Data modyfikacji:

Długo wyczekiwana lustrzanka Canona zaprezentowana 


Na tą wiadomość czekało wielu fanów aparatów Canona. Do oferty producenta trafi druga generacja modelu 6D MKII. Lustrzanka otrzymała lepszą matrycę o rozdzielczości 26,2 megapikseli a także nowy procesor DIGIC7. Wszystko wygląda naprawdę dobrze, jednak zabrało jednego bardzo ważnego usprawnienia względem poprzednika. 

Nowy aparat Canona ucieszy fanów 


Canon 6D został zaprezentowany w 2012 roku i był on budżetową opcją w stosunku do modelu 5D MKII czy 5D MKIII. Pełnoklatkowa konstrukcja oferowała naprawdę wysoką jakość, w stosunkowo przystępnej cenie. Wszyscy, którzy czekali na nowy model, w końcu mogą odetchnąć z ulgą. 

źródło: canon.com
Canon 6D MKII to bardzo solidna konstrukcja, przynosząca wiele potrzebnych zmian. Przede wszystkim na pokładzie lustrzanki znajdzie się nowy sensor CMOS o rozdzielczości 26,2 megapikseli. Najnowszy procesor DIGIC 7 umożliwia pracę w czułości do 40 000. Oznacza to, że 6D będzie jeszcze lepiej sobie radził w gorszych warunkach oświetleniowych. Dobrze prezentuje się także system autofocusa opierający się na 45 punktach. Aparat Canona będzie także w stanie robić zdjęcia seryjne z prędkością 6,5 klatek na sekundę, do fotografii sportowej czy reportażowej będzie jak znalazł. Ponadto w aparacie zastosowano moduł Wifi, GPS oraz NFC - wszystko zgodnie z obecnymi standardami. 

Zmiany dotknęły lustrzankę nie tylko w środku, ale również na zewnątrz. Odchylany ekran dotykowy o przekątnej 3 cali to chyba jedna z największych zmian. Będzie to szczególnie przydatne podczas filmowania, kiedy to widok z różnych perspektyw jest bardzo potrzebny. 

Lustrzanka bez wsparcia dla 4K 


Specyfikacja nowego aparatu Canona jest naprawdę solidna i warto zastanowić się nad jej zakupem. Jednak dla filmowców pojawia się jeden mankament, który może zaważyć na ostatecznej decyzji. Chodzi o wsparcie dla jakości 4K, a raczej jego brak. Canon 6D MKII oferuje wyłącznie jakość 1080p przy 60 klatkach na sekundę. Jeśli szukacie lepszej jakości to pozostaje o wiele droższy Canon 5D MK IV. Jak widać dla producenta jest to format zarezerwowany wyłącznie dla najdroższych modeli. 

Lustrzanka została wyceniona przez Canona na 1999 dolarów, a jej sprzedaż ma rozpocząć się już w lipcu.