Data modyfikacji:

Zumba — efekty, jakie możesz uzyskać podczas ćwiczenia!


Już dawno chciałeś zacząć ćwiczenia, ale wszystkie kojarzyły Ci się z czymś nudnym? Bieganie Cię nie kręci, a klasyczny aerobik to wspomnienie ze szkoły podstawowej? Spokojnie, mamy na to rozwiązanie. Na salonach powitajcie Zumbę — nową królową pośród fitnessowych sal! Dobra zabawa, power oraz nowa formuła treningowa — to wszystko możesz spotkać na takim treningu. Kształtować sylwetki nikt tak nie potrafi tylko Zumba — efekty zobaczycie już po 3 tygodniach regularnych ćwiczeń.

Co to jest Zumba?

W Kolumbii pod koniec XX wieku ktoś wpadł na pomysł, żeby połączyć taniec razem z aerobikiem — tak właśnie powstała. Ta niesamowita synergia jest zbawienna dla naszego ciała. Ćwiczenia aerobowe pomagają spalić tłuszcz i modelują sylwetkę. Jednak wykonywane w powtarzającym trybie stają się męczące i nudne. Dlatego też pomiędzy nimi wplecione są elementy tańca towarzyskiego: samba, salsa, cha-cha, mambo, rumba, hip hop, czy nawet taniec brzucha. Dzięki temu cały czas się bawimy i nie odczuwamy przy tym tak dużego spadku siły. Endorfiny pozostają cały czas na wysokim poziomie.

Zumba — efekty, jakie możemy uzyskać

Wymodelowanie sylwetki
Jak już wcześniej wspominaliśmy, fitness pozwala nam kształtować sylwetkę w zależności od naszych preferencji. W Zumbie często też tańczymy i ćwiczenia wykonujemy bardzo różnorodne, dzięki temu wzmacniamy całe ciało — od głowy po same stopy.

Spalenie niepotrzebnych kalorii
Trening Zumby jest na tyle specyficzny, że ćwiczenia cardio pokrywają się ćwiczeniami na wyrobienie siły, dzięki temu procesy metaboliczne naszego ciała wzrastają. Przez godzinę treningu liczba spalonych kalorii porównywana jest z tymi, które się zmniejszają podczas biegania.


Wyrobienie poczucia rytmu
Na Zumbie prezentowane są kroki taneczne, które wykonuje się w różnych kombinacjach do muzyki. Często nawet osoby, które mają problemy z poczuciem rytmu tak się wyćwiczą zapominając o tym, że jest to taniec, że okazuje się, że na weselach nie występuje strach przed zatańczeniem!

Naładowanie baterii
Trening Zumby na pewno nie należy do spokojnych. Jest dynamiczny, trener lub trenerka przekazują bombę energetyczną każdemu uczestnikowi, z którą opuszcza salę. Na pewno przyda się taki odpoczynek dla głowy raz, czy nawet dwa razy w tygodniu.                                                                                              Tekst: Natalia Świrska