Te produkty zmienią Twoje samopoczucie na lepsze. Samo zdrowie!

Badacze przeanalizowali działanie produktów, które nie dość, że nie szkodzą figurze,  to dodatkowo pozytywnie wpływają na nasz nastrój. Oto kilka przykładów.

Odpowiednie nawodnienie

Na co dzień nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wielkie znaczenie w naszym organizmie odgrywa woda. Najczęściej pijemy  soki, coca-colę, kawę albo napoje energetyczne, które mają wspomóc naszą koncentrację i wytrzymałość. Naukowcy udowodnili, że to właśnie woda wpływa na dobrą kondycję naszego ciała, ale nie tylko! Ma również zbawienny wpływ na nasz umysł i reguluje pracę organizmu.
Migrena, zmęczenie, brak koncentracji i złe samopoczucie często wynikają z odwodnienia organizmu. 61% osób w Polsce, które piją wodę każdego dnia, sięgają po nią dopiero wtedy, gdy poczuje pragnienie. Pojawia się ono wówczas, gdy następuje już dwuprocentowe odwodnienie organizmu.

Co jeszcze sprawia, że możemy poczuć się lepiej?

Jeżeli Twoim celem jest np. oczarowanie rodziców narzeczonego, idealnie zadziała tu pomarańcza lub sok pomarańczowy. Naukowcy dowiedli, że witamina C zmniejsza poziom hormonu stresu we krwi- kortyzolu i pomaga zachować spokój.

Rozdrażnienie, które spotyka nas w różnych sytuacjach każdego dnia pomagają załagodzić awokado i pomidory- składniki guacamole. Są bogate w witaminę B działającą wyciszająco na nasz umysł i ciało.

Szykuje się super impreza, a Ty czujesz się zmęczona i martwisz się, że ominie Cię spotkanie z przyjaciółmi? Bez obaw! Wystraszy, że zaopatrzysz się w suszone figi. Pięć sztuk tych małych owoców zaspokaja 15% dziennego zapotrzebowania na żelazo. To właśnie jego niski poziom w Twoim organizmie powoduje, że czujesz się nie najlepiej. Popij je sokiem pomarańczowym, który jest źródłem energii dla mózgu i mięśni.

Jedz zdrowo

Kanapka z indykiem to posiłek dla tych, którym zdarzyło się zarwać kilka nocy. Eksperci twierdzą, że indyk jest bogaty w tyrozynę. Jest to aminokwas zwiększający poziom dopaminy i noradrenaliny, dwóch neuroprzekaźników, które działają pobudzająco, wzmagają czujność i koncentrację.

Zdarza Wam się zapomnieć, gdzie położyłyście np. telefon, czy ulubione okulary słoneczne? Na pewno! Jagody to owoce, które są bogate nie tylko w antyoksydanty, które chronią mózg przed uszkodzeniem z powodu wolnych rodników, ale badania sugerują, że zawarte w nich flawonoidy mogą poprawić Ci pamięć.
Zrób wrażenie na koleżankach z pracy i przygotuj sałatkę z łososiem. Łosoś to ryba, która zawiera dużą ilość kwasów omega-3-dobrych tłuszczów, które poprawiają pamięć. Najlepiej smakować będzie z pokruszonymi orzechami włoskimi i ze szpinakiem ( zawiera magnez i zmniejsza poziom stresu). 

Autor: Patrycja Kurzepa