Data modyfikacji:

Co zamiast kwiatów na ślub - pomysłowe upominki

Wybierasz się na wesele i gorączkowo się zastanawiasz, co zamiast kwiatów na ślub? Jaki upominek wręczyć nowożeńcom, aby stał się trwałą pamiątką? Poznaj listę drobnych prezentów na ślub, które wręczysz nowożeńcom zamiast kwiatów.

Zwyczajowo goście obok głównego prezentu wręczają młodej parze upominek w postaci bukietu kwiatów. Niestety, kwiaty szybko więdną i po prezencie zostaje tylko mgliste wspomnienie. Jeśli lubisz niesztampowe rozwiązania i chcesz wręczyć młodej parze coś, co zostanie z nimi na dłużej, poznaj listę pomysłowych upominków, które wręczysz zamiast bukietu kwiatów.

Co zamiast kwiatów na ślub?

Książka na wesele

Jeśli tylko para, na której ślub się wybierasz, lubi czytać książki, to będzie strzał w dziesiątkę. Możesz zdać się na coś z klasyki literatury i zakupić np. jedną z książek Wiesława Myśliwskiego czy Olgi Tokarczuk. To jedni z najwybitniejszych twórców polskiej literatury, więc nie wypada nie znać ich dzieł. Dobrym pomysłem będą również wydawnictwa informacyjne związane z zainteresowaniami młodej pary. Możesz też zdać się na najpopularniejsze pozycje beletrystyki, pod warunkiem, że dobrze znasz gust przyszłych małżonków.

Roślina doniczkowa

To świetny pomysł, jeśli nowożeńcy akurat urządzają nowe mieszkanie. Taki prezent na ślub, jak roślina doniczkowa będzie nie tylko piękną pamiątką i dekoracją, ale też może przyczynić się do poprawy jakości powietrza w mieszkaniu. Wystarczy, że postawisz na jeden z gatunków roślin oczyszczających powietrze. To może być dracena, skrzydłokwiat czy bluszcz. Do rośliny dodaj jeszcze efektowną osłonkę oraz bilecik z najważniejszymi zasadami pielęgnacji. To będzie miły akcent i trwały prezent, który jest świetną odpowiedzią na pytanie, co zamiast kwiatów na ślub?

Płyty z muzyką

Kolejna opcja, co zamiast kwiatów na ślub, to płyty z muzyką. Tu również masz duże pole do popisu. Jeśli młoda para to melomani z prawdziwego zdarzenia, postaw na płyty winylowe. Znawcy tematu twierdzą, że brzmienie, jakie niesie się z czarnych krążków jest znacznie lepsze, niż w przypadku ich kompaktowych odpowiedników. Do tego dochodzi jeszcze cały ceremoniał związany z wyczyszczeniem płyty i obsługą gramofonu. Jeśli oczywiście nowożeńcy nie mają takiego sprzętu, zdaj się na zwykłe płyty CD.

Wino

Dobry trunek to w większości przypadków strzał w dziesiątkę. Ale żeby było jeszcze bardziej niesztampowo, włóż butelkę i dwa kieliszki do ozdobnego pudełka, a na koniec dodaj bilecik z informacją, że można je otworzyć dopiero w pierwszą rocznicę ślubu. Do środka możesz dołożyć dodatkową kartkę z życzeniami albo gazetę z dnia ślubu – taki akcent przypomni młodej parze, co działo się na świecie, gdy wstępowali w związek małżeński. W efekcie nie dość, że znajdziesz świetne rozwiązanie dylematu - co zamiast kwiatów na ślub - to jeszcze dasz nowożeńcom pretekst do przyjemnego świętowania rocznicy ślubu.

Ramki i albumy

Jeśli szukasz ciekawego pomysłu na odpowiedź na pytanie, co zamiast kwiatów na ślub, idealnym rozwiązaniem będą ramki i albumy. Na pewno na ślubie obecny będzie fotograf, który wykona wiele pamiątkowych zdjęć. Kadry z tak wzruszającego wydarzenia nie mogą przecież przepaść gdzieś w pamięci nośników elektronicznych. Takie zdjęcia trzeba wywołać. A jeśli do tego dojdzie jeszcze podróż poślubna, nowożeńcy będą mieli całą masę zdjęć do oprawienia i wyeksponowania. Możesz też postawić na nowoczesność i sprezentować młodym cyfrową ramkę na zdjęcia.

Świetną opcją są tradycyjne albumy lub takie, w których można wykonać podpisy pod zdjęciami. Nasza pamięć bywa zawodna i nowożeńcy z pewnością będą chcieli jeszcze lepiej utrwalić konkretne chwile, podpisując sytuacje uwiecznione na fotografiach.

Komplet świec zapachowych

Świece zapachowe to jeden z tych dodatków do domu, który tworzy w pomieszczeniach wyjątkowy klimat. Bo nie dość, że emanuje od nich nastrojowy blask, to jeszcze obłędnie pachną. A jakby tego było mało, to najczęściej są zamknięte w efektownych słoikach i pojemnikach, które same w sobie wyglądają bardzo dobrze. Niewielki zestaw świec zapachowych będzie dobrą alternatywą dla bukietu kwiatów jako drobny prezent na ślub.

Coś nie tylko dla pary, czyli planszówki

Gry planszowe cieszą się ogromną popularnością – nic dziwnego, to świetna forma wspólnego spędzania czasu i dobra zabawa. Co więcej, masz tu ogromne pole do popisu, bo świat gier planszowych to niemal nieskończone morze wciągającej akcji, tematyki i przygód. Jeśli przyszli małżonkowie są fanami kultowej „Gry o tron”, postaw na planszówkę lub grę karcianą osadzoną w świecie Westeros. A jeśli nie mają doświadczenia w tego typu rozgrywkach, na początek przygody z planszówkami świetną opcją będą Osadnicy z Catanu lub Monopoly np. w wersji opartej o perypetie bohaterów kultowego serialu Przyjaciele. Zresztą taki upominek na ślub zamiast kwiatów będzie świetnym pretekstem, żeby odwiedzić nowożeńców wkrótce po ślubie i zagrać razem w planszówki.

Sadzonka

Jeśli prezent na ślub ma trafić w ręce przyszłych posiadaczy działki czy domu z ogrodem, świetną pamiątką i symbolem zawarcia małżeństwa może być sadzonka drzewka. Masz tu duże pole do manewru – możesz wybrać drzewko ozdobne lub owocowe. Po ślubie gdy emocje już opadną, nowożeńcy wspólnie je posadzą na swojej ziemi i będą mogli przez lata obserwować jego wzrost.

Jakie jeszcze rozwiązania wchodzą w grę – co zamiast kwiatów na ślub? Możesz zdecydować się na słodycze czy wyjątkowe rodzaje kawy albo herbaty. Do takiego zestawu dodaj jeszcze piękne filiżanki czy kubki, a twój drobny upominek na ślub zamiast kwiatów, na pewno będzie niezapomniany.