Data modyfikacji:

Depilacja bikini – wszystko, co powinnaś o niej wiedzieć 

Depilacja bikini to teraz dla wielu kobiet podstawa codziennej pielęgnacji. Masz już dość klasycznych maszynek jednorazowych? A może zmagasz się z bolącymi i nieestetycznymi podrażnieniami? W poniższym wpisie odpowiadamy na pytanie, jak depilować okolice bikini. Oto najpopularniejsze rodzaje takiej depilacji, (m.in. depilacjq bikini woskiem czy kremem) i podpowiedź, jakie kosmetyki oraz urządzenia sprawdzą się do depilacji okolic bikini w domu. 
depilacja bikini

Depilacja bikini – rodzaje: 

  1. Depilacja bikini woskiem
  2. Depilacja bikini kremem
  3. Depilacja bikini depilatorem
  4. Depilacja klasyczną maszynką jednorazową
Depilacja woskiem to jeden z najpopularniejszych rodzajów depilacji bikini. Najczęściej kobiety wykonują ją w profesjonalnych salonach, ale bardzo łatwo możesz zrobić ją w domowym zaciszu. Zacznijmy od wyjaśnienia, na czym polega ten rodzaj depilacji. Depilacja bikini woskiem to nic innego jak nałożenie na okolice intymne podgrzanego wosku – takiego samego jak do depilacji wąsika czy regulacji brwi. Wosk nie może być ani za gorący, ani za zimny. Optymalna temperatura podgrzanego produktu nie powinna przekraczać 37 stopni. Do kupienia znajdziesz urządzenia do podgrzania wosku. Jeśli chcesz zacząć przygodę z takim rodzajem depilacji, to podgrzewacz do wosku jest zakupem niezbędnym. 
Nie zapomnij też o paskach do depilacji. Na nałożony wosk przyklejasz pasek i odrywasz zdecydowanym ruchem. Przyda się również szpatułka do nałożenia ciepłego produktu, a także oliwka. To nią zmyjesz pozostałości wosku, a przy okazji natłuścisz skórę po zabiegu – unikniesz wtedy podrażnienia i zaczerwienienia. Idealnym rozwiązaniem dla początkujących będzie wosk w rolkach. Specjalna rolka ułatwi jego nakładanie – nie zaaplikujesz go ani za dużo, ani za mało. 
Jak przygotować się do depilacji bikini woskiem? Jeśli wykonujesz depilację woskiem po raz pierwszy, to najpierw spróbuj wydepilować, np. uda, ręce czy łydki. Okolice bikini są niezwykle wrażliwe. Przed depilacją bikini woskiem nie opalaj się, unikaj smarowania depilowanych okolic tłustymi kosmetykami i nie wykonuj zabiegu podczas miesiączki. Pamiętaj, że depilacja okolic bikini może nieco boleć – to kwestia uodpornienia na ból, a także wrażliwości twojej skóry. 

Przeczytaj także: Depilacja laserowa w domu
Depilacja bikini kremem w ogóle nie boli. Kupujesz w sklepie krem, nakładasz go na skórę, czekasz tyle, ile zaleca producent, zmywasz lub ściągasz kosmetyk dołączoną do produktu szpatułką i gotowe. To propozycja idealna dla kobiet, które mają bardzo wrażliwą skórę. Trzeba jednak liczyć się z tym, że taki rodzaj depilacji może być mniej dokładny. Czasami trzeba nałożyć krem nawet 2 albo 3 razy na to samo miejsce, aby w całości pozbyć się niechcianych włosków. Resztę możesz zawsze dogolić maszynką jednorazową.

Na ile wystarcza depilacja bikini kremem? Przeważnie na 3-4 dni, jednak zdarzają się kobiety, które po jednym zabiegu mają spokój z depilacją przez następny tydzień. Wszystko zależy jednak od grubości włosa. A czy w ciąży można depilować okolice bikini kremem? Wtedy nasza skóra jest znacznie bardziej wrażliwa na różnego rodzaju kosmetyki, a niektóre kremy do depilacji mogą wywołać reakcje alergiczne. Najlepiej więc przed depilacją przeprowadź próbę uczuleniową, np. na ręku. Próba jest niezbędna nawet wtedy, jeśli już wcześniej używałaś danego kremu. 
Zapewne nie raz słyszałaś, że używanie depilatora jest bolesne. Tym bardziej w okolicach intymnych, gdzie skóra jest bardzo wrażliwa, a włoski znacznie twardsze. Ten sposób depilacji jest jednak jednym z najtrwalszych. Depilator wyrywa włoski wraz z cebulkami, a jego regularne stosowanie znacznie je osłabia. Efekt? Skóra gładka przez kilka tygodni, a z czasem rzadsze golenie. Ponadto bardzo wiele depilatorów posiada teraz nakładki chłodzące czy masujące, które mają zapobiec nieprzyjemnemu uczuciu podczas zabiegu. 
Jak przygotować skórę do depilacji depilatorem? Przede wszystkim zapuść włosy. Powinny mieć przynajmniej 1 cm, aby depilacja była skuteczna. Takie owłosienie możesz „wyhodować” nawet w 2 tygodnie, więc da się przeżyć. Podobnie jak przy użyciu wosku, nie opalaj się przed depilacją. Nie chodzi tylko o solarium i promienie słoneczne, ale także opalanie natryskowe – po depilacji będziesz miała na skórze kropki. Odpuść też wizytę w saunie, a dzień przed depilacją zrób peeling skóry, którą będziesz golić. Dzięki niemu zapobiegniesz wrastaniu włosków po depilacji. 
O tym rodzaju depilacji nie trzeba pisać zbyt wiele, ponieważ z pewnością zna go każda z kobiet. Jego plusy to szybkość i łatwość depilacji. Minusy? Podrażnienia, częste golenie i ciągłe wydawanie pieniędzy na nowe maszynki. Jak sama nazwa wskazuje maszynki są jednorazowego użytku – nigdy nie używaj ich kilka razy. To pożywka dla bakterii.
A ty jak depilujesz okolice bikini? Jeśli nadal ograniczasz się do jednorazowej maszynki, to spróbuj przerzucić się na coś innego. Zawsze warto próbować nowych rzeczy, a być może sposób depilacji, z którego nigdy nie korzystałaś okaże się dla ciebie strzałem w dziesiątkę? 


Przeczytaj także:
  1. Pielęgnacja po depilacji
  2. Domowa pasta cukrowa do depilacji
  3. Idealnie gładkie ciało na lato - depilacja pastą cukrową