Wiosenne DIY – talerzyk na biżuterię na Dzień Kobiet


Wiosna to powrót słońca, coraz dłuższe dni i ogromna doza kreatywnej energii, którą trzeba wykorzystać. Jeśli macie wolną chwilę i chcecie wykorzystać ją na jakieś DIY, zapraszam do przeczytania dzisiejszego artykułu.

Tym razem coś dla Pań – ręcznie zdobiony talerzyk na biżuterię. Idealny prezent na zbliżający się Dzień Kobiet. Nie potrzebujecie dużego budżetu, jedynie chęć do stworzenia wyjątkowego prezentu.
źródło: Bethany/pitterandglink.com

Czego potrzebujecie:
- najzwyklejszego, białego talerzyka na mydło
- Sharpies (lub innych kolorowych permanentnych markerów)
Wskazówka: możecie poszukać też specjalnych markerów do porcelany – wtedy zyskacie pewność, że Wasz wzór nie zmyje się podczas mycia
- wzorku, który chcecie odwzorować na naczyniu
źródło: Bethany/pitterandglink.com

Przygotowanie

Jak się już pewnie domyślacie, przygotowanie takiego naczynia jest banalnie proste. Wystarczy, że macie w głowie jakiś wzór, który namalujecie na Waszym naczyniu. Po skończonej pracy, talerzyk należy włożyć do zimnego piekarnika i ustawicić temperaturę na 350 stopni.  Gdy już się nagrzeje, ustawcie zegar na 30 minut. Po tym czasie pozwólcie Waszemu talerzykowi wystygnąć w piekarniku.
źródło: Bethany/pitterandglink.com

Pamiętacie, że jeśli nie używacie markerów specjalnie stworzonych do malowania porcelany, Wasz wzór pewnie zmyje się pod wpływem wody. Jest to jednak talerzyk na biżuterię, nie ma więc potrzeby mycia go, jeśli tylko regularnie będziecie wycierać z niego kurze.

Gotowe!

Teraz wystarczy ułożyć na nim Waszą ulubioną biżuterię (lub zapakować na prezent i cieszyć się Waszym dziełem.
źródło: Bethany/pitterandglink.com

Jak Wam się podoba taki banalnie prosty w wykonaniu DIY?

autor: Oliwia Gòrska