Data modyfikacji:

Wybieramy rower stacjonarny - porównanie modeli

Jak wybrać rower stacjonarny do ćwiczenia w domu? Na jakie aspekty zwrócić szczególną uwagę? Porównaj modele i kup najlepszy.
Rowery stacjonarne to najlepszy sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów w domu. Jest to zdecydowanie najpopularniejsze urządzenie do fitnessu, które przyda się zarówno podczas rehabilitacji, jak i ćwiczeń kardio. Nie obciąża stawów, zatem nie doprowadzi do kontuzji. Rowerowy trening zbawiennie wpłynie na układ krążenia, układ oddechowy oraz pomoże zwalczyć stres i poprawi samopoczucie. 

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze roweru stacjonarnego?


Producent

Przed zakupem warto zapoznać się z opiniami o producentach. Gdzie i z jakich materiałów montowane są rowery? Czy na produkt otrzymasz gwarancję? Jeśli tak - na jaki okres? 

Programy treningowe

W zależności od modelu system posiada określoną liczbę programów treningowych. Im więcej, tym szerszy wybór intensywności ćwiczeń, a tym samym możliwość precyzyjnego dostosowania sprzętu do indywidualnych potrzeb. Ważne, żeby wyświetlacz wskazywał podstawowe funkcje (kalorie, czas, dystans, prędkość), żeby móc na bieżąco monitorować przebieg trasy.

Maksymalne obciążenie

Zwróć uwagę na maksymalne obciążenie, bo od tego zależy nie tylko wytrzymałość sprzętu, ale również komfort jazdy. Warto zakupić rower, który ma minimum 10 kg zapasu.

Najlepsze rowery stacjonarne do domu


1. Zipro Prime 

Osiem stopni regulacji oporu magnetycznego roweru treningowego Prime Zipro umożliwia dostosowanie poziomu trudności do twoich potrzeb i z łatwością spełni oczekiwania amatorów ćwiczeń na rowerkach. Konstrukcja urządzenia da ci niezbędną dla komfortu jazdy stabilność.

Komputer domowego rowerka treningowego Prime Zipro analizuje twoje ćwiczenia. Jego wyświetlacz wskaże nam m.in. prędkość, czas treningu, przebyty dystans i szybkość tętna, które mierzone jest dzięki zainstalowanym na kierownicy sensorach dotykowych. Znacznie ułatwia trening i unaocznia jego rezultaty. Maksymalna waga ćwiczącego wynosi 100 kg. Cena jest dosyć niska — ok. 330 zł, przy jakości i wykonaniu na poziomie bardzo dobrym. Po przejechaniu ok. 150 km zaczyna hałasować, wtedy wystarczy nasmarować pasek smarem w sprayu np. WD40.

2. Body sculpture 

Rowerek stacjonarny Body Sculpture posiada podstawowe funkcjonalności, które pomogą ci w wykonaniu dobrego treningu. Wyświetlacz monitoruje czas treningu, twoją prędkość, pokonany dystans oraz liczbę spalonych kalorii. Na bieżąco możesz modyfikować obciążenie i prędkość, dzięki czemu łatwo dostosujesz sprzęt do swojego poziomu zaawansowania.

Jest łatwy w złożeniu i posiada ciekawe rozwiązanie w postaci zamontowanych rolek transportowych, dlatego idealnie nadaje się do małych mieszkań. 

3. Sapphire Smart

Model roweru stacjonarnego wyższej klasy — jest odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych sportowców. Wyświetlacz rozszerzony jest o nowe funkcje: scan i pomiar pulsu. Przeznaczony dla osób do 120 kg. Rower posiada specjalną wyciszającą obudowę, dlatego może zdobyć serca nocnych marków (i reszty domowników). 

4. Hop-Sport HS-2080 

Sprzęt posiada 8-stopniową regulację obciążenia, co umożliwia indywidualne ustawienia trudności treningu. Dodatkowo można modyfikować siodełko w pionie oraz poziomie. Rolki transportowe umożliwiają wygodnie i szybkie przesuwanie roweru. Dodatkowe nóżki stabilizujące zapewnią komfort i bezpieczeństwo podczas ćwiczeń na każdej nawierzchni. Rower stanowi mocne podparcie dla osób wymagających rehabilitacji ruchowej.

Sensory dotykowe do pomiaru pulsu są umiejscowione na uchwytach. Wynik pomiaru wyświetli się na nowej generacji wyświetlaczu. Komputer posiada uchwyt na tablet, dzięki czemu trenując możesz oglądać film, czy słuchać muzyki. Przeznaczony dla osób o wadze maksymalnej 120 kg. 

5. Goodhome rower treningowy stacjonarny z komputerem 

Model idealny dla początkujących - posiada wielostopniową regulację obciążenia, na ekranie komputera możemy śledzić aktualne spalanie, prędkość i przebyty dystans. Jest stosunkowo niewielki i waży zaledwie 14 kg, zatem nadaje się idealnie do małych mieszkań. Maksymalne obciążenie wynosi 120 kg.  


Tekst: Natalia Świrska
pompki dla początkujących

Pompki dla początkujących - jak zacząć robić pompki?

2020-05-02
Pompki to jedno z najbardziej niedocenianych ćwiczeń. Kojarzone są z gimnastyką korekcyjną, karą lub nudną lekcją WF-u, tymczasem mogą stać się ważnym elementem treningu. Jak zacząć robić pompki?
ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn

Najlepsze ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn

2020-04-17
Chyba każdy zgodzi się z tym, że wyrzeźbione mięśnie brzucha są dużym atutem męskiej sylwetki. Pełnią one jednak nie tylko funkcję estetyczną – stanowią podparcie dla kręgosłupa, a także ułatwiają uprawianie wielu dziedzin sportowych. Zdradzamy, jakie ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn wzmocnią go i wyrzeźbią. Poznaj sposoby na wypracowanie silnych mięśni brzucha w domu!
trenujące kobiety

Jak wyszczuplić łydki? Dieta i ćwiczenia na szczupłe łydki

2020-04-16
Jak wyszczuplić łydki? To pytanie zadaje sobie tysiące kobiet. Jeśli do nich należysz, koniecznie dowiedz się, co możesz w tej sprawie zrobić.
trampoliny do ćwiczeń

Trampoliny do ćwiczeń – jak ćwiczyć w domu na trampolinie fitness?

2020-04-14
Jumping fitness to modny sposób na zgubienie zbędnych kilogramów. Zobacz, jak bezpiecznie uprawiać jumping fitness oraz które trampoliny do ćwiczeń sprawdzą się najlepiej podczas domowego treningu.
rowery do ćwiczeń

Najlepsze rowery do ćwiczeń w domu. Który rower treningowy wybrać?

2020-04-13
Rower stacjonarny ma jednak dużo więcej korzyści. Jak wybrać najlepszy rower do ćwiczeń w domu? Przed wami kilka wskazówek.
trening

Na czym polega trening tabata?

2020-04-08
Uprawiany regularnie trening tabata daje błyskawiczne efekty a co ważne, możesz korzystać z niego praktycznie w każdym miejscu! Sprawdź.