Data modyfikacji:

Cztery nowe single Gorillaz i zapowiedź nowej płyty!

Zespół Damona Albarna na stałe zapisał się w naszych umysłach jako grupa animowanych postaci przypominających małpy. Ostatnio słyszeliśmy o nich w 2010, kiedy wyszedł album Plastic Beach. Poprzednie wydawnictwo było dużą zmianą klimatu w porównaniu do dwóch pierwszych płyt, czym zrazili do siebie starych fanów, ale i zyskali nowych. Co przyniesie nam Humanz? Posłuchajcie!
Wieści o nowym albumie przyszły niespodziewanie. Damon Albarn, lider Gorillaz (a także wokalista Blur) oznajmił kilka dni temu, że pojawi się w studiu BBC Radio 1 aby zaprezentować nowy materiał. Kiedy gościł w radiu i zapowiadał nową płytę, na YouTubie symultanicznie pojawiły się cztery, niepublikowane wcześniej teledyski do nowych utworów.
Stylistycznie przypominają bardziej The Fall i Plastic Beach niż klasyczne Demon Days i debiutanckie Gorillaz, co oznacza, że zespół wciąż ewoluuje i jeszcze nie pokazał nam wszystkiego. Humanz będzie mieszanką electropopu i syntezatorowych dźwięków, bardzo skoczne i melodyjne.
Tym razem zaproszonych zostało wielu gości. Na płycie oprócz stałego składu Gorillaz będzie można usłyszeć raperów Vince’a Staplesa i Danny’ego Browna, amerykańską wokalistkę Kelelę, czy też Jenny Beth, członkinię punkowego Savages. Jak zaprezentuje się ta mieszanka osobowości przekonamy się już niebawem.
Nowe piosenki Gorillaz zrobiły dużo szumu w mediach. Rzadko zdaża się, by któryś zespół wypuszczał aż cztery single na raz. Jak widać Albarn nie boi się eksperymentować również w kwestii pijarowej. Cóż, trzeba przyznać, że na pewno potrafi zwrócić na siebie uwagę.

Humanz, piąty studyjny album Gorillaz, ukaże się 28 kwietnia 2017 w niemieckiej wytwórni Parlophone. Fani gramofonów na pewno ucieszą się na wieść, że krążek będzie dostępny również na winylu. 
Tekst: Jakub Spiryn