Wiedźmiński Gwint pojawi się na PS4! 


Dobra wiadomość dla fanów wiedźmińskiej karcianki. Popularny Gwint zmierza na konsolę Playstation 4. Od 31 marca do 3 kwietnia, wszyscy gracze będą mogli pobrać grę z Playstation Store zupełnie za darmo. 
źródło: cdprojektred.com

Gwint został świetnie przyjęty na Xbox One i PC, teraz czas na PS4 

Techniczna beta karcianki rozpocznie się o 19 czasu polskiego, dokładnie 31 marca. Jej koniec przewidziany jest na godzinę 8:00, 3 kwietnia. Gracze będą mogli w tym czasie tworzyć własne talie, odtwarzać tutoriale oraz pojedynkować się z przeciwnikami online. Co ciekawe do gry w Gwinta nie potrzeba aktywnej subskrypcji Playstation Plus. W poprzednich betach na komputery PC oraz Xboxa One, trzeba było się zarejestrować. Tutaj nie będzie to konieczne, wystarczy pobrać grę z Playstation Store. Do zainstalowania gry będą potrzebne 3GB wolnej przestrzeni na dysku. Beta Gwinta rozbudza nadzieję, że już niebawem ten tytuł na stałe pojawi się na konsoli PS4. Wiedźmińska karcianka przyciąga ogromną rzeszę fanów. 

Sprawdź - Wiedźmin 3 recenzja Eksperta Ceneo

Czym dokładnie jest Gwint? 

Gwint pojawił się w Wiedźminie 3 i skradł serca graczy. Talie kart były wykorzystywane do pojedynków z przeciwnikami. W ubiegłym roku CD Projekt postanowił stworzyć osobną grę, która pozwalała na pojedynkowanie z prawdziwymi graczami. Gracz ma do wyboru jedną z pięciu frakcji:  Cesarstwa Nilfgardu, wysp Skellige, Potworów oraz Królestw Północy. Poszczególne frakcje pozwalają na prowadzenie walk w rozmaity sposób. Budowanie własnych talii jest bardzo proste, a zasady Gwinta można opanować w krótkim czasie. W grze można skorzystać z tutoriali, które znacznie przyspieszą naukę gry. 

Karcianka podbiła serca graczy i teraz ma szansę być dostępna na Playstation 4. Warto wspomnieć, że na komputerach i Xbox One jest ona również w fazie testów. CD Projekt chce wypuścić na rynek grę dopracowaną w każdym szczególe. Przykład Wiedźmina 3 i jego dodatków jest na to idealnym dowodem. Spróbujecie swoich sił w Gwincie? 
Autor: Bartłomiej Mazurek

Książki Wiedźmin