Data publikacji:

Tekken 7 już w sprzedaży. Gracze są zachwyceni! 


Najpopularniejsza bijatyka wszech czasów w nowej odsłonie. Na konsole Playstation 4, Xbox One oraz komputery PC jest już dostępny Tekken 7. Namco kazało czekać graczom aż 8 lat, czy było warto? O tym dowiecie się w naszym tekście! 

Legendy powracają! 


Pierwszy Tekken został wypuszczony na automaty w 1994 roku. To właśnie na tych maszynach, gra zyskała miano kultowej. Później szybko przeniesiono ją na konsole, gdzie stała się również wielkim hitem. Tak naprawdę każda część wnosiła coś nowego, jednak zasada zawsze pozostawała ta sama - skopać tyłek przeciwnikowi! Nie inaczej jest w siódmej odsłonie serii, która jednocześnie debiutuje na konsolach nowej generacji. 

źródło: screen z filmu
Zmian jest sporo, jednak zacznijmy od tych najważniejszych. Przede wszystkim dostaniemy do dyspozycji wiele kultowych postaci, znanych z poprzednich odsłon. Będzie można powalczyć Niną Williams, Paulem Phoenixem, Bobem, Devil Jinem czy kultowym Heihachim Mishimą. Jeśli te nazwiska wam nic nie mówią, to może być dobra okazja do nadrobienia zaległości. W Tekkenie 7 pojawi się także kilka zupełnie nowym postaci, takich jak Katarina, Josie, Gigas czy Master Raven. Z pewnością ich debiut to także sporo nowych kombinacji do nauczenia. 

No właśnie, Tekken to przede wszystkim bijatyka, dlatego Namco postanowiło udoskonalić system walki. Oczywiście nie zabraknie widowiskowych combosów i nokautów. Na pewno trzeba będzie spędzić trochę czasu, żeby opanować wszystkie nowe umiejętności. 

Warto przekonać się też do trybu fabularnego 


Dotychczas tryb fabularny dla Namco nie był tym najważniejszym. Przede wszystkim chodziło o dobrą zabawę i możliwość zmierzenia się z przeciwnikiem, tym komputerowym jak i prawdziwym. W siódemce dostajemy jednak pełny tryb fabularny, który ma być równie mocną stroną tego tytułu. 

źródło: screen z filmu 
W tym trybie wcielamy się w dziennikarza, który przeprowadza śledztwo dotyczące rodziny Mishima. Kazuya i Heuhachi są pierwszymi postaciami, jakie postanawia prześwietlić. Cała historia powraca do poprzednich odsłon gry i nawet dla niewtajemniczonych w grę, może to być ciekawy powrót do przeszłości, który powie nieco więcej. Oczywiście poza opowieściami, nie zabraknie klasycznych scen walki. 


Tekken 7 jest już dostępny na półkach sklepowych. Możecie go nabyć na konsolę PS4, Xbox One oraz komputery PC. To absolutnie pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika bijatyk! 
Autor: Bartłomiej Mazurek

Przeczytaj również