Tunel aerodynamiczny - ty też możesz latać

Marzenie o swobodnym unoszeniu się w powietrzu towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Ludzie zawsze marzyli o lataniu. Teraz każdy może tego doświadczyć. Wystarczy założyć specjalny kombinezon, kask, google i zatkać uszy. Potem szybki instruktaż i można zacząć przygodę z lataniem w tunelu. 
Ta osobliwa rozrywka jest od niedawna dostępna w Polsce. Dość kosztowne przedsięwzięcie, jednak emocje, których dostarcza są nie do przecenienia. Tunel, to nic innego jak specjalnie przygotowana szklana tuba, która umożliwia całkowicie bezpieczne dryfowanie w powietrzu. Inaczej ujmując - stymulator lotu, generujący silne strugi powietrza. Unosimy się w nim nawet na kilkanaście metrów. 

Co musisz wiedzieć zanim zaczniesz

Dla większości osób korzystających z tej formy ruchu, to całkowita nowość. Nie musisz się obawiać, że sobie nie poradzisz, bo nigdy nie miałeś styczności z taką aktywnością. Mogą z niej korzystać nawet czteroletnie dzieciaki oraz osoby z ograniczeniami ruchowymi, poruszające się na wózkach inwalidzkich. Jedynym wykluczeniem jest ciąża i poważny uraz kręgosłupa. Wystarczy ubrać się wygodnie i przygotować się do nowej przygody. Zanim wzbijesz się do góry, musisz przejść krótkie szkolenie w czasie którego poznasz zasady korzystania z tunelu, tak aby zachować bezpieczeństwo. 
Instruktor przekaże ci "tajne" kody do komunikacji w czasie lotu oraz strój, który zagwarantuje ci swobodne i bezpieczne poruszanie. 

Wzbijamy się do góry

Osoby smakujące przygody z lataniem w tunelu, mogą liczyć na obecność instruktora w trakcie trwania całego lotu. Będzie on czuwał nad bezpieczeństwem i pomoże przybrać najbardziej wskazaną pozycję. Prędkość powietrza zawsze dostosowuje się do możliwości osoby korzystającej z tej formy ruchu. Należy pamiętać, że lot w takim tunelu, to nie tylko doskonała rozrywka. To również bardzo intensywny wysiłek, który uaktywnia nieużywane na co dzień grupy mięśniowe. Zatem trzeba się przygotować na potężny zastrzyk adrenaliny, ale również na na porządne zakwasy po takiej aktywności. 

Autor: Małgorzata Zdziebko - Zięba