Co warto wiedzieć przed seansem „Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości”? 


Już na początku kwietnia w naszym kraju odbędzie się długo oczekiwana premiera filmu „Batman vs Superman Świt Sprawiedliwości”. Co powinniście wiedzieć przed seansem? Jakie filmy warto obejrzeć, aby lepiej poznać świat tych dwóch superbohaterów? Na te i inne pytania odpowiemy w naszym artykule.

Batman i Superman to jedni z najbardziej rozpoznawalnych superbohaterów. Przez lata zyskali oni sobie sympatię nie tylko młodszej widowni, ale również tej nieco starszej. Warto przypomnieć, że postać Batmana została stworzona przez Boba Kane’a i Billa Fingera, a po raz pierwszy ukazała się w czasopiśmie komiksowym Detective Comics w 1939 roku. Superman zadebiutował rok wcześniej w magazynie Action Comics, a jego twórcami byli Joe Shuster oraz Jerry Siegel.

Po obejrzeniu zapowiedzi filmu nie mamy wątpliwości, że będzie naszpikowany akcją. Dlaczego Batman będzie walczył z Supermanem? Tego dowiecie się w kinie, jednak już teraz wiemy kilka rzeczy, które możemy Wam zdradzić. Jak wiadomo, Superman pochodzi z Kryptonu, a jego siła jest nieporównywalnie większa od Batmana.

Bruce Wayne nie bazuje jednak tylko na sile, ale przede wszystkim na technologii i w nowym filmie będziemy mogli obejrzeć jego nową, niepowtarzalną zbroję zaprojektowaną specjalnie do walki z niezwykle ciężkim przeciwnikiem. Wyrównane szanse zapowiadają pasjonujące starcie.

Na jednej z ostatnich zapowiedzi widzieliśmy kilka odniesień do komiksów. Nowy złoczyńca przeszkodzi w walce superbohaterów i prawdopodobnie zmusi ich do połączenia sił. Do tytułowej dwójki dołączy Wonder Woman odgrywana przez Gal Gadot. Twórcy jeszcze przed premierą zapowiedzieli, że możemy spodziewać się filmu z kilkoma superbohaterami - ma się on nazywać „Liga Sprawiedliwych”.

Na premierę filmu warto wybrać się również ze względu na obsadę aktorską. Ben Affleck, Henry Cavill, Jesse Eisenberg czy Jeremy Irons to obsada światowej klasy. My już nie możemy się doczekać, a Wy?

Przed seansem polecamy waszej uwadze:„Man of Steel”

Ten film to pozycja obowiązkowa przed seansem najnowszej produkcji Zacka Snydera. W „Man of Steel” zobaczymy genezę tego, jak Clark Kent stał się uwielbianym przez wszystkich superbohaterem. W filmie nie brakuje zapierających dech w piersiach efektów, jednak dla widza istotna jest tutaj fabuła, która bezpośrednio wiąże się ze „Świtem Sprawiedliwości”. Ten film po prostu trzeba obejrzeć! 

Batman Arkham Knight PS4

Fani gier z udziałem superbohaterów nie mogą przejść obojętnie obok Batman Arkham Knight. Mimo że fabuła nie ma powiązania z filmami, dobra zabawa jest gwarantowana. Po raz pierwszy w grze od Rocksteady mamy możliwość walki przy użyciu Batmobilu. Gra zachwyca oprawą graficzną, a system walki dostarcza naprawdę dużo frajdy. Producenci cały czas udoskonalają grę i oferują materiały dodatkowe, w których nie mogło zabraknąć odniesienia do filmu. Nowy Batmobil i strój Batmana pojawiają się w grze, dlatego będziecie mogli poczuć się jak bohater „Świtu Sprawiedliwości”.

 

Superman Antologia

Jeśli po obejrzeniu Człowieka ze Stali uznaliście, że historia Supermana jest interesująca, polecamy Wam wszystkie części, jakie do tej pory zostały nakręcone z udziałem tego superbohatera. Antologia Clarka Kenta obejmuje 7 części nakręconych w latach 1978-2006. Po obejrzeniu filmów o Supermanie poznacie dokładnie wszystkich ludzi, którzy mieli do czynienia z człowiekiem w czerwonej pelerynie. Ta kolekcja gwarantuje rozrywkę na wiele godzin!

Trylogia „The Dark Knight”

Batman doczekał się wielu adaptacji filmowych. Jedne z nich były lepsze, drugie gorsze. Christopher Nolan postanowił zrealizować swoją wizję człowieka – nietoperza i tak w 2005 roku zadebiutował filmem „Batman: Początek”, gdzie główną rolę zagrał Christian Bale.

Film o Batmanie uzyskał bardzo pozytywne opinie w szczególności od zagorzałych fanów, dlatego kontynuacja była tylko kwestią czasu. I tak w 2008 roku na ekrany kin wszedł „Mroczny Rycerz”, gdzie głównym przeciwnikiem Batmana był Joker odgrywany przez Heatha Ledgera. Rola złoczyńcy przeszła najśmielsze oczekiwania zarówno widzów, jak i krytyków filmowych.

To bez wątpienia najlepsza rola ostatnich kilkunastu lat. Niestety, śmierć aktora spowodowała, że nie pojawił się w ostatniej części trylogii. Głównym złoczyńcą w „Mroczny Rycerz Powstaje” był Bane, w którego rolę wcielił się Tom Hardy. Trylogia Batmana to najwyższa półka kinowa, dlatego serdecznie Wam ją polecamy.

Ścieżki dźwiękowe z “Man of Steel” i “The Dark Knight” (Hans Zimmer)

Za muzykę do obu filmów odpowiedzialny jest Hans Zimmer, będący jednym z najbardziej uznanych kompozytorów na świecie. Jego ścieżki dźwiękowe dodają niepowtarzalnego klimatu i jeszcze mocniej potęgują przeżywane emocje. Słuchanie jego muzyki to czysta przyjemność nie tylko dla fanów filmów o superbohaterach.

 

Koszulka Batman/Superman

Każdy fan jednego bądź drugiego superbohatera obowiązkowo powinien zaopatrzyć się w koszulkę. Dzięki niej mocniej zasygnalizujecie swoje przywiązanie do Batmana lub Supermana. Wyposażeni w taki gadżet będziecie mogli z powodzeniem udać się na premierowy pokaz „Świtu Sprawiedliwości”. 

Bartłomiej Mazurek

Zajmuje się pisaniem o wszystkim co związane z nowymi technologiami, a także sportem. Swoje wykształcenie dziennikarskie postanowił połączyć z pasją jaką jest kolarstwo, efektem czego są rozmaite publikacje w sieci. Poza tym interesuje się fotografią, której efekt można zobaczyć w mediach społecznościowych.

Podobne artykuły

Ostatnio dodane artykuły