Data modyfikacji:

Apple AirPods Pro: dane techniczne. Nowe słuchawki douszne Apple z aktywną redukcją szumów 


Apple niespodziewanie zaprezentowało nową wersję słuchawek dousznych AirPods Pro. Brak przewodów, aktywna redukcja hałasu, a także jeszcze lepsze brzmienie – to trzy główne cechy wyróżniające ten model na tle konkurencji. 

Apple AirPods Pro
Czy najnowszy sprzęt od Apple trafi do zestawienia najlepszych słuchawek Bluetooth? Przekonajmy się.

Apple AirPods Pro to zupełnie nowe słuchawki bezprzewodowe 

Najnowsze Apple AirPods Pro różnią się od poprzedniej generacji diametralnie. Douszna konstrukcja jest całkowicie pozbawiona przewodów. Słuchawki ważą zaledwie 5,4 grama, dlatego podczas codziennego użytkowania praktycznie nie czuć ich w uszach. Producent chwali się, że nowa konstrukcja lepiej przylega do ucha. 

Pomóc mają w tym silikonowe wkładki dostępne w trzech rozmiarach. W ten sposób słuchawki bezprzewodowe są lepiej zabezpieczone przed ewentualnym wypadnięciem. Obudowa jest odporna na działanie wody i potu, dlatego bez obaw można uprawiać sport. 

Sprawdź również: Debiutuje Mac Pro Apple. Znamy dane techniczne i cenę komputera dla profesjonalistów

Apple AirPods Pro dane techniczne: 

 • waga: 5,4 g 
 • waga etui: 45,6 g
 • praca na baterii: 4,5 godziny słuchania muzyki, do 24 godzin z bezprzewodowym etui 
 • zgodność: iPhone SE i nowszy, iPad Mini 4 i nowszy, Apple Watch Series 1 i nowszy, MacBook Pro, iMac, Mac Mini, Mac Pro modele z 2012 roku i nowsze, Apple TV 4K, Apple TV HD 

Dane techniczne

 • typ transmisji bezprzewodowej: Bluetooth
 • rodzaj: douszne
 • komunikacja: bezprzewodowe
 • właściwości odsłuchu: aktywna redukcja szumów
 • mikrofon: tak
 • regulacja głośności: tak
 • dodatkowe funkcje: mikrofon, przyciski sterowania
 • kolor: białe
 • waga: 5,4 g
 • czas pracy: 4,5 h

Jeszcze lepszy dźwięk 

Apple w projektowaniu nowego modelu skupiło się na dopracowaniu jeszcze lepszego dźwięku. Aktywna redukcja hałasu dostosowuje wiązkę akustyczną do geometrii ucha. W ten sposób hałas otoczenia jest jeszcze lepiej wyciszony.

Wbudowany mikrofon jest skierowany na zewnątrz, dlatego jest on w stanie wykryć dźwięki otoczenia. Słuchawki emitują przeciwfale, które dodatkowo redukują wszystko, co dzieje się wokół użytkownika.

Drugi mikrofon znajdujący się wewnątrz ma wyłapywać niepożądane dźwięki w uchu. Taki zabieg pozwala usłyszeć wyłącznie muzykę pozbawioną wszelkich zakłóceń.

Aktywną redukcję hałasu w Apple AirPods Pro można wyłączyć przy pomocy czujniku nacisku znajdującego się u nasady. 

Ciekawą opcją jest adaptacyjna korekcja (EQ), która automatycznie dostraja muzykę tak, aby wrażenie z jej słuchania były jak najlepsze. Specjalny przetwornik generuje mocne basy, co sprawia, że każdy utwór brzmi znacznie lepiej. Wzmacniacz w połączeniu z czipem H1 optymalizuje poziom głośności. 

Imponująca praca na baterii 

Słuchawki Apple AirPods, podobnie jak poprzednia generacja potrafią działać długo. Na jednym cyklu ładowania można wyciągnąć nawet 5 godzin. Wydłużenie czasu jest możliwe, dzięki bezprzewodowemu etui ładującemu.

Wystarczy 5 minut ładowania, aby zapewnić sobie godzinę słuchania! Kolejne ładowania w obudowie wydłużają czas nawet do 24 godzin. 

Cena Apple AirPods Pro 

Niestety Apple AirPods Pro będą droższe od standardowej wersji. Za słuchawki z bezprzewodowym etui ładującym trzeba zapłacić 1249 złotych. Dla porównania, zwykłe Apple AirPods są o 249 złotych tańsze.

Wersja bez etui ładującego kosztuje jeszcze mniej, bo 799 złotych. Jednak dla wymagających użytkowników, poszukujących najwyższej jakości, taka kwota nie powinna stanowić problemu.

Premiera Apple AirPods Pro 

Słuchawki bezprzewodowe są dostępne w sprzedaży od 30 października.