Triki młodego kierowcy- jak znaleźć tanie oc?

Ubezpiecznie OC to obowiązkowa polisa ubezpieczeniowa, którą musi wykupić każdy kierowca nabywając auto. Z wykupieniem takiej polisy nie należy zwlekać. Jest jednak grupa, która napotyka trudności przy zakupie pakietu OC. Mowa o młodych kierowcach, dla których ubezpieczenie OC bywa bardzo drogie. Jeśli jesteś początkującym kierowcą podpowiemy ci jak znaleźć tanie oc, korzystając ze skutecznych trików.

Dlaczego młody kierowca nie może liczyć na tanie OC?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ na ostateczną cenę OC wpływa wiele składowych czynników. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tego, co dokładnie wpływa na wysokość ubezpieczenia OC, zajrzyjcie na naszego tekstu na ten temat: (link).

OC to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które służy poszkodowanym w wypadkach drogowych. Niestety, statystycznie to właśnie młodzi, niedoświadczeni kierowcy powodują najwięcej wypadków drogowych. Młody kierowca stanowi zagrożenie na drodze, dlatego musi płacić większe składki na rzecz tej obowiązkowej polisy. Każdy kalkulator ubezpieczeń zawyży cenę polisy, jeśli właścicielem auta będzie osoba z krótkim doświadczeniem, posiadająca prawo jazdy zaledwie kilka lat.

Ubezpieczyciele nie chcą ufać dobrym intencjom młodych kierowców. Szczególnie narażeni na zwyżki są nieopierzeni kierowcy, przed ukończeniem 25 roku życia oraz ci, którzy posiadają prawo jazdy krócej niż 5 lat.

Młody kierowca i tanie OC- podstawa to wybór odpowiedniego auta

Zanim zaczniemy korzystać z porównywarek OC i fachowych rad profesjonalnych doradców ubezpieczeniowych, warto zastanowić się nad autem. Jeśli zakup auta dopiero jest w planach i ma być to pierwszy samochód i pierwsza polisa młodego kierowcy, wybierzmy auto rozsądnie.

Jesteś młodym, niedoświadczonym kierowcą? Chcesz wykupić ubezpieczenie tylko na siebie? Wybierz auto o małej pojemności silnika z mniejszą mocą. Dla każdej firmy ubezpieczeniowej będzie to znak, że nie masz zamiaru przesadzać z prędkością na drodze. Jeśli zapewnisz ubezpieczyciela o bezpieczniejszej i wolniejszej jeździe, z pewnością jego oferta będzie dla ciebie bardziej korzystna.
Jeszcze przed wyborem auta możesz skorzystać z narzędzia jakim jest kalkulator ubezpieczeń. Zaznaczając parametry aut, których kupnem jesteś zainteresowany, będziesz w stanie porównać koszty ich utrzymania.

Wszyscy wiemy, że samochód to nie jednorazowy wydatek, tylko własność, która wymaga stałych nakładów finansowych. Wybierz auto, które zagwarantuje ci mniejsze koszty utrzymania, w tym tanie oc.

Porównywarka oc i współwłaściciel, czyli triki młodego kierowcy na tanie oc
Kiedy posiadasz już auto i stoisz przed wyborem odpowiedniego dla siebie ubezpieczenia oc, skorzystaj z naszych niezawodnych trików. Dzięki nim, na pewno nie przepłacisz za swoją polisę, a zwyżki nie będą dla ciebie zagrożeniem.

1. 
Skorzystaj z porównywarki oc
Porównywarka oc pozwoli ci zaoszczędzić czas przy wyborze ubezpieczenia. Bywa tak, że rodzice lub znajomi podpowiadają nam skorzystanie z wybranej przez nich ubezpieczalni, której usługi sprawdziły się w ich przypadku. Nie oglądaj się jednak na innych i skorzystaj z gotowych, wygodnych rozwiązań, zamiast z dobrych rad. 
Porównywarka oc przeprowadzi selekcję rynkowych ofert za ciebie. To pierwszy krok do zakupu taniego oc.

2. Wybierz „odpowiedniego” współwłaściciela
Kimś takim może być bliska ci osoba, najlepiej rodzice, z którymi łatwiej będzie rozstrzygnąć kwestie finansowe. Tanie oc jest osiągalne, jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie. Starsi i bardziej doświadczeni kierowcy mogą liczyć nie tylko na zniżki z tytułu swojego stażu za kierownicą, ale także widniejąc w dokumentach auta pozbawią cię zagrożenia zwyżkami.

Ta zniżka niesie za sobą jednak pewne ryzyko. W sytuacji gdy, młodszy współwłaściciel auta spowoduje wypadek, konsekwencje poniesie także starszy kierowca, który przy zakupie kolejnego oc może nie otrzymać zniżki za bezszkodową jazdę. 

Istnieje kilka towarzystw ubezpieczeniowych, które nie biorą także pod uwagę starszego współwłaściciela auta, a jedynie osobę, która stale je użytkuje przy wyliczaniu składki oc. Kalkulator ubezpieczeń i powiązany z nim formularz, pozwoli ci określić, jak w tej kwestii działa każde z towarzystw ubezpieczeniowych. Warto przyjrzeć się tej kwestii. 

3. Rozwiązanie dla studenta- rejestracja auta w mniejszej miejscowości
Jeśli oferty z porównywarki oc są dla ciebie nadal za wysokie, spróbuj zyskać zniżki wybierając doświadczonego i bezszkodowego współwłaściciela.
Możesz także zdecydować się na zarejestrowanie auta w mniejszej miejscowości. Według statystyk w mniejszych ośrodkach miejskich zdarza się mniej wypadków, dlatego ubezpieczyciele udzielają mniejszej taryfikacji dla aut poruszających się w obrębie mniejszych miast.
Jest to idealne rozwiązanie dla studentów, którzy z mniejszych miejscowości dojeżdżają na studia do dużych miast.

4. Nie każdy młody kierowca jest piratem drogowym- udowodnij to i zadbaj o tanie oc w przyszłości
Każdy rok bezszkodowej jazdy zagwarantuje ci kilku, a nawet kilkunasto procentowe zniżki. Warto o tym pamiętać i zachować rozsądek na drodze. Dzięki temu w przyszłości, każde spotkanie z ubezpieczycielem, czy obliczenia za pomocą kalkulatora ubezpieczeń będą mniej stresującym przezyciem.

Autor: Nadia Pietrzak

usuwanie rys z szyb

Usuwanie rys z szyb samochodowych

2020-09-18
Rysy na przedniej szybie nie dodają autu uroku. Znacznie większym problemem są jednak refleksy świetlne, które mogą oślepiać w trakcie jazdy. Usuwanie rys z szyb samochodowych nie jest najłatwiejszym zadaniem, ale korzystając z odpowiednich narzędzi, z pewnością uda ci się to zrobić.
regulacja hamulca ręcznego

Regulacja hamulca ręcznego. Jak wyregulować hamulec ręczny?

2020-09-17
Ręczny nie trzyma? Pogorszone działanie hamulca ręcznego nie zawsze musi oznaczać usterkę. W wielu przypadkach wystarczy podstawowa regulacja. Zobacz, jak wygląda regulacja hamulca ręcznego i jak sprawdzić jego działanie.
motocykl do miasta

Motocykl do miasta - jaki motocykl do jazdy po mieście wybrać?

2020-09-14
Jeśli miasto jest dżunglą, to gąszcz roślinności tworzą nie tylko budynki, ale i tkwiące w korkach samochody. Jak się wśród nich przemieszczać? Jednym z najszybszych i najpewniejszych środków transportów w dużym mieście są motocykle, dla których korki nie istnieją. Jaki motocykl do miasta wybrać?
jak ładować akumulator

Jak ładować akumulator samochodowy? Instrukcja krok po kroku

2020-09-02
Długi postój, włączone światła, urządzenie kradnące prąd — możliwych powodów rozładowania akumulatora nie trzeba długo szukać. Tym bardziej zimą, gdy niskie temperatury obniżają skuteczność akumulatora nawet o kilkadziesiąt procent. Jak ładować akumulator za pomocą prostownika? Jak się okazuje, o błędy wcale nie trudno.
amortyzatory

Jakie amortyzatory do samochodu? Olejowe czy gazowe?

2020-08-27
Amortyzatory to jedne z najważniejszych części eksploatacyjnych samochodu. Z czasem tracą swoje właściwości, dlatego ważna jest regularna kontrola ich sprawności. Do wyboru mamy dwa podstawowe rodzaje amortyzatorów – olejowe i gazowe. Które z nich są lepsze? Podpowiadamy, jakie amortyzatory warto wybrać w konkretnych sytuacjach.
płyn do wspomagania

Jaki płyn do wspomagania? Podpowiadamy

2020-08-24
Płyn do wspomagania kierownicy odgrywa ważną rolę w aucie. Niepokojące dźwięki wydobywające się spod maski w trakcie kręcenia kierownicą to znak, że pora go sprawdzić. Sprawdź, jaki płyn do wspomagania kierownicy wybrać.
oznaczenia na oponach

Oznaczenia na oponach – jak je czytać?

2020-08-22
Żeby idealnie dopasować ogumienie do pojazdu, trzeba wiedzieć, jak czytać oznaczenia na oponach. Zobacz najważniejsze oznaczenia na oponach i jak je odczytywać.
neutralizator rdzy

Neutralizator rdzy. Jaki wybrać?

2020-08-19
Jak usunąć rdzę z podwozia samochodu, ogrodzenia lub metalowych konstrukcji? Nie zawsze da się ją doczyścić ręcznie. Tutaj w sukurs przychodzi neutralizator rdzy. Sprawdź, jaki neutralizator rdzy wybrać i jak z niego korzystać.