Data publikacji:

Xbox One X sensacją targów E3 


Microsoft podczas targów E3 oficjalnie zaprezentował swoją najnowszą konsolę, która będzie nazywać się Xbox One X. Niech was nie zmylą niewielkie rozmiary! Ta konsola będzie obsługiwać gry w rozdzielczości 4K i nie tylko. Playstation ma groźnego, bardzo groźnego konkurenta! 

Project Scorpio przerodził się w Xbox One X 


Microsoft już jakiś czas temu poinformował, że pod koniec roku na półki sklepowe trafi nowa konsola. Przypomnijmy że urządzenie będzie posiadało moc 6 teraflopów, które m.in będzie generować 12GB pamięci GDDR5. Specyfikacja Xboxa One X na papierze jest lepsza od Playstation Pro, jednak czy to wystarczy żeby pokonać konsolę Sony? 

Solidnym argumentem może być rozgrywka w pełnym 4K czyli rozdzielczości 2160p. Przypomnijmy że konkurencyjne Playstation ma skalowaną rozdzielczość, co nie pozwala na uzyskanie pełnego 4K. 

źródło: xbox.com 
Nowy Xbox One X ma wielką moc, ale został upakowany w bardzo smukłej obudowie, która jest niewiele mniejsza od modelu One S. To niezwykle ciekawe jak Microsoftowi udało się zmieścić wszystko w tak małym urządzeniu. 

Playstation 4 Pro czuje oddech na plecach 


Wojna Xboxa z Playstation wkroczyła w decydującą fazę. Konsola będzie miała do zaoferowania coś, czego na próżno szukać w produkcie Sony. Chodzi mianowicie o kompatybilność wsteczną gier i akcesoriów. Na modelu X będzie można grać w tytuły z Xboxa 360 czy Xboxa One S. Podejrzewamy, że Microsoft wykorzysta moc obliczeniową do poprawienia grafiki w starszych tytułach. 

Zapowiedź na targach E3 przyniosła także kilka tytułów na wyłączność dla tej konsoli. Będzie Forza Motorsport 7, Super Lucky’s Tale, State of Decay 2 oraz wiele innych. Na pewno pod nową konsolę będzie już przygotowany Assassin’s Creed Origins i Fifa 18. 

Premiera konsoli odbędzie się wcześniej niż zakładano bo 7 listopada. Jesteśmy bardzo ciekawi, czy Microsoft ostatecznie wyprzedzi Sony w wyścigu o miano najlepszej konsoli. 

Autor: Bartłomiej Mazurek