Data publikacji:

Znamy datę premiery Samsunga Galaxy S10 i smartfona ze składanym ekranem

Samsung oficjalnie ogłosił datę premiery swojego najnowszego flagowca. Już w lutym ma pojawić się zupełnie nowy model, który będzie znacząco różnił się od swoich poprzedników. Na nieco ponad miesiąc przed premierą pojawia się coraz więcej informacji dotyczących tego modelu. 

Samsung Galaxy S10 zadebiutuje 20 lutego 

To już pewne! Najnowszy Samsung Galaxy S10 ujrzy światło dzienne 20 lutego na specjalnie zorganizowanej konferencji w San Francisco. Koreańczycy enigmatycznie mówią o pokazaniu nowych urządzeń, które będą stworzone na bazie doświadczeń zdobytych w ciągu minionych 10 lat. Samo zaproszenie producenta nie zdradza zbyt wiele, jednak na kilka tygodni przed premierą do sieci trafiają kolejne informacje. Firma Azuri zajmująca się sprzedażą etui i szkieł ochronnych do smartfonów pochwaliła się zdjęciami akcesoriów przeznaczonych do nowego modelu. 

Niestety, ale w żaden sposób nie można potwierdzić autentyczności fotografii. Równie dobrze mogą to być wizualizacje stworzone na bazie wcześniejszych doniesień. W każdej plotce jest ziarno prawdy i najprawdopodobniej przód urządzenia będzie zbliżony do tego, który zadebiutuje 20 lutego. Samsung już w ubiegłym roku pokazał ekrany z niewielkim wycięciem na aparat. 
Źródło: Azuri Mobile
Galaxy S10 ma pojawić się w trzech różnych wersjach z 5,8-calowym, 6,1-calowym i 6,4-calowym ekranem. Cechą charakterystyczną dla wszystkich modeli miałoby być niemal całkowite pozbycie się ramek. Nowe smartfony miałyby działać w oparciu o procesor Qualcomm Snapdragon 855 (wersja na rynek amerykański) i Exynos 9820 (wersja na rynek europejski. Bardzo możliwe, że urządzenia otrzymają przynajmniej 6GB pamięci RAM, ale mówi się o najmocniejszej wersji z 10GB pamięcią RAM. 

Telefony Samsunga mogą otrzymać aż trzy aparaty fotograficzne ułożone w orientacji poziomej. Koreańczycy mogą podobnie jak konkurenci zastosować obiektyw ultraszerokokątny, standardowy i teleobiektyw. 

Samsung Galaxy S10 zastąpi bardzo dobrze przyjętego Samsunga Galaxy S9. Jeśli nie chcesz czekać do premiery, a chcesz kupić flagowca w przystępnej cenie, to wybór ubiegłorocznego modelu będzie świetnym pomysłem. 

Podczas prezentacji pojawi się także pierwszy smartfon ze składanym ekranem

Składane smartfony kilkanaście lat temu były prawdziwym hitem i tak naprawdę to one wyznaczały trendy. Podczas prezentacji, 20 lutego najprawdopodobniej ujrzymy pierwszy na świecie smartfon ze składanym ekranem. Wyświetlacz Infinity Flex został pokazany już na konferencji deweloperów w 2018 roku. Wygląda na to, że producent w końcu dopracował nową technologię na tyle, że jest gotowy pokazać ją oficjalnie światu. 

W informacji prasowej opublikowanej przez szefa działu rozwoju Samsunga Harka-Sang Kima można przeczytać, że wyświetlacze w smartfonach nie mogą być większe bez kompromisu jakim jest mobilność. Samsung chce najwidoczniej pokazać telefon z dużym ekranem, który bez problemu zmieści się w każdej kieszeni. 

Telefon z wyświetlaczem Infinity Flex będzie najprawdopodobniej wyposażony w całkowicie nową nakładkę systemową. Ten ruch ma wpłynąć na bardziej intuicyjne korzystanie z urządzenia. Szczegółowych informacji dotyczących smartfona jeszcze nie poznaliśmy. 

Warto wspomnieć, że prototypowy model pokazany w ubiegłym roku miał 7,3-calowy wyświetlacz z rozdzielczością 1536x2152 px. Po złożeniu pojawiał się ekran 4,5-calowy o rozdzielczości 840x1960 px. Bardzo możliwe, że seryjny model będzie oferował podobne parametry. Do imprezy Samsung Unpacked 2019 pozostało już niewiele czasu. Bez wątpienia zaprezentowanie składanego telefonu będzie jednym z ważniejszych punktów konferencji. 

Autor: Bartłomiej Mazurek