Wyjątkowe długopisy na nowy rok szkolny


Długopis nie musi być banalny. Co więcej – biorąc pod uwagę fakt, że niemal każdego dnia trzymamy go w dłoni i widzimy go z bliska – banalny być nie powinien. Dlatego wybierając idealny długopis warto zwrócić uwagę na nieprzeciętne modele, ponieważ wiele z nich oferuje znacznie więcej, niż tylko możliwość odręcznego pisania.

Kosmiczny długopis Fisher Space Pen AG7


Popularna anegdota głosi, że Amerykanie wydali miliony dolarów na skonstruowanie długopisu, który działa w stanie nieważkości, A Rosjanie użyli w kosmosie po prostu ołówków. To oczywiście nieprawda – początkowo zarówno kosmonauci, jak i astronauci używali ołówków, co było niepraktyczne, bo w warunkach nieważkości łamliwy grafit sprawiał wiele problemów. Dostrzegła to firma Fisher, która zaprojektowała niezwykły długopis - Fisher Space Pen AG7 - zaoferowany następnie zarówno NASA, jak i radzieckim kosmonautom.

Na czym polega wyjątkowość kosmicznego długopisu? Poza dopracowanym wzornictwem, wzorową ergonomią i wykonaniem z materiałów wysokiej jakości (mosiądz i chrom) projektanci zadbali m.in. o nieco większą wagę, pozwalającą na pewne chwycenie długopisu. Jego największym atutem jest jednak ciśnieniowy wkład, działający niezależnie od położenia w przestrzeni, grawitacji, a także w szerokim zakresie temperatur. Mając w ręku długopis Fisher Space Pen AG7 trzymamy świadka historii – ten model nie tylko latał w kosmos, ale w czasie misji Apollo 11 przydał się do naprawy jednego z elementów wyposażenia, co umożliwiło załodze bezpieczny powrót na Ziemię. Zapłacimy za niego niecałe 200 zł.

Fisher Space Pen AG7 - ORYGINALNY DŁUGOPIS ASTRONAUTY

(4)
od 208,99
Zobacz
Fisher Space Pen AG7 - ORYGINALNY DŁUGOPIS ASTRONAUTY
Opinia od Ciciak2018-12-05 Wygodny, smukły kształt.

Magnetyczny długopis Polar Pen


Z zimnego i ciemnego kosmosu zejdźmy na ziemię. Czeka tam na nas obfitość nudnych lekcji i dłużących się zebrań. W tego typu sytuacjach jedynym towarzyszem niedoli, który może nas wybawić jest Polar Pen. Długopis jest wykonany z kilkunastu magnetycznych elementów, które można w swobodny sposób wyciągać i  łączyć. Uzupełnieniem zestawu jest kilka dodatkowych elementów, jak kulki czy dyski. Dzięki nim zmienimy długopis w poligon doświadczalny dla naszej kreatywności, a w wolnej chwili stworzymy różnego rodzaju kształty czy mechanizmy. Za długopis zbudowany z magnesów zapłacimy ok. 75 zł.

Gadget Master Magnetyczny Długopis Polar Pen

(7)
od 68,99
Zobacz
Gadget Master Magnetyczny Długopis Polar Pen
Opinia od Emilia2018-11-05 Bardzo elegancki prezent dla młodzieży i każdego lubiącego oryginalność i gadżety w jednym.

Długopis taktyczny UZI Defender Gun Metal


Długopis może być zabawką, ale może być również… bronią. Z takiego założenia wychodzą projektanci tzw. długopisów taktycznych, oferowanych m.in. przez marki znane z rynku militariów. Przykładem takiego długopisu jest UZI Defender Gun Metal, wykonany z aluminium lotniczego. Producent reklamuje długopis informacją, że UZI Defender Gun Metal sprawdzi się jako kubotan – niewielki, wymyślony w Japonii przyrząd, używany do samoobrony. Solidna konstrukcja sprawdzi się także jako dźwignia, a w awaryjnej sytuacji długopis może zostać użyty jako zbijak do szyb. W przypadku zastosowania go do samoobrony, przydatne może okazać się ząbkowane zakończenie, ułatwiające pobranie i zachowanie DNA napastnika, co może przydać się później np. do jego identyfikacji. Poza tymi wszystkimi funkcjami UZI Defender Gun Metal sprawdzi się także – rzecz jasna – w roli zwykłego długopisu. Zapłacimy za niego około 80 zł.

uzi Długopis taktyczny Defender Pen Gun Metal C (uzipen2gm)

(1)
od 79,19
Zobacz
uzi Długopis taktyczny Defender Pen Gun Metal C (uzipen2gm)
Opinia od P...k2018-08-09 Żarty żartami, ale super opcja dla survivalowców! Jeżdżę w góry, na spływy kajakowe. Kto pomyśli o długopisie? Nikt! A ten ma jeszcze milion funkcji przydatnych w tych warunkach!

Długopis przestrzenny 3Doodler


Kto powiedział, że pisać można tylko po płaskich powierzchniach? W starej polskiej bajce „Zaczarowany ołówek” bohater rysował przedmioty, które następnie przybierały realny kształt. 3Doodler sprawia, że bajkowy pomysł staje się rzeczywistością. Choć nie zapiszemy z jego pomocą notatek, to możemy nim rysować trójwymiarowe przedmioty. Wszystko za sprawą faktu, że 3Doodler to w praktyce miniaturowa, ręczna drukarka 3D, „pisząca” nie tuszem, ale roztopionym filamentem. Długopis przestrzenny 3Doodler ma wbudowany akumulator, pozwalający nawet na godzinę pracy (może również działać zasilany przewodem) i używa ekologicznego, bezpiecznego dla zdrowia filamentu bez styrenu i BPA. Co istotne, urządzenie jest oferowane w zestawie, zawierającym wszystkie dodatki niezbędne, by rozpocząć fascynującą przygodę z „rysowaniem” przestrzennych przedmiotów. Poza kablem zasilającym w pudełku znajdziemy zapas filamentu, a także książkę z propozycjami przestrzennych „rysunków”. Za zestaw zapłacimy około 190 zł

Inny 3Doodler Start Długopis 3D Pen Dla Najmłodszych Sunen

(1)
od 186,27
Zobacz
Inny 3Doodler Start Długopis 3D Pen Dla Najmłodszych Sunen
Opinia od Jacek2018-01-11 Dzieci są przeszczęśliwe i to najważniejsze :)

Długopis szpiega Media Tech Mt4054


Naszą zabawę w rysowanie prawdziwych przedmiotów możemy uwiecznić innym długopisem. Model Media Tech Mt4054 jest reklamowany jako długopis szpiega. Nic dziwnego, bo jeszcze niedawno podobne akcesoria były atrybutem Jamesa Bonda i jego kolegów po fachu. Niepozorny długopis to w praktyce rejestrator, pozwalający na nagrywanie znacznie dyskretniejsze, niż w przypadku użycia typowej kamery czy nawet smartfona.

Długopis został wyposażony w gniazdo na kartę pamięci microSD o pojemności do 32 GB. To na niej rejestrowane są filmy, nagrywane w formacie AVI w rozdzielczości 1280 × 960 pikseli i 30 klatkach na sekundę. Długopis pozwala także na robienie zdjęć, a potwierdzenie rozpoczęcia nagrywania sygnalizowane jest niewielką diodą, niewidoczną podczas rejestrowania filmu. Ciesząc się z możliwości, oferowanych przez długopis szpiega warto jednak pamiętać, że nagrywanie, a zwłaszcza wykorzystywanie nagranego materiału, jest regulowane stosownymi przepisami prawa. Za długopis z ukrytą kamerą zapłacimy od ok. 70 zł.

Media-Tech Pencam Długopis Z Wbudowaną Kamerą Pvr Rozdzielczość Hd (Mt4054)

(17)
od 59,99
Zobacz
Media-Tech Pencam Długopis Z Wbudowaną Kamerą Pvr Rozdzielczość Hd (Mt4054)
Opinia od pawelnww2018-04-21 spełnia oczekiwania, ewentualnie tylko gwint jest bardzo delikatny, bo po kilku razach odkręcenia żeby kartę wyciągnąć widać opiłki ....

Długopis multitool


Niebanalne możliwości oferuje także inny, bardzo nietypowy długopis. Niech was nie zmyli niepozorny wygląd, bo oprócz wkładu pozwalającego na pisanie, ten wyjątkowy model oferuje praktyczny zestaw narzędzi. Na metalowym korpusie została nadrukowana podziałka, dzięki której długopis sprawdzi się w roli linijki. Wycięcie w metalowej obudowie kryje niewielką poziomicę, a pod odłączaną końcówką znajdziemy dwustronny bit z końcówką krzyżakową (Philips) i płaską. Osłona bitów również pełni ważną funkcję – jest miękko zakończona, dzięki czemu długopis może pełnić rolę stylusa do ekranów dotykowych. Zapłacimy za niego około 16 zł.

Gift World Długopis Majsterkowicza 6W1, Srebrny

(1)
od 14,99
Zobacz
Gift World Długopis Majsterkowicza 6W1, Srebrny
Opinia od P...k2018-08-09 Fajna zabawka, niekoniecznie chciałem szpiegować, ale funkcje za tę cenę genialne!
Autor: Matylda Łańska