Data publikacji:

Adidas w końcu wypuszcza buty inspirowane Wesem Andersenem!

Jeżeli nigdy nie wierzyliście w to, że film może posłużyć jako inspiracja co do estetyki odzieży to jesteście w dużym błędzie! Udowania to Adidas, firma specjalizująca się w odzieży sportowej. Pracownicy tej firmy stworzyli specjalne obuwie dla filmu „Podwodne życie ze Stevenem Zissou” Wesa Andersena”
Jeżeli kiedykolwiek w życiu zetknęliście się z filmami Wesa Andersena to z pewnością zauważyliście co je charakteryzuje. Reżyser bardzo dba o takie szczegóły jak proste, szerokie kadry, odpowiednia kolorystyka, oraz powtarzające się rekwizyty. Wszystko to składa się w spójną całość i do tych filmów jak nic pasuje określenie „piękne”. 

W filmie „Podwodne życie ze Stevenem Zissou” zauważamy współpracę z firmą Adidas. Buty, które nosi tytułowy bohater to wariacja na temat klasycznego modelu Rom. Model Adidasów użytych w filmie ma niebieskie paski, oraz żółtą podeszwę i sznurówki, co wspaniale wpisuje się w kolorystykę filmu.
Zła informacja dla fanów tych Adidasów. Buty zostały wypuszczone w limitowanej serii 100 sztuk. To oznacza, że chodzić w nich będą tylko wybrani, albo można je będzie kupić na aukcjach internetowych za horrendalne sumy. Niestety, taka cena za kolekcjonerskie serie butów.

Adidasy z filmu Andersena cieszyły się takim zainteresowaniem po premierze „Podwodnego życia ze Stevenem Zissou”, że w 2005 została uruchomiona petycja do firmy, w sprawie wypuszczenia takiej kolorystyki do oficjalnej sprzedaży. Prośby zostały wysłuchane ponad 10 lat później, lecz szary konsument jak na razie musi się obejść ze smakiem.
Model Adidas Zissou do sprzedaży wszedł bez wcześniejszej promocji. 100 sztuk zostało wystawionych na sprzedaż podczas festiwalu We Love Green w Paryżu. Miejsce nie było przypadkowe, gdyż twórca ścieżki dźwiękowej do „Podwodnego życia...” grał na żywo właśnie na tym festiwalu.

Wygląda na to, że Adidas tylko częściowo spełnił prośby fanów swoich i filmów Wesa Andersena. Mamy jednak nadzieję, żę to tylko początek, a model Adidas Zissou, wktórce będzie bardziej dostępny dla każdego!
Tekst: Jakub Spiryn

Przeczytaj również