Data modyfikacji:

Wafle ryżowe jako zdrowa przekąska? Nigdy w życiu!

Jesteś na diecie? A nawet jeżeli nie to pewnie nie raz zdarzało się Wam kupować wafle ryżowe, które uchodzą za zdrową i niskokaloryczną przekąskę. Nic bardziej mylnego! Nie dosyć, że nie posiadają żadnych wartości odżywczych, to powodują uczucie głodu, ponieważ dostarczają za mało energii. Obalamy mity!


Wafle ryżowe są bardzo popularnym zamiennikiem pieczywa u osób odchudzających się.  Również traktujemy je jako przekąskę pomiędzy posiłkami. Czy jednak zdarzyło Wam się przeczytać ich etykietę? Kiedy to zrobimy, to zorientujemy się, że ich świeżość spowodowana jest napomowaniem chemicznym do granic możliwości.

Produkowane są z białego ryżu, który nie posiada wartościowych węglowodanów prostych. Co więcej, powoduje skok poziomu cukru we krwi, przez co chcemy sięgać po te przekąski częściej niż normalnie. Występują też różne warianty do wyboru, na przykład paprykowe, cebulowe.

W tej kategorii znajduje się jeszcze więcej chemicznych składników, czy polepszaczy smaku. Niestety, nasze dietetyczne wafle zawierają dużo soli, której odrzucenie podczas diety jest bardzo ważne. 

Szwedzki Instytut Żywności przeprowadził badania na produktach z ryżu i ich wyniki są zatrważające — większość z nich zawiera bardzo dużo arsenu, który jest w większych ilościach trujący dla naszego organizmu!

Spożycie go może spowodować zachorowanie na cukrzycę, choroby serca, czy nowotwór. Nie jest szkodliwy w małych ilościach, tylko nie może być spożywany regularnie. Jeżeli jemu go codziennie to nawet takie niewielkie stężenie może być dla nas bardzo niebezpieczne.

Co podkreślają zwolennicy diety raw, produkty, które jemy powinny być jak najmniej przetworzone — co kompletnie wyklucza wafle z tego grona. Nie mamy stuprocentowej pewności, w jakim stopniu został ten produkt zmodyfikowany, co zostało do niego dodane. Często zamiast chudnąć, możemy przytyć.

Jaki zamiennik dla wafli ryżowych? Tak naprawdę zamiast białego pieczywa, zacznij jeść ciemne żytnie pieczywo na zakwasie. Jedz więcej warzyw, czy orzechów — Twój organizm Ci podziękuje!

żywność liofilizowana

Czym jest żywność liofilizowana?

2021-08-23
Żywność liofilizowana okazuje się nieoceniona wtedy, gdy trudno o przygotowanie pełnowartościowego posiłku.
czerwona koniczyna właściwości

Czerwona koniczyna – działanie, właściwości

2021-08-06
Czerwona koniczyna to bardzo pospolita roślina o wspaniałych właściwościach. Wykorzystuje się ją nie tylko do łagodzenia różnych dolegliwości, ale także dla poprawienia wyglądu. Sprawdź, kiedy i tobie może pomóc herbata z czerwonej koniczyny lub tabletki z takim składnikiem.
grzybica paznokci a ocet

Grzybica paznokci, a ocet – działanie, stosowanie i przeciwskazania.

2021-07-23
Grzybica paznokci to krępujące schorzenie. Jednak można je leczyć produktem spożywczym, który z pewnością znajduje się w twojej kuchni. W walce z grzybicą paznokci niezastąpiony okazuje się ocet. Chcesz wiedzieć, jak działa? W tym artykule dowiesz się wszystkiego o zwalczaniu grzybicy octem.
ocet jabłkowy na kaszaki

Ocet jabłkowy czy maść na kaszaki? Sposoby na pozbycie się kaszaków

2021-07-20
Nieestetyczne zmiany skórne – gdy tylko się pojawiają, robimy wszystko, co w naszej mocy, by jak najszybciej zniknęły. Dość powszechnym problemem są kaszaki, inaczej cysty łojowe lub zastoinowe, które powstają najczęściej w okolicach mieszków włosowych. Przedstawiamy więc domowe sposoby, które mogą pomóc w wyleczeniu tych zmian. Podpowiadamy, że warto sięgnąć po ocet jabłkowy na kaszaki. Ukojenie przyniosą także różnorodne okłady, napary czy... niedroga maść z apteki. Poznaj najpopularniejsze, domowe sposoby na kaszaki i ciesz się skórą bez skazy.