Data modyfikacji:

Zlokalizuj dziecko za pomocą zegarka z GPS

Wakacje to czas, kiedy nasze pociechy korzystają z wolnego od szkoły. To idealny moment na to, żeby dziecko przygotowywało się do samodzielności. Jeśli chcesz mieć kontrolę, nad tym, gdzie znajduje się twój maluch, ale nie chcesz uzależniać good telefonu, mam coś dla ciebie.

Lokalizacja dziecka

Zacznijmy od tego, czym w ogóle jest smartwatch. Ten mały gadżet skrywa w sobie naprawdę wiele przydatnych funkcji. Niby zwykły zegarek, który pokazuje godzinę, ale jednak jego możliwości pozwalają na komunikację między rodzicem i dzieckiem oraz lokalizowanie dziecka. Dodatkowo, znajdziesz w nim funkcję pomocy, czyli sygnały SOS, nasłuchiwania otoczenia dziecka oraz ustalanie strefy bezpieczeństwa.

Smartwatche dopiero zyskują w Polsce popularność, jednak coraz więcej rodziców decyduje się na zakup zegarka, który łączy w sobie kilka funkcji. Wszystko w jednym małym i poręcznym urządzeniu: lokalizator GPS, telefon i zegarek. Zegarek korzysta z technologii GPS i BTS, umożliwiając tym samym lokalizację dziecka przez aplikację na naszym telefonie.

Funkcja dzwonienia

Kolejna funkcja to telefon. Zegarek posiada książkę telefoniczną, w której umieszczamy numery znanych dziecku osób. Plusem jest to, że dziecko nie może zadzwonić na numer inny niż te z książki telefonicznej. Wybieranie połączenia jest bardzo łatwe i na pewno każde dziecko sobie z tym poradzi. 

Bardzo przydatną funkcją w zegarku jest funkcja nasłuchu. Kiedy nie możemy dodzwonić się do dziecka, poprzez aplikację możemy sprawdzić, w jakim otoczeniu się znajduje oraz czy nic mu nie grozi. Czuły mikrofon wbudowany w smartwatch jest dyskretny, a może uspokoić nasze nerwy, kiedy dziecko zapomni się w czasie zabawy z kolegami.

Bezpieczeństwo

Przycisk SOS to funkcja, która ma zapewnić poczucie bezpieczeństwa naszego dziecka. W razie zagrożenia dziecko naciska przycisk SOS, a każda osoba, którą ma w książce telefonicznej, otrzymuje SMS z powiadomieniem, że bliski potrzebuje pomocy. Musimy uczulić dziecko, żeby używało tej funkcji tylko jeśli czuje się zagrożone i nie używało jej dla zabawy.

Wodoodporność i pyłoszczelność to cechy, które powinien zawierać każdy smartwatch. Dzieci są energiczne i posiadają ograniczoną wyobraźnię, zatem zegarek powinien móc przetrwać bliskie spotkanie z wodą czy z piaskiem.
Nie musisz obawiać się o nagłe rozładowanie smartwatcha, ponieważ funkcja pozwala na wysyłanie alarmu niskiego poziomu baterii. Dzięki czemu na czas możesz naładować baterię bez obaw o brak kontaktu z dzieckiem. Zegarki występują w różnych kolorach oraz różnych kształtach, więc na pewno znajdziesz odpowiedni model zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Dzięki jego budowie oraz gumowej strukturze są lekkie i nie przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu.

Warto zwrócić uwagę również na dodatkowe funkcje, takie jak: 

Alarm, który przypomina dziecku o ważnych czynnościach. Czy to zajęcia dodatkowe, czy urodziny kolegi lub koleżanki.

Kalendarz, bo nie sposób spamiętać wszystkie daty. 

Powiadomienie o zdjęciu zegarka z ręki. Dzięki temu dziecko już go nie zgubi.

Ceny różnią się w zależności od danego modelu, funkcji dostępnych w telefonie oraz oznaczenia, czy dany model jest wodoodporny. Moim zdaniem lepiej dołożyć do modelu wodoodpornego i cieszyć się beztroskim korzystaniem z urządzenia.

Autorką recenzji jest Blanka - podwójna mama, założycielka bloga blankablog.pl.
akcesoria do pływania dla dzieci

Koło, rękawki i inne akcesoria do pływania dla dzieci

2021-05-06
Bezpieczeństwo podczas kąpieli zapewnią dziecku odpowiednie akcesoria do pływania. Dmuchane koło, rękawki, makarony, deski. Które z nich wybrać? Podpowiadamy w artykule!
huśtawka ogrodowa dla dziecka

Jaką huśtawkę ogrodową dla dzieci wybrać?

2021-04-28
Czas spędzony na huśtawce w ogrodzie to nieodłączny element dzieciństwa. Aby dziecko mogło beztrosko bujać w obłokach, zakup powinien być dobrze przemyślany, a sam produkt dopasowany do wieku pociechy. Sprawdź, jaka huśtawka ogrodowa dla dzieci będzie najlepsza.
domek ogrodowy dla dziecka

Domek ogrodowy dla dziecka

2021-04-27
Domek ogrodowy dla dziecka to idealne miejsce do twórczej zabawy, w którym maluchy z chęcią będą spędzały czas. Sprawdź, jaki domek ogrodowy dla dziecka wybrać.
rower na komunię

Rower na komunię. Przegląd najlepszych rowerów na komunię

2021-03-23
Rower to najpopularniejszy wybór na komunię, który pozwoli dziecku komfortowo poruszać się po ścieżkach rowerowych. Wybraliśmy najciekawsze modele rowerów, jakie aktualnie są dostępne na Ceneo.pl. Sprawdź!
Pomysły na prezent na komunię dla chłopca

Pomysły na prezent na komunię dla chłopca

2021-03-22
Sezon komunijny zbliża się wielkimi krokami. Jakie prezenty na komunię dla chłopca warto kupić? Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych podarunków do 100, 200, 300 i 400 zł.
Rower na komunię

Jaki rower dla dziecka na komunię kupić?

2021-03-19
Rower to najpopularniejszy prezent wybierany dla najmłodszych na Pierwszą Komunię Świętą. Wybór odpowiedniego modelu sprawi, że jazda będzie nie tylko komfortowa, ale również bezpieczna. Sprawdź, jakie modele wybraliśmy.