Data publikacji:

Wystartował Przystanek Woodstock 2017 – największy festiwal w Polsce.

Dzisiaj, 3 sierpnia 2017, startuje Przystanek Woodstock 2017, jeden z największych i najważniejszych festiwali w Polsce. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na ciebie na Woodstocku, kto zagra i co ze sobą zabrać. Z kim widzimy się w Kostrzynie nad Odrą?
(fot. Woodstock/Facebook)

Woodstock to festiwal, który nie zna podziałów. Ściągają tam ludzie z całej Polski aby wspólnie bawić się przy muzyce w duchu przyjaźni. Trudno odciąć się od powiązań z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, której również przewodzi Jerzy Owsiak. Jak sam organizator zapewnia – jest to również próba podziękowania wszystkim wolontariuszom i wspierającym WOŚP. Zaczynamy Przystanek Woodstock 2017. To już 23 edycja!

Przystanek Woodstock – kto zagra?

Jak co roku Jurek Owsiak zaprasza wielkie gwiazdy na Woodstock, kto zagra tym razem? Na 23 edycję festiwalu zaproszono jak zwykle dużo ciężkich, gitarowych brzmień, ale i miłośnicy lżejszej muzyki znajdą coś dla siebie. 

Na Dużej Scenie wystąpią między innymi Trivium, Orange Goblin, Nothing But Thieves, Archive i The Qemists. Jeżeli liczysz na Polskich wykonawców na Woodstocku – kto zagra? Domowe Melodie, Wilki i Hey. To oczywiście wciąż tylko Duża Scena.

Mała Scena na Woodstocku – kto zagra na niej? Oddział Zamknięty, Clock Machine, Annisokay, Lemon, Kolory, a także Blues Pills. 

Mało? Przystanek Woodstock 2017 to oczywiście nie tylko Duża i Mała Scena. Jak wspominaliśmy, to jeden z najwięksych festiwali w Polsce. Jeżeli jedziesz na Woodstock, gdzie bawią się tysiące młodych ludzi, możesz jeszcze liczyć na koncerty w namiocie ASP. Zagra tam wrocławski projekt EABS, Wojtek Mazolewski Quintet, oraz Piotr Bukartyk.

Na scenie w Pokojowej Wiosce Kryszny możemy natknąć się na koncerty takich artystów jak Jelonek, Romantycy Lekkich Obyczajów, Koniec Świata czy Leniwiec. 

Ciągle mało? Idźcie do strefy Lecha na Woodstocku, gdzie czekają na was występy Code Red, Seven on Seven, lub Hot Water.

(fot. Lucyna Lewandowska/Facebook)

Woodstock – gdzie?

No właśnie, gdzie? Powiedzieliśmy wam, kto zagra, ale być może wciąż nie wszyscy dokładnie wiedzą, gdzie odbywa się Przystanek Woodstock 2017. Festiwal ten niezmiennie od lat odbywa się w tym samym miejscu – Kostrzynie nad Odrą. 

Najbliższe większe miasto w okolicy to Gorzów Wielkopolski. Informacja dla tych, którzy na Woodstock wybierają się pociągiem – PKP przygotowało specjalne połączenia dla festiwalowiczów. Podstawione będą specjalne pociągi, które przewiozą ludzi z całej Polski do samego Kostrzyna.

Co zabrać na Przystanek Woodstock 2017?

Powiedzieliśmy wam już kilka informacji o Przystanku Woodstock – kto zagra, gdzie się znajduje... Wciąż nie poradziliśmy wam, co ze sobą zabrać!

Niezbędny będzie namiot – nawet nie myślcie o tym, aby wybierać się na festiwal bez niego! Sporo ludzi decyduje się na spanie pod gołym niebem, nie jest to jednak rozsądna decyzja na Woodstocku, gdzie możecie zostać podeptani przez nieuważnych festiwalowiczów.

W tym roku pogoda jest odrobinę bardziej łaskawa niż w zeszłym – kto był z pewnością pamięta strugi deszczu, które starały się popsuć dobrą atmosferę festiwalu. Uważajcie jednak na słońce! Zabawa na imprezie na wolnym powietrzu w taki upał może być niebezpieczna i skończyć się udarem. 

Pamiętajcie zatem o odpowiednim nawadnianiu się – picie wody w takich temperaturach to obowiązek! Zadbajcie również o okulary przeciwsłoneczne, kremy z filtrem i ochronie na głowie. Dzięki tym przedmiotom wasz Woodstock będzie znacznie bardziej przyjemny, kiedy nie będziecie musieli tak użerać się z upałem.

Jak na każdym festiwalu przydatny będzie również powerbank. Telefony komórkowe lubią się wyczerpać w najmniej odpowiednim momencie, a na tak dużym festiwalu jak Woodstock, ciężko będzie odnaleźć znajomych w tłumie innych festiwalowiczów. Nawet jeżeli rano uda wam się naładować baterię w telefonie do 100% to w ciągu dnia pewnie będziecie wysyłali dużo smsów, dzwonili i próbowali się skontaktować z innymi znajomymi z Woodstocka w inny sposób, a to mocno obciąża baterię telefonu. Dodatkowo wystarczy zrobić kilka zdjęć, nakręcić parę filmów i rozładowany telefon gotowy.

(fot. Michał Kwaśniewski/Facebook)

Pamiętajcie przede wszystkim jednak o przyjaznej atmosferze festiwalowej! Przystanek Woodstock z zasady ma być festiwalem ponad podziałami, każdy jest mile widziany i wszyscy powinni odnosić się do siebie z szacunkiem. Bawcie się tak, aby nie uprzykrzać zabawy innym.

Teraz, skoro już wiecie jak wygląda Przystanek Woodstock, gdzie się odbywa, kto zagra i co zabrać, nie pozostało nam nic innego, jak życzyć wszystkim udanej zabawy! Czekamy na wasze sugestie, zdjęcia i relacje. Niech Przystanek Woodstock 2017 pozostanie w pamięci na długie lata.
Tekst: Jakub Spiryn

Przeczytaj również