnie brzucha, ud i pośladków. Dzięki specyficznym ruchom wzmacniamy i rozluźniamy, mięśnie przykręgosłupowe, co ma nieoceniony wpływ na zniwelowanie tak powszechnych bóli pleców i lędźwi. Belly dance, to taniec ogólnorozwojowy. 
Wpływa na lepsze dotlenienie organizmu, dzięki pogłębieniu oddechu. Doskonale usuwa napięcie mięśni przykręgosłupowych, wpływając nie tylko na redukcję bólu, ale zmienijąc postawę ciała. Łagodzi bóle mięsiączkowe i wmacnia mięśnie dna miednicy, co nie pozostaje bez znaczenia dla kobiet, które przygotowują się do ciąży. Ułatwia pracę układu trawiennego, a nawet poprawia pracę mózgu. 

Belly dance dla urody

Dzięki regularnym trenigom tańca brzucha poprawisz ukrwienie skóry, co wpłynie na jej odżywienie, a co za tym idzie, ujędrni ją i wygładzi. Pośladki podniosą się w widoczny sposób, a talia wysmukli. Uwalniane podczas tańca endorfiny znacznie poprawią nastrój i dodadzą witalności. Belly dance, to również idealny sposób na pozbycie się niechcianych fałdek i nadaniu ruchom niebywałej miękkości i sprężystości. 

Ten orientalny taniec, to również doskonały sposób na podniesienie świadomości własnego ciała. Dodaje pewności siebie, pozwala zaakceptować drobne niedoskonałości i dostrzec swój wewnętrzny potencjał. 
Autor: Małgorzata Zdziebko - Zięba