Data publikacji:

7 powodów dla których warto pić gorącą wodę

Niedawno przygotowaliśmy dla was zestawienie kilku przydatnych aplikacji, które przypominają o nawadnianiu organizmu oraz dowiedzieliście się, jaką wodę należy pić. Dzisiaj chcieliśmy wam przedstawić kilka argumentów, które powinny was przekonać do podgrzewania wody przed jej wypiciem. Sprawdźcie, dlaczego warto pic gorącą wodę!
Ciepłe napoje nie tylko pomagają rozgrzewać nasz organizm zimą, ale również wpływają pozytywnie na zdrowie. Co do właściwości zdrowotnych herbaty chyba nikt nie będzie się spierał, natomiast okazuje się, że również zwykłą wodę warto podgrzać przed wypiciem. Oto dlaczego

1. Pozwala zrzucić wagę. To nie żart! Ciepła woda wspomaga metabolizm co może przyczynić się do utraty kilku zbędnych kilogramów. Aby zachować zdrowy metabolizm najlepiej każdego ranka napić się gorącej wody z cytryną

2. Pomaga zachować młody wygląd. Ciepła woda pita regularnie pomaga oczyścić organizm ze zbędnych toksyn, które mogą wpływać negatywnie na wygląd naszej cery i powodować przedwczesne starzenie.
3. Łagodzi bóle menstruacyjne. Z pewnością panie docenią tę właściwość. Picie ciepłych napojów pomagają w uśmieżaniu bólów związancy z kurczami mięśni.

4. Poprawia krążenie. Ciepła woda jest niezwykle sprawna w walce z toksynami zalegającymi w naszym ogranizmie. To równiez dotyczy niechcianych elementów, które mogą pojawić się w naszym układzie krwionośnym i powodować problemy z krążeniem.

5. Pomaga w zasypianiu. Szklanka ciepłej podczas posiłku oraz tuż przed pójściem spać pomoże twojemu ciału zrelaksować się delikatnie ukoi nerwy, co bezpośrednio może poprawić jakość snu. Zanim więc sięgniesz po leki nasenne spróbuj pić więcej gorącej wody i sprawdź, czy przyniesie to jakieś rezultaty.

6. Jest to naturalny lek przeciwbólowy. Gorąca woda pomaga nie tylko przy bólach menstruacyjnych. Lecznicze właściwości ciepłej wody zostały zawuażone już dawno temu. Szklanka gorącego płynu na pewno nie zaszkodzi przy bólu głowy czy brzucha.
7. Dobrze wpływa na włosy. Wspominaliśmy już o oczyszczaniu organizmu z toksyn. Przekłada się to również na nasze włosy – ciepła woda sprawi, że nasza fryzura będzie miękka i lśniąca. Panów zapewne ucieszy fakt, że zapobiega wypadaniu włosów poprzez wzmacnianie korzeni.

Przekonani? Może w takim razie zamiast pić ciagle wodę prosto z butelki warto poświęcić kilka minut na podgrzanie jej w czajniku!
Tekst: Jakub Spiryn