Data publikacji:

Wiosenne DIY- minimalistyczne doniczki

Co prawda do pierwszego dnia wiosny zostało jeszcze sporo czasu, warto jednak już teraz zacząć ozdabiać swój dom na wiosnę – najlepiej za pomocą nowych roślin! Jeśli dodacie do nich ręcznie zdobione doniczki – efekt będzie niesamowity! Nie wierzycie? Sprawdźcie sami w poniższym artykule!


Wiosna wiąże się przede wszystkim z coraz częstszym i dłuższym przebywaniem na świeżym powietrzu. Coraz chętniej wychodzimy na spacery, a Ci, którzy są szczęśliwymi posiadaczami ogródka czy balkonu rozpoczynają przygodę z sadzeniem kwiatów i innych roślin.

Zieleń w domu jest niesamowicie ważna, zwłaszcza biorąc pod uwagę jej oczyszczające zdolności, warto więc wraz z rozpoczęciem wiosny, stworzyć swój własny zielony zakątek.

By całość dodatkowo pięknie się prezentowała i nie tylko działała zbawiennie na zdrowie, ale równie ozdabiała dom, przygotowałam poradnik, który pokaże, jak w prosty sposób stworzyć ręcznie zdobione, minimalistyczne doniczki.

Potrzebne materiały:
- mini-doniczki z terrakoty,
- pędzle z gąbki
- farba akrylowa
- ziemia
- mini-kaktusy 
- czarny pisak/marker


Przygotowanie:


Krok 1
Używając gąbkowego pędzla, pomalujcie wybrane doniczki akrylową farbą (oczywiście kolor jest tutaj dowolny, w przykładzie wykorzystano biel). Pamiętajcie, by nałożyć co najmniej dwie warstwy (musicie pilnować, by farba całkowicie pokryła doniczkę, istotna jest tutaj jednolitość i gładkość powierzchni).


Krok 2
Po wyschnięciu farby użyjcie czarnego pisaka i namalujcie wybrany wzór na całej doniczce (lub tylko tam, gdzie chcecie).
Krok 3
Zasadźcie kaktusy (lub inne roślinki) w doniczkach.

Gotowe!Prawda, że piękne?