Czy wiesz, co znaczą kwiaty, które od niego dostałaś?

Najpopularniejszy upominek, jaki otrzymujemy z okazji Dnia Kobiet, podobno może być bardzo wymowny. Istnieje specjalna etykieta dotycząca tego, jakie kwiaty wręczać osobom, do których żywimy określone uczucia. Dziś, pół żartem, pół serio przedstawiamy, co mężczyzna chce wyznać kobiecie poprzez wręczenie konkretnego bukietu. Możesz być zaskoczona!

1. Czerwone róże

To jeden z najbardziej oczywistych symboli szczerej, gorącej miłości. Nie bez powodu otrzymujemy je na randkach, a kobiety spacerujące ulicami z nimi w dłoniach automatycznie widzimy jako zakochane szczęściary… jeśli otrzymałaś bukiet czerwonych róż od swojego ukochanego, uznaj to za symptom wielkiego uczucia!

2. Goździki

To właśnie one zapoczątkowały Dzień Kobiet w naszym kraju, symbolizując kobiecą niewinność i wdzięk. Wręczenie goździków  rozumiane bywa także jako nieśmiałe wyznanie skrywanej, lecz gorącej miłości.

3. Tulipany

Niezależnie od koloru, tulipany symbolizują beztroskie szczęście – wręczamy je osobom, z którymi zwyczajnie jest nam dobrze. Gdy otrzymasz bukiet skomponowany z tych kwiatów, możesz spodziewać się, że przebywanie w twoim towarzystwie to prawdziwa przyjemność.

4. Żonkile

Mówi się, że żonkile symbolizują ogromną zazdrość – ten, kto ci je wręcza świadomie, może chcieć powiedzieć, że zależy mu na tobie aż za bardzo.

5. Stokrotki

Te piękne kwiaty możesz otrzymać od kogoś, kogo dawno nie widziałaś – symbolizują tęsknotę a zarazem szczęście z ponownego spotkania.

6. Żółte róże

Ich symbolika jest wieloraka – jedni sądzą, że podobnie jak żonkile symbolizują zazdrość, inni traktują je jako metaforę nieodwzajemnionego uczucia i żalu z nim związanego. Jeśli otrzymasz bukiet żółtych róż od znajomego mężczyzny, być może chce ci on zakomunikować, że cierpi z powodu odrzucenia.

7. Bratki

Symbolizują nieśmiałość tego, który ci je wręcza – jednocześnie są także prośbą o to, abyś to ty wykonała pierwszy krok.

Traktujecie kwiatową symbolikę poważnie? A może każdy bukiet jest dla was zwyczajną przyjemnością, bez względu na przypisywane mu aluzje?