Cebuszka — poduszka dla mamy i maluszka

Ciąża to czas, w którym ciało każdej kobiety bardzo się zmienia. Wzrastające w brzuchu matki dziecko sprawia, że znacznie zwiększa on swoje rozmiary. Sprzyja to między innymi obciążeniu wielu mięśni i dolnego odcinka kręgosłupa u ciężarnej kobiety.

Oczekujesz potomka, robisz pierwsze zakupy, czytasz książki dla przyszłych mam. Ciąża to jednak nie tylko chwile niecierpliwego oczekiwania na dziecko. Twoje ciało się zmienia, a to może powodować pewne dolegliwości. Jednym z częstych problemów jest brak snu. Przyjęcie odpowiedniej i wygodnej pozycji do snu, zwłaszcza w późniejszym okresie ciąży, staje się nie lada wyzwaniem.

Doskonałym rozwiązaniem nocnych problemów kobiet ciężarnych może okazać się specjalna poduszka do spania w ciąży. Została ona zaprojektowana przy współpracy z położnymi i pediatrami.

Ma kształt dużego rogala przypominającego literę C i wypełniona jest specjalnym granulatem z mikroperły, dzięki któremu w doskonały sposób może dostosować się do kształtu ciała kobiety.

Poduszka dla ciężarnej nie tylko ułatwia przyjęcie odpowiedniej pozycji do spania, lecz także tworzy odpowiednie oparcie dla pleców i reszty ciała, umożliwiając doskonałe odciążenie zmęczonych i przeciążonych mięśni.

Jednym z rodzajów tego typu poduszek jest Cebuszka. Została ona stworzona przez polską firmę Ceba Baby i od razu, kiedy tylko się pojawiła, podbiła serca wielu przyszłych i młodych mam. Stało się tak nie tylko dlatego, że ma ona doskonały, ergonomiczny kształt, lecz także ze względu na jej uniwersalny kształt.

Jeśli ty także masz problemy ze znalezieniem odpowiedniej pozycji podczas snu, dlatego że jesteś w ciąży, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem. Znajdziesz w nim wiele przydatnych informacji o tym, w jaki sposób poduszka do spania w ciąży pomoże ci odpowiednio i komfortowo ułożyć się podczas snu, tak aby było to bezpieczne zarówno dla ciebie, jak i maluszka w twoim brzuchu.

Jakie pozycje podczas snu najlepiej przybierać, będąc w ciąży?

Niemal wszystkie położne mówią o tym, że najlepszym ułożeniem ciała podczas snu jest dla kobiety ciężarnej leżenie na lewym boku. Pozycja ta jest najlepsza zarówno dla mamy, jak i dla dziecka, gdyż wspomaga dostarczanie do łożyska krwi i wielu składników niezbędnych do prawidłowego wzrostu maluszka. Może ona także złagodzić bóle pleców, które są częstą zmorą kobiet w ciąży.

Jeśli chcemy zastosować tę pozycję, z pewnością przyda nam się specjalna poduszka dla ciężarnej. Wystarczy ułożyć ją w taki sposób, aby była umieszczona pod brzuchem i chroniła plecy.

Takie ułożenie poduszki może doskonale zapobiec pojawieniu się zgagi.

Spanie na boku w taki sposób wielu kobietom może wydać się nieco dziwne, jednak poduszka do spania w ciąży może znacząco ułatwić proces adaptacji do tej pozycji.

Wprawdzie specjaliści z dziedziny położnictwa za najkorzystniejszą pozycję uznają spanie na lewym boku, jednak nie ma większych przeciwwskazań, aby spać także na prawej stronie tułowia.

Układając się do snu w trakcie ciąży, należy pamiętać, by za wszelką cenę unikać spania na wznak, czyli na plecach. Taka pozycja nie jest bezpieczna ani dla nas, ani dla maluszka znajdującego się w naszym brzuchu.

Kiedy śpimy w ten sposób, nasze jelita i inne organy wewnętrzne są w pewien sposób obciążane przez rozwijające się w macicy dziecko. Przez to bardzo często możemy mieć zbyt niskie ciśnienie, doświadczać problemów z trawieniem czy też nabawić się hemoroidów.

Pamiętajmy, że nasz organizm i ciało dziecka tworzą swoisty system naczyń połączonych i kiedy funkcjonuje on w sposób nieprawidłowy, istnieje duże ryzyko, że może odbić się to również na zdrowiu dziecka.

W jakich sytuacjach przyda nam się poduszka dla ciężarnej?

Wbrew pozorom poduszka do spania w ciąży przyda nam się nie tylko w nocy. Możemy używać jej także w wielu codziennych sytuacjach.

Cebuszka może też stanowić doskonałe wsparcie dla naszego, i tak już przeciążonego kręgosłupa podczas siedzenia. Wystarczy wtedy podłożyć ją pod plecy.

Każda poduszka dla ciężarnej z firmy Ceba Baby ma w środku niewielkie mikroperełki, które przesypując się, mogą delikatnie masować nasze ciało. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie nam się zrelaksować.

Plastyczna poduszka w kształcie rogala doskonale sprawdzi się również jako oparcie bądź podpórka w sytuacji, kiedy będziemy chcieli zająć pozycję wygodną, a zarazem odpowiednią dla dziecka, podczas czytania książki czy oglądania telewizji.

Cebuszka stanie się także najlepszym przyjacielem naszego dziecka, kiedy już pojawi się ono na świecie. Dzięki niej będziemy mogli o wiele lepiej przygotować się do karmienia piersią i podczas tego procesu zająć taką pozycję, która pozwoli zarówno nam, jak i maluszkowi odczuwać jak największy komfort.

Może ona także pełnić funkcję specjalnego leżaczka dla naszej pociechy, kiedy będzie chciała ona lepiej widzieć świat dokoła.

Wystarczy, że ułożymy w niej naszego maluszka w pozycji półleżącej i otulimy go bokami poduszki. Taka pozycja nie tylko zagwarantuje dziecku pełne bezpieczeństwo, lecz także pozwoli mu doskonale widzieć otaczający świat.

Jakie rodzaje Cebuszek możemy znaleźć na rynku?

Cebuszka Multi

Najbardziej popularnym i najczęściej wybieranym przez mamy modelem tej niezwykłej poduszki jest Cebuszka Multi. Jest to typowa poduszka dla ciężarnej, która dzięki swojemu rozmiarowi i wypełnieniu z niewielkich mikroperełek wprost idealnie dopasowuje się do kształtu ciała mamy i dziecka.

Cebuszka Mini

Jest to podróżny model poduszki do spania w ciąży. Dzięki mniejszym rozmiarom i praktycznej torbie dołączonej do zestawu można ją zabrać z sobą niemal w każde miejsce.

Cebuszka Duo

Ta Cebuszka ma nieco inny kształt niż pozostałe wersje tej wielofunkcyjnej poduszki. Została ona podzielona na dwie komory i wypełniona dwoma rodzajami materiału. Komora, która ma być podkładana pod głowę, została wypełniona miękkimi mikroskopijnymi kulkami silikonowymi, dzięki czemu stanowi lepsze podparcie dla głowy i szyi. Pozostały obszar poduszki wypełniony został mikroperełkami, dzięki czemu jest on tak samo elastyczny, jak inne poduszki firmy Ceba Baby.

Jak dbać o swoją Cebuszkę?

Każda poduszka do spania w ciąży (i nie tylko) marki Ceba Baby ma zdejmowany pokrowiec, który można prać w pralce, w temperaturze 60ºC. Oprócz tego producent przewidział jeszcze jedno, niezwykle użyteczne i funkcjonalne rozwiązanie, a mianowicie umożliwił odsypywanie bądź dosypywanie mikroperełek wypełniających poduszkę.

Mikroperełki mają właściwość ugniatania się pod wpływem długiego użytkowania. Właśnie dlatego, jeśli zależy nam na dużej twardości i objętości poduszki, możemy dokupić do niej dodatkowe wkłady z mikroperełek. Dzięki temu w bardzo prosty sposób możemy dostosować rozmiar poduszki do swoich potrzeb i preferencji.

Wiele mam, które nie korzystały z poduszek takich jak Cebuszka, na początku myśli, że są one tylko zbędnym gadżetem, niewnoszącym nic nowego w ich sposób opieki nad dzieckiem. Ich myślenie zmienia się jednak w chwili, gdy chociaż raz mają okazję użyć tej poduszki. Okazuje się wówczas, że z niepotrzebnego gadżetu zmienia się ona w przedmiot, który staje się niezbędny przy ogromnej liczbie codziennych czynności.