Data publikacji:

W co zagrać na PC? Wybieramy 10 gier wydanych w 2017 roku 


Posiadacze komputerów PC nie mogą narzekać, w 2017 roku miało miejsce wiele ciekawych premier. Zobaczcie 10 najlepszych gier, które podbiły rynek popularnych pecetów. 

PlayerUnknown's Battlegrounds


Tytuł ten pobił wszelkie rekordy popularności w 2017 roku. Strzelanina z domieszką elementów survivalowych jest głownie multiplayerem. W tytule możemy wyposażyć swoją postać w niezbędną broń i wyruszyć do starcia z przeciwnikami. Tryb Battle Royale jest znany i lubiany, na dużej mapie celem jest po prostu przetrwać, wygrać może tylko jeden. Rozgrywka bardzo dynamiczna i jednocześnie nieprzewidywalna, stawia PlayerUnknown’s Battlegrounds w ścisłej czołówce strzelanek online w 2017 roku. To jedna z tych gier, w którą w warto zagrać. 

Wolfenstein II The New Collossus 


Kolejna znakomita strzelanka, która zebrała świetne recenzje chyba na wszystkich platformach. B.J Blazkowicz i jego przyjaciele udają się do Stanów Zjednoczonych, gdzie będą musieli się rozprawić z pozostałą armią nazistów. Wolfenstein opiera się na sprawdzonej mechanice, znanej z poprzednich odsłon. Uzupełnienie arsenału o nowe bronie sprawia, że zabawa jest jeszcze lepsza. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji zagrać w tą strzelankę to musicie to koniecznie nadrobić. To gra w którą warto zagrać na komputerze. 

Divinity Original Sin 2 


Piąta część serii Divinity została osadzona dziesięć lat po wydarzeniach z pierwszej części. Główna postać korzystająca z mocy Źródła będzie podążać z nami praktycznie przez całą rozgrywkę. Przedstawiciele Zakonu będą próbowali pokrzyżować plany w powstrzymaniu kryzysu jaki panuje na planecie. Mechanika charakterystyczna dla RPG sprawia, że w tym tytule można zatracić się na wiele godzin. Dodatkowym plusem jest fakt, że jest tutaj dostępny tryb kooperacji dla maksymalnie czterech osób. 

XCOM 2 


Od niemal dwudziestu lat na Ziemi panują kosmici. Ruch XCOM oficjalnie został rozbity. Jego członkowie, tak naprawdę działają teraz w podziemiu i planują odbicie swojej planety. Gracz razem z bohaterami gry będzie musiał stawić czoła najeźdźcom. Kolejna odsłona strategicznej gry turowej na komputerach PC sprawdza się znakomicie. Dostęp do nowych broni, taktyczna walka partyzancka czy zupełnie nowi przeciwnicy sprawiają, że rozgrywka jest naprawdę ciekawa i dynamiczna. 

Dirt 4 


Dobre samochodówki zawsze są grami wartymi zagrania. Czwarta odsłona popularnego Dirta to dostęp do ponad 50 nowych samochodów, a także 5 lokacji rajdowych. Odświeżony i rozbudowany tryb kariery pozwala wcielić się w skórę kierowcy rajdowego biorącego udział w rozmaitych wyścigach. Ilość możliwości jakie daje ten tytuł jest naprawdę imponująca. W przypadku gdy standardowa rozgrywka to za mało, dostajemy także do wyboru tryb gry online. Jeśli zastanawiacie się w co warto zagrać na PC to Dirt jest idealnym wyborem. 

Assassin’s Creed Origins 


Assassin’s Creed Origins zaliczyło solidny powrót do rankingów gier. Jedna z najbardziej oczekiwanych gier 2017 roku nie zawiodła. Nowa mechanika walki, fabuła osadzona w czasach Starożytnego Egiptu pasuje tutaj idealnie. Mimo że eksploracja terenu jest zupełnie inna niż chociażby w Black Flag czy Unity, zabawa jest na bardzo wysokim poziomie. Origins nie jest tytułem idealnym, bo wciąż cierpi na wiele dolegliwości, ale po wpadkach z poprzednich odsłon, ta część prezentuje wysoki i równy poziom. Zdecydowanie nie mogło jej zabraknąć w naszym zestawieniu. 

Total Warhammer II 


Kolejna strategia wydana w 2017 roku wyłącznie na komputery PC. Taktyczna rozgrywka prowadzona w czasie rzeczywistym daje dużo frajdy. Wśród nowości znajdziemy tutaj zupełnie nowe frakcje, a także nieco ulepszoną mechanikę. Sama fabuła jest również odświeżona. Akcja toczy się w zupełnie nowym świecie. Gracz będzie musiał toczyć wojnę aż na czterech kontynentach. Klasyczna turówka oferuje całą masę możliwości rozbudowy i walki z przeciwnikami. Zdecydowanie jest to gra warta zagrania. 

Albion Online 


Kolejna sieciówka opierająca się na trybie MMORPG. Fabuła toczy się na zaginoonej wyspie Albion, gdzie znajdują się postacie dysponujące magią. Odkrywcy krainy wyruszą na jej eksplorację. W tytule znajdziemy sporo możliwości rozbudowy oraz tworzenia przedmiotów. Do tego będą niezbędne odpowiednie surowce i towary, które będzie trzeba odszukać. Rozgrywka w czasie rzeczywistym jest jedną z najlepszych w swojej klasie. Dodatkowy tryb PvP jest wisienką na torcie w tym tytule. 

Cuphead 


Cuphead udowadnia, że doskonała grafika nie musi być wcale kluczem do sukcesu. Dwuwymiarowa gra przedstawia historię bohatera, który swoją duszę zaprzedał diabłu. Chcąc ją odzyskać będzie musiał ją odpracować tocząc zacięte pojedynki. Do walki z przeciwnikami możemy wyposażyć się w całą masę akcesoriów. Cuphead urzeka swoją prostotą i potrafi naprawdę wciągnąć. Bez dwóch zdań to duże zaskoczenie i jedna z tych gier, w którą warto zagrać.  

Endless Space II 


Zestawienie kończymy jeszcze jedną strategią turową. Endless Space 2 opowiada o konflikcie ras w odległej galaktyce. Każda z nich chce zgarnąć dla siebie część kosmosu. Ta sztuka nie jest jednak taka łatwa. W czasie rozgrywki eksplorując rozbudowany świat będziemy mogli rozbudowywać swoje imperium, podbijać planety i zdobywać niezbędne surowce. Gra toczy się w klasycznym systemie turowym. Oprawa graficzna, duża grywalność jak i sporo trybów rozgrywki sprawia, że nie musicie się już dłużej zastanawiać w jaką grę chcecie zagrać. 

Autor: Bartłomiej Mazurek 

Przeczytaj również