Data publikacji:

Wspomnienia w wyjatkowej oprawie ramki i albumy na zdjecia DIY

Zdjęcia to wspaniała pamiątka wyjątkowych dla nas chwil. Sposób na wspomnienie bliskich, szczęśliwych momentów, a w pięknej oprawie może być też ładną dekoracją. Zwłaszcza zdjęcia naszych bliskich zasługują na szczególną oprawę i ustawienie w honorowym miejscu. Jak wykonać piękne i nietypowe ramki na zdjęcia, aby dodawały uroku naszemu salonowi? Pomysłów jest wiele, trzeba je tylko wykorzystać.
Drugą młodość przeżywają zapomniane przez chwilę aparaty typu polaroid. Zawsze wzbudzały one ogromny szał, zdjęciem wywoływanym tuż po jego zrobieniu i dziś wcale nie jest inaczej, prawdopodobnie dlatego stały się z powrotem modne. Atutem wywoływanych zdjęć, jest ich format – bok zdjęcia razem z białą obramówką nie jest większy niż 10 cm. Tak małe zdjęcie zmieści się do notatnika, książki czy nawet portfela. Co więcej, ma to również swoje plusy w aspekcie albumów na zdjęcia – do jednego albumu zmieści dwa razy więcej zdjęć z polaroidu, niż fotografii w normalnym formacie. Właśnie dlatego, w kwestii ramek na zdjęcia czy albumów macie dużo większe pole do popisu niż przy zwykłych zdjęciach. Jak to wykorzystać? Czytajcie poniżej!

Zdjęcia jak pranie! 

Niesamowitą popularnością cieszą się zdjęcia powieszone na jutowych szpagatach, tworzące swego rodzaju girlandę ze zdjęć. I o dziwo wygląda to bardzo dobrze. Wzdłuż girlandy można zawiesić również lampki choinkowe, co doskonale rozświetli pokój i uczyni go bardziej przytulnym. Ale niestety zwykłe spinacze do bielizny mogą się okazać niezbyt skuteczne w trzymaniu zdjęć. Dlatego też, specjalnie do tego celu pojawiły się na rynku miniaturowe spinacze. Nie dość, że sprawdzają się w swojej roli doskonale, to dodatkowo wyglądają przesłodko. 
Zdjęcia na sznurkach można powiesić nie tylko w formie girlandy. Jutowe sznurki można również przytwierdzić do pustej ramki na zdjęcia i rozwiesić zdjęcia w rządkach koło siebie. W tym ułożeniu będą się prezentować równie dobrze, bardziej uporządkowanie. I w tym momencie pojawia się tu pewna zagwozdka: czy jest to nadal ramka na zdjęcia? Bo skoro mieści się w niej tak wiele zdjęć, to być może jest to już album na zdjęcia? A Wy jak myślicie? 

Drewniane albumy

Wracając do powyższego tematu, osobiście uważam, że kilka zdjęć umieszczonych obok siebie to już album na zdjęcia, mimo tego, że nie zawiera on typowej dla siebie formy. Taki album do powieszenia na ścianie, nie musi wymagać od nas ogromnej pracy ani przyborów: wystarczą klej na gorąco, drewniane deski oraz wszelkiej maści spinacze biurowe. Do drewnianych desek wystarczy przykleić za pomocą kleju na gorąco spinacze biurowe i poczekać aż klej zaschnie. Następnie wystarczy przymocować deseczki do ściany w dowolny sposób, a spinaczami biurowymi przypiąć wybrane przez siebie zdjęcia.

Jest to wersja albumu na zdjęcia dla bardzo leniwych, ale musicie przyznać, że wygląda nowocześnie, więc będzie się sprawdzać w pomieszczeniach w stylu industrialnym.

Autor/Źródło: designsponge.com/Joyelle West

Niesamowite dodatki

A gdyby tak po prostu ożywić zwykłe drewniane ramki na zdjęcia niezwykłymi dodatkami? Bardzo proszę! Wystarczy zwykła drewniana ramka i doklejenie do niej prostych elementów dających nadzwyczajny wręcz efekt. Wszystko zależy od wystroju wnętrza i oczywiście zdjęcia w niej umieszczonego. Na przykład, jeśli w ramce chcecie umieścić zdjęcie Waszego syna, do zwykłej ramki na zdjęcia doklejcie małe, zabawkowe samochodziki. Ramkę na zdjęcie Waszego pupila można udekorować gumowymi zwierzątkami lub zabawkami. Oprócz tych dekoracji jako dodatków możecie użyć dosłownie wszystkiego, co znajdziecie pod ręką. Niekompletne puzzle, suche gałązki czy sztuczne kwiaty, od razu dodadzą waszej ramce nowej świeżości i sprawią, że nie będzie wyglądała typowo i klasycznie. Kawałki połamanej płyty CD, pomogą Wam ozdobić ramkę w iście kosmicznym stylu! 
Zarówno ramki jak i albumy na zdjęcia nie muszą wcale wyglądać banalnie, a przy niewielkim nakładzie pracy, mogą wyglądać na naprawdę stylowe. Jeśli poszukiwalibyście więcej inspiracji do tworzenia albumów na zdjęcia, koniecznie zapoznajcie się z tematem scrapbookingu, ponieważ wszystkie zdjęcia zasługują na wyrafinowaną oprawę. 

Autor: Marta Nowak

Polecane artykuły