Wiosenne DIY- minimalistyczne doniczki

Co prawda do pierwszego dnia wiosny zostało jeszcze sporo czasu, warto jednak już teraz zacząć ozdabiać swój dom na wiosnę – najlepiej za pomocą nowych roślin! Jeśli dodacie do nich ręcznie zdobione doniczki – efekt będzie niesamowity! Nie wierzycie? Sprawdźcie sami w poniższym artykule!
Autor: Kari Lincks/ Źródło: blog.potterybarn.com 

Wiosna wiąże się przede wszystkim z coraz częstszym i dłuższym przebywaniem na świeżym powietrzu. Coraz chętniej wychodzimy na spacery, a Ci, którzy są szczęśliwymi posiadaczami ogródka czy balkonu rozpoczynają przygodę z sadzeniem kwiatów i innych roślin. Zieleń w domu jest niesamowicie ważna, zwłaszcza biorąc pod uwagę jej oczyszczające zdolności, warto więc wraz z rozpoczęciem wiosny, stworzyć swój własny zielony zakątek. By całość dodatkowo pięknie się prezentowała i nie tylko działała zbawiennie na zdrowie, ale równie ozdabiała dom, przygotowałam poradnik, który pokaże, jak w prosty sposób stworzyć ręcznie zdobione, minimalistyczne doniczki.

Krok 1

Używając gąbkowego pędzla, obmalujcie Wasze doniczki akrylową farbą (oczywiście kolor jest tutaj dowolny, w przykładzie wykorzystano biel). Pamiętajcie, by nałożyć co najmniej dwie warstwy (musicie pilnować, by farba całkowicie pokryła doniczkę jednolitą warstwą).

Autor: Kari Lincks/ Źródło: blog.potterybarn.com 

Krok 2

Po wyschnięciu farby użyjcie czarnego pisaka i namalujcie wybrany przez Was wzór na całej doniczce.

Autor: Kari Lincks/ Źródło: blog.potterybarn.com 

Krok 3

Zasadźcie Wasze kaktusy (lub inne roślinki) w doniczkach.

Autor: Kari Lincks/ Źródło: blog.potterybarn.com 


Gotowe!
Prawda, że piękne?


Autor: Oliwia Górska