Data modyfikacji:

Top 5 niepowtarzalnych strojów na bal przebierańców dla dorosłych

Czas na świetną zabawę

Już niedługo zacznie się kolejny karnawał. Jest to wydarzenie, o którym można usłyszeć praktycznie wszędzie. Najbardziej znanym karnawałem, jest ten organizowany w Rio de Janeiro. Można tam zobaczyć całą paletę kolorów, na niezwykłych strojach. Temu wydarzeniu towarzyszy wielka zabawa, wszędzie na świecie organizuje się imprezy karnawałowe, pełne tańca i ludzi w najróżniejszych przebraniach.

Co jest ważne przy wybieraniu stroju karnawałowego?

Za granicą zabawa głównie odbywa się na ulicy, wtedy ubiera się ten, który chce, ponieważ niektóre osoby chcą jedynie poobserwować i również mają taką możliwość i nie wymaga się od nich żadnych strojów. Dlatego oglądając programy telewizyjne, gdzie nadawane są relacje z Wenecji czy Rio de Janeiro, możemy zobaczyć zarówno długie kolorowe kolumny, jak i zwykłych ludzi, którzy krążą gdzieś wokół.

Natomiast w Polsce, to wszystko odbywa się na nieco innej zasadzie. Nie mamy w zwyczaju bawić się na ulicy, a często także nie pozwala na to karnawałowa pogoda, która mogłaby zepsuć całą zabawę. Dlatego Polacy zazwyczaj w karnawale wybierają się do klubów, na domówki, na bale, na specjalnie zorganizowane na tę okazję różnego rodzaju imprezy.

To, co może zdecydować o wyborze stroju, to między innymi tematyka imprezy, a także jej waga. Jeśli wybieramy się na zwykłą imprezę, bez tematów, możemy swobodnie popuścić wodze fantazji. Nieraz jednak możemy się spotkać z przedstawianym konkretnym tematem i wtedy trzeba trochę pogłówkować, aby nie wyglądać, jak inni. Są jednak także bale, na których obowiązuje ubranie eleganckie i królują garnitury, a także długie czarne i czerwone sukienki.

Jeśli rodzaj imprezy został już wybrany, można zacząć poszukiwania stroju. W tym wypadku można skorzystać ze specjalnych wypożyczalni, które znajdują się przeważnie w każdym większym mieście, lub też można wybrać się co tak zwanego ciuchlandu. Dopasowanie się do tematyki jest bardzo ważne, ponieważ podążanie za radą organizatorów, stworzy tylko zabawę jeszcze lepszą.

Skąd wziąć pomysł na strój?

Można posiłkować się Internetem i to właśnie tam znaleźć jakieś ciekawe propozycje. Jednak można także po prostu wybrać się do sklepu i do wypożyczalni i być może tam rzuci się coś ciekawego w oczy. Pomocy w wyborze i wystrojeniu może także użyczyć nam nasza wyobraźnia, jest ona niezawodna i dzięki niej można zaszokować innych imprezowiczów.

Najlepsze będzie oryginalne przebranie, czyli takie, którego nikt się nie będzie spodziewał. Takie, które będzie zwracało uwagę wszystkich wokół i które będzie budziło zaciekawienie. Strój karnawałowy dla dorosłych to jednak nie jest taka łatwa sprawa i wcześniej należy nieźle się nagłowić, żeby dobrze wybrać.

W co się przebrać?

Pomysł na przebranie może przyjść zbyt późno lub może okazać się nieodpowiedni, dlatego można skorzystać z poniższych propozycji i dowolnie je modyfikować:

1. Ciuchlandowy szał

W dwóch słowach: wszystko, co napotka się na drodze. Zapewne będzie to tania i wyjątkowa stylizacja, ponieważ w takich miejscach ciężko jest znaleźć dwie takie same rzeczy, a za to można znaleźć bardzo ciekawe ubrania. Spokojnie znajdzie się w takim miejscu tematyczna sukienka, stylizowana na XX wiek, nie zabraknie także kolorowych spódniczek, koszul, bluzek, peruk i tak dalej. Tutaj nie dostanie się gotowego pomysłu, lecz przepis na pomysł. Należy po prostu wybrać się do sklepu i zaszaleć, brać wszystko jak leci i następnie po prostu to ubrać. Jednak lepiej jest się powstrzymać przed kupowaniem w takim miejscu butów, tego chyba nie trzeba tłumaczyć dlaczego.

2. Sexi bomba

Nada się zarówno na bardziej elegancki bal, jak i na imprezę z dowolną tematyką ubrań. Długa prosta czarna sukienka, która będzie posiadała rozcięcie przy jednym biodrze, z dodatkiem intrygującej maski, wzbudzi niemałe zainteresowanie i nakieruje wzrok wszystkich mężczyzn właśnie w kierunku tak ubranej kobiety. Buty na obcasie, piękne kolczyki i zadziwiająca fryzura, to tylko dopełnienie tego stroju.

3. Super bohater

Mężczyźni zazwyczaj uderzają w proste stroje, które mają być przede wszystkim wygodne i mają nie krępować ruchów. Dlatego wybór zazwyczaj pada na kowboja, policjanta, „detektywa” lub coś z tego typu. Ktoś nieco bardziej pomysłowy mógłby zdecydować się na jakąś postać z filmu o super bohaterów i to nie koniecznie musi być pozytywna postać. Jednoczęściowy strój tajemniczego, odważnego ratownika, może być ciekawym rozwiązaniem i pewnym odstępstwem od reguły. Zazwyczaj w ten sposób przebierają się małe dzieci, więc może pora troszkę podpatrzyć ich pomysły.

4. Seksualny niewolnik

Dlaczego by nie zdecydować się na strój dla par? Jeśli wybieramy się w znajome towarzystwo, gdzie każdy ma możliwość samodzielnego wyboru stroju, można nieco zadziwić znajomych i postawić na troszkę ekstremalny strój. Nie musi to być koniecznie skąpe ubranie, lecz wyraźnie sugerujące tematykę. Mężczyzna prowadzony przez kobietę, na łańcuchu i w kajdankach, lub na odwrót, czy to nie wzbudzi wrażenia? Jest to wybór dla odważnych.

5. Po prostu rzecz

Nieraz zwykłe, jednocześnie nietypowe stroje, mogą wydać się całkiem zabawne i pasujące na dziwną imprezę karnawałową. Pomysł na przebranie się w przykładowo strój kanapki, cytryny, lemoniady… czegokolwiek, będzie po prostu niepowtarzalny. To ma być zabawa i nie ma czego się wstydzić. Zapewne nie wiele osób będzie w stanie odważyć się na taki ruch.

Jest to zaledwie kilka luźnych propozycji, które jednak i tak wymagają decyzji samodzielnej, według własnych upodobań. Można je dowolnie modyfikować lub zdecydować się na zupełnie co innego.

Przebierana impreza to świetny czas na rozluźnienie się

Chyba nie znajdzie się osoba, która po stresującym roku pracy, nie chciałaby nieco się zabawić i rozerwać, totalnie popuszczając wodze fantazji. Każdemu należy się trochę szaleństwa, dlatego wszyscy, którzy nie są typowymi domownikami preferującymi samotność, powinni przynajmniej raz do roku wybrać się na taką imprezę.

Jest to świetna metoda na to, aby troszkę się rozluźnić, aby móc znów poczuć się jak szalona, młoda osoba. Dorosłe osoby wcale nie są sztywne i wiele razy już temu dowodziły, dlatego warto promować karnawał, jako metodę na świetną zabawę. Może już za kilka lat, siłą tysięcy osób bawiących się na zamkniętych salach i w restauracjach, uda się zorganizować wielki pochód karnawałowy, rodem jak u naszych zagranicznych przyjaciół.

Karnawał nie jest wcale taki krótki, ponieważ trwa nawet kilka miesięcy, a niektóre miasta za granicą potrafią zorganizować imprezę karnawałową, która potrafi trwać bez przerwy kilkanaście dni i cały czas będzie gromadziła ludzi. Wszystko zależy od mentalności tych, którzy będą w karnawale uczestniczyli. Dlatego warto zapraszać wszystkich swoich znajomych na najbliższe imprezy i wspólnie się rozerwać, przy świetnej muzyce i cudownym towarzystwie.

Stroje karnawałowe dla dorosłych znajdziesz tutaj.

Przeczytaj również

co jedzą gołębie

Co jedzą gołębie? Jak wygląda hodowla gołębi?

2021-09-24
Dziko żyjące gołębie jedzą niemalże wszystko, co znajdą na terenie miasta. Ptaki szukają resztek jedzenia, okruchów chleba, a także nasion, owoców, warzyw i jagód. Nie pogardzą również owadami. Większość gołębi mieszkających w miastach i na terenach zurbanizowanych żywi się niezdrowo. Nadmiar soli i cukru w resztkach jedzenia pozostawianych przez człowieka powoduje u ptaków szereg chorób. Co jedzą gołębie hodowlane? Ich żywienie jest kluczem do dobrego zdrowia i pięknego wyglądu stada. Sprawdź, czym karmić gołębie ozdobne.
buty wojskowe

Jakie buty wojskowe wybrać? Polecane modele zimowe i letnie

2021-09-24
Buty wojskowe to jeden z podstawowych elementów ekwipunku każdego mężczyzny służącego w wojsku lub w innego rodzaju służbach mundurowych. Dodatkowo ze względu na solidną konstrukcję i najwyższą jakość materiałów, buty wojskowe świetnie sprawdzą się na szlaku lub podczas codziennego użytkowania. Chcesz kupić buty wojskowe, ale nie wiesz, na jaki model się zdecydować? Nie wiesz, jakie są różnice między zimowymi a letnimi butami wojskowymi? Przeczytaj nasz poradnik i wybierz buty wojskowe, które spełnią wszystkie twoje potrzeby.
zaneta na płoć

Jaka jest najskuteczniejsza przynęta i zanęta na płoć?

2021-09-22
Słodkowodne łowiska europejskie obfitują w wiele różnych gatunków ryb. Jednym z najczęściej spotykanych jest płoć – ryba występująca zarówno w wodach płynących, jak i stojących. Łowienie płoci jest stosunkowo łatwe, zwłaszcza okazów niewielkich, żerujących ławicami na dość niewielkiej głębokości. Inaczej rzecz się ma z dużymi okazami płoci. Te są bardzo płochliwe i nieufne. Ich miejsca żerowania znajdują się znacznie głębiej. Co ciekawe, płoć można złapać o każdej porze roku, zarówno w wodzie odkrytej, jak i spod lodu. W tym artykule zastanowimy się, jaka jest najskuteczniejsza przynęta i zanęta na płoć.
Przynęta na sandacza

Przynęta na sandacza - co najlepiej się sprawdzi?

2021-09-20
Sandacz to drapieżna i jednocześnie bardzo smakowita ryba. Doświadczeni wędkarze doskonale wiedzą, że nie tak łatwo go złapać. Podpowiadamy więc, jakie przynęty na sandacza najlepiej się sprawdzą. Wybieramy najczęściej stosowane metody, dzięki którym udaje się ujarzmić drapieżnika i schwytać go w pułapkę.
kalendarz brań karpia

Kalendarz brań karpia

2021-09-17
Karp to jedna z większych i trudniejszych do złowienia ryb w Polsce. Hoduje się go w wielu stawach, jednak dziko żyjące osobniki są prawdziwym wyzwaniem nawet dla doświadczonych wędkarzy. Spełnienie marzeń o złowieniu drapieżnika ułatwia kalendarz brań karpia. Dzięki niemu dobrze zaplanuje się czas na połów i zwiększy się szanse na skuteczne branie.
jak dbac o kota

Jak dbać o kota, czyli co musisz wiedzieć, decydując się na kota w domu?

2021-09-17
Kot to zwierzę, które nigdy nie zostało udomowione przez człowieka. Ciekawe, prawda? Okazuje się bowiem, że koty same zorientowały się, że w towarzystwie ludzi nie brakuje im jedzenia oraz ciepła. Z czasem zwierzaki te coraz częściej zamieszkiwały blisko człowieka i polowały na gryzonie, które często pojawiały się wśród zapasów pożywienia, jakie gromadzili ludzie. Tym sposobem obecnie mamy mnóstwo domowych mruczków, które skradły nasze serca. Myślisz o przygarnięciu czworonożnego pupila? Pamiętaj, że posiadanie kota to nie tylko przyjemność, ale też duża odpowiedzialność. Jak zatem dbać o kota? Jakie gadżety są niezbędne w kocim domu? Oto nasze podpowiedzi!