Data publikacji:

Filmy w stylu American Pie: komedie w stylu kultowego American Pie

„American Pie” to kultowa komedia opowiadająca o dojrzewaniu i brutalnym wchodzeniu w dorosłość. Kino lubi taką tematykę, dlatego w tym zestawieniu przyjrzymy się innym fajnym filmom w stylu American Pie.

filmy w stylu american pie

Filmy w stylu kultowego American Pie

Film „American Pie” zadebiutował w 1999 roku, a za jego reżyserię odpowiadał duet braci Weitz. Produkcja opowiadała o grupce przyjaciół, którzy za wszelką cenę pragnęli skosztować cielesnych uniesień z dziewczynami.

Jak można się domyślać, droga do seksu była trudna i wyboista, co prowadziło do wielu zabawnych sytuacji. Humor może nie był najwyższych lotów, ale kreacje bohaterów zostały na tyle dobrze rozpisane, że nie sposób było filmowi odmówić uroku.

Fajne i śmieszne filmy w stylu „American Pie” będą dobrym wyborem na filmy na babski wieczór czy wspólny wieczór kinowy w męskim gronie.

  1. Lody na patyku
  2. Wieczny student
  3. Project X
  4. Sąsiedzi
  5. Supersamiec
  6. Szczury z supermarketu
  7. Zakochana złośnica
  8. Dziewczyna z sąsiedztwa
  9. 40-letni prawiczek
  10. Wpadka

Najlepsze śmieszne komedie w stylu American Pie

Filmy w stylu „American Pie”, które znalazły się w zestawieniu najlepszych komedii w stylu „American Pie”, dobierałem na podstawie własnych preferencji oraz popularności tytułów w serwisie Ceneo.pl.

Seria Lody na patyku

O filmie „Lody na patyku” można właściwie napisać, że to „American Pie” jest do niego podobne, a nie na odwrót. Dzieło Boaza Davidsona zadebiutowało w 1978, dlatego wyobraźcie sobie, ile wzbudziło wtedy kontrowersji. Zwłaszcza że jest to produkcja izraelska.

Wieczny student

Zanim Ryan Reynolds na dobre stał się Deadpoolem, wcześniej znany był przede wszystkim jako nieokrzesany Van Vilder. Ta amerykańska komedia w stylu „American Pie” opowiada historię bogatego chłopaka, który nie ma pomysłu na życie, dlatego od siedmiu lat „bawi się” w studiowanie.

Project X

Zazwyczaj komedie o nastolatkach kończą się na dużych, hałaśliwych imprezach. Twórcy „Project X” poszli o krok dalej – to właśnie balanga jest głównym daniem tego filmu w stylu ”American Pie”. Thomas pod nieobecność swoich rodziców urządza imprezkę, która dosyć szybko wymyka mu się spod kontroli.

Sąsiedzi

Zabawny film w stylu „American Pie” o wchodzeniu w dojrzałość opowiedziany z perspektywy małżeństwa mającego małe dziecko. Obok rodziny Radnerów wprowadzają się pokręceni studenci. Alkohol, roznegliżowane dziewczyny i buzujący testosteron młodych chłopaków – z takimi problemami muszą borykać się Seth Rogen i Rose Byrne.

Supersamiec

Co lepsze – ostra impreza czy wymarzona dziewczyna? Nieśmiały Seth nie musi wybierać, ponieważ jego wymarzona dziewczyna poszła na ostrą imprezę. On też by chciał, ale zadanie nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Idealna komedia w stylu „American Pie” na wieczór w męskim gronie.

Szczury z supermarketu

Brodie i T.S. mieli cudowne dziewczyny, lecz teraz to już czas przeszły. Kumple robią wszystko, żeby odzyskać miłości swojego życia, co prowadzi do wielu komicznych sytuacji. Reżyser Kevin Smith przygotował ciekawą amerykańską komedię w stylu „American Pie”, która oprócz okazji do śmiechu dawała także do myślenia.

Zakochana złośnica

Większość komedii o dorastających nastolatkach prezentowana jest z perspektywy nieśmiałych chłopaków. Gil Junger podszedł do tematu z innej strony, skupiając uwagę na zbuntowanej nastolatce, którą nie kręcą randki z chłopakami. Oczywiście do czasu…

Dziewczyna z sąsiedztwa

Jak byście zareagowali, gdyby okazało się, że wasza nowa dziewczyna jest gwiazdą filmów pornograficznych? Kujon Matthew Kidman stanął właśnie przed takim problemem. Produkcja Luke’a Greenfielda w zabawny sposób pokazuje, co siedzi w głowach młodych chłopaków. I nie, nie są to wyłącznie głupoty.

40-letni prawiczek

Amerykańska komedia w stylu „American Pie”, w której rolę nastolatka pełni czterdziestoletni Andy Stitzer (w tej roli genialny Steve Carell). Biedny chłopina nigdy nie miał okazji uprawiać seksu z kobietą, aż w końcu postanawia zmienić swoje smutne życie.

Wpadka

Judd Apatow w swojej komedii romantycznej opowiada o konsekwencjach seksu z przypadkową osobą poznaną na zakrapianej imprezie. Były akcje łóżkowe, będzie dziecko, trzeba sobie jakoś z tym radzić. Łatwo powiedzieć…

Autor: Łukasz Morawski