Recenzja - Fifa 18 vs PES 18

Szacuje się , że ilość fanów wynosi ok. 3.5 mld! Liczba graczy to aż 250 milionów zawodników w ponad 200 krajach. Piłka nożna - najpopularniejszy sport na świecie. Sport pełen rywalizacji: Ronaldo vs Messi, Real Madryt vs FC Barcelona, a także dwa najbardziej popularne, konkurujące ze sobą tytuły gier sportowych na świecie: Fifa 18 vs PES 18. Zobacz naszą wideo recenzję i sam zdecyduj, której gry sportowej jesteś większym fanem. Zobacz porównanie gier Fifa 18 vs PES 18 na Ceneo.pl

Fifa 18

FIFA 18 jest kolejną odsłoną najpopularniejszego cyklu gier piłkarskich na świecie, nad którym nieprzerwanie czuwa firma EA Sports. Tytuł trafił między innymi na platformę PlayStation 4, a gracze po raz kolejny mogą pokierować całą masą licencjonowanych reprezentacji narodowych oraz drużyn piłkarskich z najlepszych lig świata. Produkcja wprowadza szereg zmian i usprawnień w mechanice – względem poprzedniczki poprawie uległa również oprawa graficzna, której wysoka jakość jest zasługą opracowanej przez studio DICE technologii Frostbite. Wśród zróżnicowanych trybów dla pojedynczego gracza po raz kolejny pojawia się kampania fabularna, pod nazwą „Droga do sławy” – wcielamy się w niej w fikcyjnego zawodnika, Alexa Huntera i bierzemy udział w drugim sezonie futbolowych rozgrywek. Tym razem moduł może się pochwalić nie tylko obecnością nowych wątków – pojawiają się w nim również postacie nieobecne w poprzedniej części serii. Tytuł oferuje także szereg wariantów rozgrywki stworzonych z myślą o wieloosobowej zabawie.

Pro Evolution Soccer 18

Tegoroczna edycja przynosi największe zmiany w serii w przeciągu ostatniej dekady, wyznaczając nowy standardy współczesnej gry piłkarskiej. Praktycznie każdy element gry doczekał się zmian – od samej mechaniki rozgrywki, usprawnień w oprawie (to najładniejsza gra piłkarska jaka kiedykolwiek powstała), przez dodatkowe tryby gry, po silniejszą integrację z PES League pod kątem rozgrywek e-sportowych. Tegoroczna edycja jest odpowiedzią na ostatnie trzy lata współpracy z fanami serii, oferując najbardziej zbalansowane tempo rozgrywek pod kątem taktycznej gry kombinacyjnej. Ogromne usprawnienia dotyczą zwłaszcza wersji PC, która w tym roku osadzona jest na tym samym silniku co PlayStation 4 i Xbox One i prezentuje się co najmniej tak dobrze, jak na nowych konsolach.

Fifa 18 - recenzje użytkowników

Według zadowolonych klientów Ceneo.pl, gra Fifa 18 wyróżnia się takimi cechami jak:

fabuła:
grafika:
grywalność:

Pro Evolution Soccer 18 - recenzje użytkowników

Według zadowolonych klientów Ceneo.pl, gra Pro Evolution Soccer 18 wyróżnia się takimi cechami jak:

fabuła:
grafika:
grywalność:

Recenzja i opinia pochodzi z porównania gier RPGi: Fifa 18 vs PES 18
Gra Fifa 18 na Ceneo została oceniony na 4.6/5 w 26 opiniach.
Opinia o Fifa 18 wystawiona 8 miesięcy temu przez:
michał


Ocena: 5/5

super poprawiona grafika,bardziej dopracowane szczegóły i triki,bramkarze są bardziej niezawodni i praktycznie trudno strzelić im bramkę,polecam

Opinia o PES 18 wystawiona 7 miesięcy temu przez:
null


Ocena: 5/5

Gameplay 9/10 Duży minus to gra bramkarzy, którzy często ( ale głównie w meczach online ) puszczają każdy strzał, mam w MyClub Buffona a często jest tak że przeciwnik odda 4 celne strzały i strzeli 3 lub nawet 4 gole, kompletnie nie radzą sobie z dośrodkowaniami które w konkuremcyjnej fifie bramkarz spokojnie by wyłapał, tu albo trzeba przełączyć się i ręcznie próbować wyłapać piłkę ( co jest ryzykowne ) albo starać się nie dopuszczać do okazji do wrzutek ( co też łatwe nie jest bo okazje na dosrodkowanie nie jest ciezko wypracowac ) Dużym plysem jest gra w ataku, wszystko działa jak trzeba, w fifie wsyscy grają schematami, tu zdaje się jakby schematy nie istniały ( może podania ma dobieg są troche OP )