Data modyfikacji:

WOW Air szykuje mocna konkurencę dla innych linii lotniczych

Chodzi przede wszystkim o loty na Islandię. Ten kraj ostatnio cieszy się w Polsce dużą popularnością i coraz więcej naszych rodaków wybiera się tam czy to na wakacje, czy też do pracy sezonowej. Dotychczas lotów na Islandię było niewiele i trudno było trafić na okazyjną cenę. Wszystko to ma się niebawem zmienić za sprawą WOW Air.
(źródło: WOW Air)

Jak dotąd WOW Air latało z Warszawy do Reykjaviku tylko kilka razy w ciągu roku, głównie w sezonie letnim. Niedługo ma się to zmienić. Firma chce być poważną konkurencją dla innych linii lotniczych, głównie Wizz Air. Loty na trasie Warszawa – Reykjavik mają odbywać się regularnie przez cały rok.

Wizz Air już w tym roku postanowił otworzyć tanie połączenie z Islandią. Z naszego kraju polecimy tam z lotniska we Wrocławiu. O WOW Air opinie krążą dobre, dlatego cieszymy się, że będą próbowali konkurować z Wizzem. W końcu im więcej lotów na tej trasie, tym atrakcyjniejsze ceny.
Jeżeli nie znacie jeszcze tej firmy to przypominamy, że o WOW Air opinie mówią wprost – solidna linia lotnicza i świetna opcja na tanie przeloty do Islandii, Kanady i Stanów Zjednoczonych. To świetna alternatywa dla droższych linii typu LOT, czy Lufthansa.

Islandia obecnie stała się celem wyjazdu wielu młodych ludzi, którzy szukają tam pracy sezonowej na tamtejszych farmach czy w hotelach. Cieszymy się zatem z większej liczby lotów WOW Air. Jak donoszą inne portale, również LOT planuje poszerzyć swoją ofertę przelotów na trasie Polska – Islandia. 

Szacuje się, że na tej skandynawskiej wyspie mieszka już ponad 10 tysięcy Polaków. Nic więc dziwnego, że wiele linii lotniczych stara się ułatwić dostęp do Islandii z Polski. Przez ostatnie lata kraj ten rozwinął się turystycznie, ceny wczasów zmalały w porównaniu do ubiegłych lat. 
Islandia to też świetne miejsce na pracę dorywczą i sezonową. Na tamtejszych farmach wciąż brakuje rąk do pracy, a Polacy są tam uważani za solidnych i miłych pracowników. Wiele biur pracy oferuje możliwość wyjazdów zarobkowych na Islandię jako pomocnicy przy pracach domowych. Do obowiązków należy wypasanie owiec, sprzątanie w zagrodzie, dojenie krów i inne, podobne sprawy. 

Islandia to wspaniała alternatywa dla przepełnionych plaż, gorącego i dusznego, letniego klimatu. Wyspa wciąż ma wiele dzikich zakątków, dzięki niskiej gęstości zaludnienia znajdziemy tam wiele odludnych miejsc. Jeżeli potrzebujecie odrobiny wyciszenia w waszym życiu to z pewnością polecamy wyjazd na Islandię. 
Tekst: Jakub Spiryn