Data publikacji:

Zobacz nowy samochód sportowy Porsche 911


Są takie samochody sportowe, na których widok przechodzi dreszczyk emocji i podekscytowania. Takie właśnie jest nowe Porsche 911 GT2 RS na 2018 rok. Pod maską tego potwora drzemie aż 700 koni mechanicznych generowane przez silnik o pojemności 3.6 litra. To prawdziwe dzieło sztuki prosto od niemieckiego producenta. 

Samochody sportowe mają piekielnie mocnego konkurenta 


Samochody sportowe w większości służą do ścigania po torach, ale jest także taka grupa, przygotowana z myślą o prawdziwych pasjonatach motoryzacji. Porsche 911 GT2 RS jest właśnie stworzone dla takich osób. Przejdźmy jednak do sedna i omówmy dokładnie to co znajduje się pod maską. 

źródło: porsche.com
A mówić jest o czym, bo jednostka o pojemności 3.6 litra generuje moc 700 koni mechanicznych. Moment obrotowy to 750 NM, natomiast średnie spalanie jest na poziomie 11.8 l na 100 kilometrów. Przy jeździe w mieście może to być nawet 18 litrów na 100 kilometrów. Sportowe auto waży jedyne 1470 kg i napędzane jest przez tylną oś. Do setki rozkręca się w niespełna 2.8 sekundy, maksymalnie może on rozwinąć prędkość 340 km/h. To prawdziwy potwór, jednak w pięknym wydaniu. Bazą do stworzenia modelu GT2 RS było 911 Turbo S i niemieccy inżynierowie właśnie ten samochód sportowy wzięli jako punkt odniesienia. 

Każdy może przejechać się sportowym autem 


Sportowe auto Porsche z zewnątrz prezentuje się zachwycająco. Nadwozie zostało wykonane z elementów włókna węglowego a także tytanu. Dzięki takiemu zastosowaniu, 911 GT2 RS waży o 30 kg mniej, co w sportowym świecie jest ogromnym skokiem. Wewnątrz jest jeszcze lepiej. Widać tam ducha sportowego samochodu. Skórzane fotele z dodatkiem materiału alcantara prezentują się po prostu niesamowicie. 

Jeśli macie chęć zobaczyć jak jeździ nowy samochód sportowy to okazja może nadarzyć się szybciej niż myślicie. W październiku swoją premierę będzie miała gra Forza Motorsport 7, która będzie zawierać m.in Porsche 911 GT2 RS. W tym tytule pojawią się także inne sportowe auta. Gra pojawi się na konsolę Xbox One X oraz Xbox One. Więcej na temat tej premiery pisaliśmy już na łamach Magazynu, dlatego odsyłamy was do tego artykułu.

Autor: Bartłomiej Mazurek