Udawane kolczyki, czyli piercing bez bólu

Przekłuty język lub warga, kolczyk w nosie, tunele w uszach — tego rodzaju ozdoby mogą być kuszące dla wszystkich tych, którzy lubią eksperymentować, zmieniać swój wizerunek lub identyfikują się z daną grupą społeczną. 
Biżuteria, która rzuca się w oczy i znajduje się w innych miejscach niż uszy, może budzić kontrowersje otoczenia lub stanowczy sprzeciw rodziców w przypadku osób niepełnoletnich.

Dlatego dobrym pomysłem na to, aby przekonać się, czy biżuteria w nosie czy na języku jest odpowiednim wyborem, jest zakup kolczyków na magnes, które nie wymagają wykonywania przekłuć.

Kolczyki na magnes — alternatywa dla prawdziwego piercingu?

Osoby, które są zainteresowane wykonaniem dodatkowych dziurek w uszach, zrobieniem tuneli czy założeniem kolczyka na nosie, najczęściej starannie rozważają wszystkie argumenty „za” i „przeciw”. Obawy, wątpliwości i radzenie się innych są w tej sytuacji jak najbardziej normalne.
 
Wykonanie piercingu może wiązać się z dyskomfortem, a w przypadku osób wrażliwych lub nieprzyzwyczajonych do tej formy ozdabiania ciała — z bólem. 

Oczywiście nie chodzi o demonizowanie pracy piercerów, a jedynie o zwrócenie uwagi na możliwe skutki uboczne oraz konsekwencje takich wyborów.

Przekłuwanie ciała związane jest niekiedy z wystąpieniem reakcji alergicznych. Zaniedbanie zasad higieny podczas pielęgnacji rany może prowadzić do nieprzyjemnych powikłań.

Osoby, które mają wątpliwości, czy przekłuwanie ciała jest dobrym pomysłem, mogą najpierw sięgnąć po fake plug, aby przekonać się, jak na co dzień wygląda komfort noszenia tuneli.

Nastolatki, które są niepełnoletnie, muszą liczyć się ze zdaniem rodziców w kwestii przekłuwania nosa, języka czy warg.

Zamiast narażać się na gniew opiekunów, warto pobawić się swoim wizerunkiem, sięgając po kolczyki na magnes.Zabawa swoim wizerunkiem przy wykorzystaniu rozwiązań tymczasowych, takich jak klipsy czy wspomniane wyżej rozwiązania, to doskonały pomysł dla osób niezdecydowanych.

To, że w każdej chwili można zdjąć i założyć fake plug, sprawia, że noszenie ich to świetna zabawa bez trwałych konsekwencji.

Dlatego takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się u osób młodych, eksperymentujących ze swoim wizerunkiem czy niezdecydowanych na wykonanie piercingu.

Udawane kolczyki — tak czy nie?

Jak będę wyglądać z kolczykiem w wardze? Czy pasuje mi przekłuty nos? Takie pytania zadaje sobie spore grono osób, które lubią zmiany wizerunku oraz eksperymenty ze swoim stylem.

Trwałe przekłuwanie ciała wiąże się z kosztami, dyskomfortem oraz innymi konsekwencjami. Dlatego wcześniejszy zakup kolczyków na magnes może utwierdzić nas w tej decyzji lub wręcz przeciwnie — odwieść od pomysłu przekłuwania ciała.

Za największą wadę tego rodzaju ozdób uznaje się możliwość  przesuwania i wypadania biżuterii.

Często magnes jest zbyt słaby (szczególnie w tańszych modelach), dlatego kolczyki na magnes mogą niespodziewanie zmienić swoje położenie.

Niektóre osoby doświadczyły „wciągnięcia” do nosa magnetycznej części biżuterii, co powoduje stres i może mieć wpływ na zdrowie i samopoczucie.

W takiej sytuacji czasami niezbędna jest pomoc lekarza, który umiejętnie wyciągnie problematyczny element ozdoby.

Osoby mające kolczyki na magnes narzekają na to, że należy liczyć się z nieustanną kontrolą takiej biżuterii, ponieważ łatwo ją zgubić lub zniszczyć.Klipsy — coś dla pań ceniących efektowną biżuterię

Duże wiszące kolczyki ozdobione kamieniami są bardzo dobrym wyborem na wielkie wyjście, takie jak kolacja, bal sylwestrowy czy impreza tematyczna.

Niestety takie efektowne ozdoby wykonane ze szlachetnych kruszców i kamieni najczystszej klasy są oszałamiająco drogie. Tańszą alternatywą dla wyrobów jubilerskich mogą być klipsy. Prezentują się one równie dobrze, a ich 
cena jest znacznie łaskawsza dla portfela.

Ciężkie wiszące kolczyki nie są dobre dla uszu. Ich długotrwałe noszenie może rozciągać dziurki, co wygląda bardzo nieestetycznie. Klipsy zakłada się za pomocą małych zatrzasków zapinanych na płatku ucha, dzięki czemu nie obciąża się dziurek.

Przeciwniczki tego rodzaju ozdób często narzekają na dyskomfort towarzyszący ich noszeniu. Nieprzyjemny ucisk płatków uszu zaliczany jest do największych wad noszenia klipsów.

Jeśli jednak taki efekt nie występuje, sztuczne kolczyki będą doskonałym pomysłem na delikatną zmianę wizerunku. 


Ze względu na niską cenę takich ozdób, można bez problemu nosić zamiennie kilka lub kilkanaście par bez obawy o to, że kolczyki spadną z uszu.

Jeśli je zgubimy lub zniszczymy, nie będzie to tak wielka strata, jak w przypadku szlachetnych wyrobów jubilerskich. Wiele modeli delikatniejszych, bardziej stonowanych klipsów z powodzeniem sprawdzi się na co dzień.

Wybór takich kolczyków jest ogromny. Intrygujące wzornictwo, bogactwo kolorów i wzorów z pewnością zachwycą każdą miłośniczkę błyskotek. Imitacja złota, srebra czy kamieni szlachetnych bardzo wiernie oddaje piękno i blask prawdziwych kruszców.

Czasy, kiedy klipsy kojarzyły się ze starszymi nobliwymi paniami, minęły bezpowrotnie. Obecnie biżuteria taka jest nie tylko stylowa, lecz także komfortowa w noszeniu.

Sztuczny piercing — hit czy kit?

Fake plug, czyli kolczyk imitujący prawdziwe plugi, nie rozciąga dziurek, a swoim wyglądem przypomina prawdziwy tunel.
 
Tego rodzaju biżuteria na pewno będzie pomocna w podjęciu decyzji, czy odwiedzamy salon piercingu, czy jednak był to jednorazowy eksperyment.

Zagorzali fani piercingu bardzo sceptycznie spoglądają na ciekawostki takie jak fake plug, a ich noszenie uważają za niezbyt dobry pomysł.

Są to osoby, które mają już przekłuty nos czy wargę lub założone tunele w uszach, więc pierwsza decyzja dotycząca noszenia niestandardowej biżuterii jest już za nimi.

Zwolennicy piercingu wiedzą już, że taka biżuteria nie utrudnia im codziennego funkcjonowania, nie uczula i nie powoduje dyskomfortu oraz niepożądanych konsekwencji medycznych. U osób, które mają taką decyzję przed sobą, rodzą się wątpliwości i jest to w zupełności uzasadnione.


Warto wiedzieć, że osoby cierpiące na alergie czy mające wrażliwą skórę mogą odczuć przykre konsekwencje noszenia fake plugów.

Taka ozdoba często wykonana jest z najtańszych materiałów, które nie są przebadane pod kątem ryzyka wystąpienia alergii w postaci zaczerwienionej skóry czy swędzącej, dokuczliwej wysypki.

Profesjonalna biżuteria, którą posługują się zawodowi piercerzy, wykonana jest z wysokiej jakości stali — jest ona bezpieczna, trwała i nie koroduje.

Co do fake plugów nigdy nie mamy takiej pewności. Dlatego naprawdę nie warto zakładać ich w innych miejscach niż skóra zewnętrzna.

Podsumowanie

Sztuczna biżuteria będzie doskonałym wyborem dla osób, które lubią zabawę ze swoim wizerunkiem, chcą eksperymentować, ale na razie nie zależy im na trwałym rozwiązaniu.

Udawane kolczyki mogą być pomocne w podjęciu decyzji odnośnie do wykonania prawdziwego piercingu.

Tego rodzaju ozdoby są niedrogie, a wybór kolorów i wzorów jest tak ogromny, że każdy zwolennik biżuterii znajdzie modele odpowiadające jego preferencjom.

Podobne artykuły

jak skrócić bransoletę

Jak skrócić bransoletę w zegarku?

2020-07-10
Kupując zegarek z metalową lub ceramiczną bransoletą, warto zmierzyć obwód nadgarstka. Większość sklepów dopasuje długość bransolety w cenie czasomierza. Co jednak zrobić, gdy zakupiony lub otrzymany zegarek jest zbyt luźny? Jak się okazuje, zmniejszenie bransolety nie przysparza dużo problemu i nie musisz udawać się z tym do zegarmistrza. Jak skrócić bransoletę w zegarku?
rowerzysta

Jaki zegarek na rower kupić?

2020-06-29
Rozpoczęcie sezonu rowerowego to dla miłośników kolarstwa czas budowania kondycji i kompletowania sprzętu. Sprawdź, jak wybrać dobry zegarek na rower.
szkło szafirowe

Wady i zalety szkła szafirowego w zegarku

2020-06-17
Przy produkcji najznakomitszych zegarków znaczenie mają najdrobniejsze detale. Choć sercem zegarka jest jego mechanizm, dużą uwagę warto poświęcić szkiełku. To ono odpowiada za idealną przejrzystość oraz ochronę tarczy. Jednym z najbardziej pożądanych rodzajów jest szkiełko szafirowe. Jakie ma wady i zalety?
zegarek kolekcjonerski

Zegarki kolekcjonerskie. Co to jest i czy warto kupić?

2020-06-07
Patek Philippe, Breguet, Audemars Piguet, Vacheron Constantin – przy tych zegarkach nawet luksusowe Rolexy mogą wyglądać jak ubodzy krewni. Ceny najznakomitszych arcydzieł zegarmistrzostwa sięgają kilkudziesięciu milionów dolarów i, co tu dużo ukrywać, są poza zasięgiem większości pasjonatów zegarków. Z myślą o nich powstają natomiast zegarki kolekcjonerskie. Czy warto kupić zegarek kolekcjonerski i czym on właściwie jest?

Ostatnio dodane artykuły