Data publikacji:

Meble z funkcją spania do 1000 zł

W obecnym czasie ludzie mają często niewielkie mieszkania, w których muszą tak ustawić meble, żeby było wygodnie i ładnie. Dlatego w sklepach jest ogromna ilość kanap oraz narożników, które powodują, że dom nie tyko jest pięknie urządzony, lecz także posiada wygodne meble do spania. Są one szczególnie w małych domach bardzo istotne, ponieważ wtedy trzeba naprawdę ostrożnie dobierać meble, w sposób niezwykle przemyślany.

W małym domu czy mieszkaniu kanapa będzie się dobrze prezentować jednak, jeśli nie mamy gdzie postawić łóżka, owa kanapa musi być również rozkładana, żeby można było na niej wygodnie spać. 

Jak wybrać dobre łóżko?

W domu, który jest duży i oprócz salonu są jeszcze pojedyncze sypialnie dla każdego domownika, nie ma znaczenia, jak wygląda kanapa. Może ona być ozdobna, ponieważ ma spełniać funkcję ozdoby i do siedzenia. Inaczej rzecz się ma, gdy dom jest tak mały, że kanapa ma jednocześnie być miejscem do spania.

W takiej sytuacji nie ma znaczenia, że chcemy mieć w domu pięknie, ponieważ przede wszystkim musi być wygodnie. Dlatego w takim przypadku bardzo ważne będzie, czy jest to mebel też do spania czy tylko do siedzenia, gdyż gdzieś domownicy muszą spać.

Wygląd w tej sytuacji powinien mieć drugorzędne znaczenie. Szczególnie trudno jest wtedy, gdy nie mamy zbyt wiele pieniędzy na dany mebel i trzeba tak wykombinować, żeby mieć niebrzydką kanapę i jednocześnie wygodne łóżko na noc. Z reguły takie meble mają nie tylko funkcję spania, lecz także skrzynię na pościel.

Jakie są najlepsze kanapy do 1000 zł?

Narożniki

W obecnym czasie bardzo często są kupowane, ponieważ jest to sprzęt dość masywny a jednocześnie bardzo wygodny do spania. Oczywiście można je dobrać w różnych cenach, jednak już od kwoty 500 zł można dobrać taki, który będzie stosunkowo mały, żeby nie zajmować miejsca w pokoju a jednocześnie odpowiednio duży, by spokojnie mogły na nim spać nawet 2 czy 3 osoby.

Niewielkie, ale wygodne narożniki, które będą kosztowały poniżej 1000 zł to: Bruno, Mondo, Fly, Saverio, Paris. Każdy z nich jest stosunkowo niewielki, gdy jest złożony, jednak przy rozłożeniu dwie osoby wygodnie mogą się wyspać.

Kanapa do spania

To meble, które doskonale sprawdzą się w małym mieszkaniu. Oczywiście musi być ono na tyle duże, że po rozłożeniu kanapa wciąż się będzie mieścić w domu, dlatego trzeba sprawdzić przy zakupie, do jakiej wielkości się ona rozkłada, żeby spokojnie zmieściła się np. w maleńkiej kawalerce.

Taki mebel z reguły jest dość wąski w ustawieniu, gdy jest złożony, ponieważ mieszczą dwie lub trzy osoby, jednak przy rozłożeniu do spania, mieszczą nawet 3 osoby. Działają one bowiem na zasadzie, że spód kanapy wysuwa się do przodu rozkładając ją do funkcji spania. To bardzo często wybierane meble przez osoby, które dysponują jedynie malutką kawalerką, w której mieści się tylko kanapa, stolik i jakaś szafa.

Tego rodzaju meble rzadko są poniżej 1000 zł, jednak zdarzają się takie modele jak Don, Arme czy Heils. 

Sofa do spania

To produkt bardzo podobny do kanapy, tylko z reguły węższa jest jako złożona. Mieści się tam ogólnie dwie osoby, jednak funkcję spania ma tak samo rozbudowaną jak kanapa. Sofa z funkcją spania codziennego jest bez problemu dostępna poniżej 1000 zł, ponieważ jest bardzo dużo modeli, które spełnią te wymagania i nie są zbyt drogie.

Dostępne niedrogie sofy to między innymi Lora, Hilton 3, Konsimo Jufo, Konsimo Massim, Libro, Liza 2 czy Arkos. W sklepach zarówno stacjonarnych jak i internetowych, bez problemu można zakupić tanie i wygodne sofy, które w dzień będą się pięknie prezentowały jak mebel do siedzenia, zaś na noc, przekształcą się w oferujący spokojny sen.

Wersalka 

To mebel znany już od bardzo dawna. Obecnie działa tak samo jak kiedyś, jednak różnica jest taka, że dziś wykonany jest w taki sposób, iż oferuje naprawdę wygodne spanie, nawet dla wymagającej osoby. Materiały, z których jest wykonany zwykle są najwyższej jakości, która gwarantuje nie tylko wygodne siedzenie, lecz przede wszystkim zdrowy sen.

Wersalki na ogół wszystkie są poniżej 1000 zł, chyba, że w komplecie posiadają dwa fotele. To mebel doskonale nadający się do malutkich mieszkań, w których dwie osoby spokojnie mogą się przespać. Jest ona bowiem rozkładana w taki sposób, że tworzy łóżko z elementu do siedzenia oraz z oparcia. W taki sposób rozłożona, tworzy bardzo szerokie i niezwykle wygodne łózko na noc, by mieszkańcy mieli wygodny sen.

Spód wersalki się już nie wysuwa, jej elementy do spania to siedzisko i oparcie. Pod spodem ma skrzynię na pościel. Na tyle szeroką, że zmieszczą się tam spokojnie dwa zestawy pościeli.


Podsumowując

Meble do spania to bardzo ważne elementy wyposażenia domu, ponieważ każdy człowiek musi spać i to najlepiej na bardzo wygodnym łóżku. Dlatego należy poszukać takiego, który nie tylko będzie się wspaniale komponował z wnętrzem, lecz przede wszystkim będzie bardzo wygodny do spania.

Nie każdy ma możliwość posiadania łóżka tylko do spania, dlatego często kanapa czy wersalka służą również do spania. Wybór mebla to sprawa bardzo ważna, ponieważ wygodne spanie jest podstawą do normalnego funkcjonowania w dzień. To, czy dobrze i wygodnie się wyśpimy, zawsze przekłada się na jakość funkcjonowania w pracy czy w ogóle w życiu.

Niewygodne spanie zwykle niesie za sobą poważne problemy zdrowotne, które przekładają się potem na pracę i codzienne życie. Dlatego wybór dobrego łóżka jest sprawą najważniejszą. Na rynku istnieje bardzo duży wybór wszelkiego rodzaju mebli, które spokojnie można sobie dobrać do wystroju oraz wielkości danego mieszkania.

Dziś nie ma problemu z zakupem w sklepie internetowym, ponieważ wybór jest ogromny, zaś same sprzęty przewożone są przez firmy kurierskie i dostarczane na miejsce.

Przeczytaj również