Data modyfikacji:

Zobacz jak zainstalować Windows 10 za darmo! 


Mniej więcej roku temu Microsoft zakończył darmową aktualizację do  Windows 10. Okazuje się jednak, że posiadacze starszych wersji tego systemu operacyjnego. wciąż mogą otrzymać Windowsa 10 za darmo! 
źródło: Microsoft.com 
Pod koniec lipca 2016 roku zakończyła się darmowa dystrybucja Windows 10. Przypomnijmy, że posiadacze starszych wersji systemu oznaczonych cyfrą 7 oraz 8 mogli bez żadnych opłat przejść na dziesiątkę. Taka polityka ze strony Microsoftu spodobała się użytkownikom, jednak nie wszyscy zdążyli się na nią załapać. 

Najtańsza wersja Windows 10 kosztuje około 335 złotych i dla wielu posiadaczy komputerów i laptopów, może być to wydatek zbyt wysoki. Warto wspomnieć, że konkurencyjny Mac OS od wielu lat jest dostarczany zupełnie za darmo. W przypadku firmy Apple wygląda to jednak trochę inaczej, bo komputery są kilkukrotnie droższe od podstawowych modeli opartych na systemie Microsoftu. 

Darmowa aktualizacja Windows 10 wciąż jest możliwa 


Firma z Redmond jest bardzo łaskawa dla swoich użytkowników i po darmowym okresie, zostawiła furtkę z której można bez większego problemu skorzystać. Na dzień dzisiejszy istnieją dwie sprawdzone metody, które umożliwią zainstalowanie Windows 10. 

Korzystasz z technologii pomocniczych? Jeśli nie to warto spróbować, bo jest to pierwsza metoda na Windows 10 za darmo. Teoretycznie funkcje pomocnicze są przeznaczone dla osób, które mają problemy z obsługą komputera. Nie oznacza to jednak, że i ty nie możesz zacząć ich używać. 

Na długiej liście opublikowanej przez firmę Microsoft można znaleźć takie udogodnienia jak asystent głosowy Cortana, animacje  i tła ułatwiające poruszanie się po interfejsie czy rozpoznawanie mowy. W skład technologii pomocniczych wchodzą także skróty klawiszowe. Jeśli ich używasz to jak najbardziej kwalifikujesz się do aktualizacji.  

Jak zainstalować  system Windows 10? Wystarczy wejść na stronę Microsoftu, dostępną pod tym linkiem i następnie pobrać plik aktualizacyjny. Znajdziesz tam wszystkie niezbędne informację, które umożliwią krok po kroku otrzymanie Windows 10 zupełnie za darmo. To bardzo proste, prawda? 

Póki co nie ma daty zakończenia wsparcia w tym zakresie, jednak nie gwarantujemy, że Microsoft zaprzestanie dystrubucji swojego systemu. Nie zastanawiajcie się i skorzystajcie z tego udogodnienia już teraz. 

źródło: Microsoft.com 

Znajdź klucz do starej wersji systemu


Druga możliwość też nie należy do najtrudniejszych, jednak wymaga posiadania klucza do starszej wersji Windows 7 lub 8. Taki klucz na pewno dostaliście przy zakupie komputera lub wersji pudełkowej systemu Windows. 

Jak zainstalować Windows 10 za jego pomocą? Musicie pobrać Windows 10 Media Creation Tool, dostępny jego on na oficjalnej stronie Microsoftu. Po rozpakowaniu pliku, wpisujemy stary klucz i wszystko powinno pójść bez większych komplikacji. Po chwili rozpocznie się instalacja nowej aktualizacji Windows 10. To bardzo prosty i szybki sposób. 

Dlaczego warto zainstalować Windows 10? 


Minął rok od zakończenia wsparcia a firma z Redmond wciąż umożliwia otrzymanie darmowej wersji. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy i albo decyduje się na zakup Windows 10 lub po prostu nie instaluje nowej wersji i zostaje przy dotychczasowej. 

My zdecydowanie polecamy wam przejście na nowszą wersję, ponieważ powodów jest naprawdę sporo. Przede wszystkim system jest zdecydowanie bardziej stabilny i płynniejszy w działaniu. Wiele osób uważa, że to najlepszy system jaki Microsoft do tej pory wydał. 

Nowsza wersja jest przyjazna w obsłudze i to zarówno w zastosowaniach biurowych jak i tych codziennych. Łatwiejsze przełączenie się pomiędzy zadaniami, asystent głosowy Cortana, ulepszona funkcja dzielonego ekranu to tylko przykłady tego, że Windows jest naprawdę przyjazny. 

Gigant z Redmond przygotował też zaawansowane funkcje dla graczy. Dzięki zakładce Game Mode, z komputera czy laptopa można wyciągnąć maksymalną wydajność, która przecież w grach jest kluczowa. System wspiera także DirectX 12 oraz w niektórych przypadkach tytuły w jakości 4K Ultra HD. Ponadto w sklepie Microsoftu można znaleźć wiele ciekawych tytułów dostępnych za darmo! 

Zaktualizowany Windows 10 od kwietnia jeszcze lepszy 


W kwietniu Windows 10 został zaktualizowany. Creators Update wprowadziło zmiany m.in w przeglądarce Microsoft Edge. Zoptymalizowana wersja sprawiła, że użytkownicy porzucają Firefoxa czy Safari właśnie na rzecz systemowego produktu. Przy Internet Explorer był to nie do pomyślenia! Creators Update ponadto wprowadził zaawansowane funkcje doytyczące bezpieczeństwa i prywatności. Komputer jest mniej podatny na ataki sieciowe dzięki Windows Defender. Pełną listę zmian możecie podejrzeć na oficjalnej stronie Microsoftu. 

Jak widać Windows 10 za darmo jest na wyciągnięcie ręki. Przesiadka na nowy system operacyjny z pewnością wam się opłaci, dlatego nie czekajcie i wykonajcie powyższe kroki już teraz!