Wielki powrót „Make-up no make-up”

 „Make-up no make-up”, czyli delikatny, naturalny makijaż powraca na nowo, tuż po wielkim boomie na wyrazistość. Trend promuje między innymi Kim Kardashian – celebrytka do tej pory znana z mocnego konturowania, sztucznych rzęs i mocno podkreślonych brwi. Obecnie Kim, jak i wiele innych gwiazd możemy oglądać w wersji bardziej naturalnej. Czy wiesz, jakie kosmetyki przydadzą ci się do wykonania podobnego makijażu?

1. Lekki podkład lub krem tonujący

Ciężkie, kryjące podkłady odstaw na półkę – niech poczekają na wielkie wyjście. Make up no make up to wybór idealny na co dzień, a więc w cenie okażą się ekspresowe i proste rozwiązania. Do wyrównania kolorytu cery zastosuj bardzo lekki podkład na bazie wody lub krem BB. Jeśli jesteś posiadaczką skóry tłustej, dodatkowo użyj transparentnego pudru matującego.
Źródło: akademiaurody.o12.pl

2. Naturalny róż

Do podkreślenia policzków zastosuj wyłącznie delikatny róż, który sprawi, że będziesz wyglądać jak zdrowo zarumieniona. Sięgaj po delikatne, pastelowe odcienie o matowym wykończeniu, którymi subtelnie omieciesz kości policzkowe.

Źródło: beglossy.com

3. Tusz do rzęs

Do makijażu oka wystarczy nam tylko jeden kosmetyk – dobrej jakości tusz do rzęs. Pamiętaj, że w naturalnym makijażu rzęsy powinny wyglądać nienagannie schludnie – nie ma mowy o grudkach czy tzw. pajęczych nóżkach, które uzyskujemy nakładając zbyt dużą ilość kosmetyku. Grunt to umiar!

Źródło: pinterest.com

4. Cień do brwi

Jeśli natura nie obdarzyła cię gęstymi brwiami o ładnym kształcie, w makijażu typu „no make-up” możesz podkreślić je bardzo delikatnie z użyciem zwykłego cienia do powiek. Kosmetykiem uzupełnij ubytki we włoskach pamiętając jednocześnie, że efekt powinien być maksymalnie naturalny. Nie ma tu mowy o brwiach w kształcie „łyżwy” lub kwadratowym wykończeniu!

5. Pomadka lub błyszczyk

Ustom wystarczy nawilżająca pomadka lub błyszczyk z odrobiną koloru. Tego rodzaju makijaż bez problemu poprawisz w ciągu dnia, nawet bez użycia lusterka.

Źródło: kimkardashianmodile.pl
Co sądzicie o powrocie mody na lekki makijaż? Czy make-up no make-up pasuje do czerwonego dywanu?