Trzy nowe aparaty Canona 

Do oferty Canona wprowadzone zostaną aż trzy nowe aparaty: Canon EOS 77D, 800D oraz nowy bezlusterkowiec M6. Urządzenia zaprojektowane są dla początkujących jak i ambitnych amatorów. Szybki autofocus i ulepszony procesor obrazu to nie jedyne aspekty, które mogą przyciągać. 

Nowe lustrzanki dla amatorów 

Canon 77D i 800D są stawiane w segmencie dla amatorów zaczynających swoją przygodę z fotografią, jak i osób, które już z robieniem zdjęć są obyte, ale ceny profesjonalnego sprzętu przewyższają ich domowy budżet.

 Nowy Canon 77D

Autor: Canon/ źródło: canon.com 
W modelu 77D postawiono na sprawdzone rozwiązania znane z modelu 80D. Matryca o rozdzielczości 24,2 Mpix, wyposażona będzie w procesor DIGIC 7. Po testach tego aparatu można wywnioskować, że jego młodszy brat zrobi równie dobre ujęcia, niezależnie od panujących warunków. Na uwagę w nowym aparacie zasługuje także autofocus. W trybie Live View potrafi on złapać ostrość w 0,03 sekundy i jest to absolutnym rekordem jeśli chodzi o aparaty Canona. W zwykłym trybie robienia zdjęć, aparat będzie wykorzystywał 45 punktów krzyżowych, ułatwiających złapanie ostrości. Canon 77D plasuje się hierarchii nieco niżej niż model 80D, dlatego może być on budżetowym, lecz równie dobrym wyborem. 
Jeśli chodzi o model 800D to jest on bardzo podobny do 77D. Różnice polegają w głównej mierze na wielkości urządzenia i szybkości autofocusa. Za pomocą tego aparatu będzie można bezprzewodowo przesyłać zdjęcia do urządzeń mobilnych. 800D oferować będzie także czułości ISO sięgające do 51200!

 Nowy Canon 800D

Autor: Canon/ źródło: canon.com 
Aparaty będą dostępne z obiektywami typu KIT charakteryzujące się ogniskowymi 18-55 i światłem zmiennym F/4-5,6. Wszystkie wyposażone zostaną w silnik STM, gwarantujący lepszą i cichszą pracę. W modelu 77D pojawi się dodatkowy bezprzewodowy pilot, który łączy się za pomocą bluetooth i pozwoli on na robienie zdjęć z odległości do 5 metrów. 


Za Canona 77D w najtańszej wersji będzie trzeba zapłacić 829 dolarów, natomiast za 800D 779 dolarów. Aparaty mają pojawić się w sprzedaży już w marcu. 

Canon M6 - solidny bezlusterkowiec na każdą okazję

Segment aparatów bezlustrowych powiększył się o model EOS M6. Bardzo kompaktowa obudowa kryje w sobie 24,2 megapikselową matrycę z sensorem APSC. Podobnie jak w dwóch poprzednich aparatach, M6 będzie działał przy pomocy procesora DIGIC 7. Szybkość oraz jakość wykonanych zdjęć jest bardzo zbliżona do tych jakie osiąga większość lustrzanek. Odchylany ekran dotykowy jest niezwykle łatwy w obsłudze. Umożliwia on zrobienie zdjęć i wykonanie filmów z różnych perspektyw. Z komputerem M6 połączy się za pomocą Wifi lub modułu NFC, który może być wykorzystany np. z drukarką.

Nowy Canon M6
Autor: Canon/ źródło: canon.com 
Bez wątpienia M6 to jedno z ciekawszych urządzeń jakie zaprezentował Canon. Niewielka konstrukcja, swoją jakością dorównująca lustrzankom, może być obiektem zainteresowania wielu użytkowników. Canon EOS M6 do sklepów ma trafić w kwietniu, a jego najtańsza wersja będzie kosztować 729 dolarów.