Data modyfikacji:

Telewizory i akcesoria wspierające asystenta głosowego Google

Asystent głosowy Google umożliwia łatwiejsze wyszukiwanie treści, a także kontrolowanie urządzenia bez konieczności sięgania po pilota. Nowa technologia jest obecna nie tylko w telewizorach smart tv, ale również rozmaitych akcesoriach przeznaczonych do starszych urządzeń. Zobacz, jak w inteligentnym domu wykorzystać telewizor i akcesoria.

Sony Bravia KD-55A8F OLED - perfekcyjny obraz

Telewizor Sony z ekranem OLED jest wyborem dla prawdziwych koneserów dobrego obrazu. Seria AF8 charakteryzuje się nieskończonym kontrastem i doskonałymi kolorami. Płynny obraz z technologią Motionflow XR sprawdza się przy grach i rozgrywkach sportowych. System Android TV otrzymał szereg rozwiązań ułatwiających sterowanie, a także instalowanie aplikacji. Asystent Google reaguje na wiele komend głosowych. Z pewnością będziesz mógł go wykorzystać przeglądając oferty serwisów streamingowych czy sklepu Play. Biblioteka oferowana przez system operacyjny jest ogromna i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. 

Philips 55PUS8303 - wyjątkowe podświetlenie Amblight

Telewizory Philipsa na rynku wyróżniają się podświetleniem Amblight, które można zsynchronizować z żarówkami Hue. System operacyjny Android TV ma wbudowanego asystenta Google. Z poziomu telewizora włączysz oświetlenie, ustawisz temperaturę i uruchomisz serial. Model z matrycą IPS ma 55 cali i wspiera rozdzielczość 4K. Wydajny procesor zapewnia szybkie działanie, a najnowsze technologie takie jak HDR Premium czy DTS HD Premium Sound gwarantują jakość obrazu i dźwięku na najwyższym poziomie. 

LG OLED 4K 55C8 - płynnie działający system Android TV

Jeden z najwyższych modeli w ofercie LG dysponuje rewelacyjnym 55-calowym ekranem OLED. Urządzenie wspierające rozdzielczość 4K jest napędzane procesorem wyposażonym w sztuczną inteligencję. Asystent Google jest dostępny w tym modelu, co pozwala na błyskawiczne wyszukiwanie multimediów, a także aplikacji. Korzystanie z pilota nie jest już konieczne, dzięki wsparciu dla komend głosowych. Telewizor LG oferuje bardzo dobrą jakość i najnowsze technologie. 

Google Chromecast - idealny do starszych telewizorów

Niewielka przystawka dedykowana do starszych telewizorów bez systemu Smart TV wspiera polskiego asystenta Google. Za pomocą głosu można uruchomić telewizor, jednak warto pamiętać, aby urządzenie miało uruchomioną funkcję HDMI-CEC. Dzięki temu za pilota posłuży smartfon. Chromecast otwiera zupełnie nowe możliwości, ponieważ dzięki niemu można instalować aplikację, strumieniować treści z innych urządzeń, a także grać. Multimedialne centrum rozrywki odnajdzie się doskonale w inteligentnym domu.  

Google Chromecast Audio - ciesz się muzyką bez przewodów

Chromecast Audio to przystawka dedykowana do urządzeń odtwarzających muzykę, a także głośników, które nie mają inteligentnych funkcji. Po podłączeniu za pomocą złącza minijack będziesz mógł strumieniować muzykę z wielu popularnych serwisów. Asystent Google wspiera również komendy głosowe, dlatego sterowanie nim przy użyciu telefonu będzie jeszcze łatwiejsze. 

NVIDIA Shield - multimedialne centrum rozrywki

Przystawka telewizyjna wykorzystywana w szczególności do gier i rozrywki, podobnie jak telewizory ze Smart TV otrzymała wsparcie dla asystenta Google. Dzięki temu użytkownik jest w stanie zatrzymać odtwarzany film, wyszukać interesujące treści, a także zapytać o wynik meczu danej drużyny. Kontrolowanie pozostałych urządzeń wchodzących w skład inteligentnego domu również jest możliwe. NVIDIA Shield to multimedialne centrum, które zachwyca możliwościami. 

Dobrze poinformowany

Producenci stają na głowie, starając się ułatwić nam życie. Nowych urządzeń dla smart home będzie przybywać, dlatego warto śledzić informacje na ten temat. Poniżej znajdziesz kilka naszych najciekawszych artykułów związanych z inteligentnym domem. Dowiedz się więcej: