Data publikacji:

The Sims już wkrótce na telefonach komórkowych!

Znacie kultową serię The Sims? Czy wy również spędziliście długie godziny przed komputerem budując domy i wysyłając swoich podopiecznych Simów do pracy i na zakupy? Jeżeli tak jak my uwielbiacie tę grę to mamy dla was dobrą wiadomość! EA Games wskrzesza tę serię jeszcze raz, tym razem w wersji na telefony komórkowe.
The Sims, czyli gra, w której przejmujemy kontrolę nad stworzonymi przez nas postaciami i prowadzimy jej życie, to zabawa, w której udział brało miliony graczy na całym świecie. Katalog The Sims jest niezwykle rozbudowany, niezliczone dodatki potrafiły zabrać sporo przestrzeni na dysku. Zależnie od wersji mogliśmy powiększyć naszą simsową rodzinę o zwierzaka, skupić się na rozbudowywaniu kuchni, zmienić wystrój na „vintage”, czy też wysłać młodszych Simów na studia.
(źródło: EA Games)

Pierwsza wersja The Sims pojawiła się w roku 2000. Części powstało „zaledwie” cztery, ale do każdej z nich powstało przynajmniej kilka dodatków, które znacznie rozwijały rozgrywkę. Najnowsza wersja The Sims to gra na smartfony. The Sims Mobile pojawiło się już w Brazylii na platformach Android i iOS, a w najbliższym czasie powinno być dostępne również w innych krajach, jak zapowiada EA Games.

The Sims Moblie będzie wyglądało bardzo podobnie jak The Sims 4. Gracze będą mieli za zadanie opiekować się rodziną przez kilka pokoleń. Tylko od was zależy, jak będą żyli wasi Simowie!
(źródło: Sklep Google Play)

Podobna wersja gry była przez pewien moment dostępna na Facebooku i iOS za darmo, jednak EA Games wycofała się z tego projektu. Na szczęście pomysł wrócił i to w lepszej odsłonie. Jak zapowiadają twórcy, gra będzie dostępna całkowicie za darmo, co nas niezmiernie cieszy. Możemy się jednak spodziewać dodatkowych, płatnych elementów rozgrywki. 

Kolejnym dużym plusem jest element społecznościowy. Graczom udostępniono możliwość komunikowania się ze sobą. Liczymy na to, że będzie się dało również odwiedzać naszych znajomych w grze. 

Kiedy The Sims Mobile będzie ogólnodostępne w Polsce? Jak na razie nie wiadomo, ale trzymamy kciuki za to, żeby było to niedługo!
Tekst: Jakub Spiryn