Fryzury 2016 — 10 najciekawszych trendów

Trendy we fryzurach są kształtowane zgodnie z propozycjami projektantów mody. Strój, fryzura i makijaż muszą z sobą współgrać, tworząc spójną kompozycję. Propozycje fryzur na rok 2016 można było zobaczyć na pokazach zapowiadających nowy sezon. Wśród trendów wyraźnie zaznaczają się: fryzury asymetryczne, long bob, natural look, gładko zaczesane włosy z przedziałkiem, fale, kucyki, koki, warkocze, potargane włosy w romantycznym stylu i fryzury retro.

Jakie fryzury asymetryczne dominują w 2016 roku?

Asymetryczne cięcia nadają fryzurze wyrazistości. W tym sezonie moda stawia na grzywki. Popularnością cieszą się zarówno grzywki zupełnie proste, jak i te ścinane pod kątem, cieniowane i zaczesywane na bok.

W przypadku fryzur asymetrycznych doskonale sprawdzają się grzywki, które też charakteryzują się asymetrią. Najmodniejsze są włosy średniej długości, ale bardzo interesujące propozycje przedstawiono także dla włosów krótkich.

Wygolony bok to jeden z powtarzających się trendów. Warto przyjrzeć się bliżej stylizacjom fryzur z włosów sięgających tuż za ucho. Wśród wielu wariantów każdy znajdzie coś dla siebie. Po raz kolejny wykorzystuje się metodę undercut w połączeniu z irokezem.

Najmodniejszy long bob

Fryzura nazywana bobem zyskała ogromną popularność w latach 20. XX wieku i od tamtej pory topowi styliści bardzo chętnie do niej wracają, prezentując jej kolejne wersje. Bob jest fryzurą uniwersalną, która jest odpowiednia zarówno dla młodych, jak i starszych kobiet, a na dodatek pasuje prawie do każdego kształtu twarzy.

Nie wymaga posiadania gęstych i mocnych włosów, aby prezentować się idealnie. Obecnie najmodniejsza wersja tej fryzury to bob wykonany na włosach o długości sięgającej do obojczyków.

Taki przedłużony bob nie potrzebuje perfekcyjnego układania i nie ma znaczenia, czy włosy są proste, falowane czy kręcone. Doskonale wykonane cięcie powoduje, że włosy z tyłu pozostają nieco dłuższe niż te z przodu.

Fryzura odejmuje lat i wysmukla rysy twarzy. Wspaniale wygląda, gdy jako metodę koloryzacji włosów zastosuje się popularne sombre. Subtelnie rozjaśnione włosy będą wyglądały jak muśnięte słońcem.

Natural look — esencja naturalnego piękna

Natural look, czyli naturalny wygląd, jest coraz częściej promowany przez kreatorów mody i stylistów. Proste i kobiece stroje nie wymagają mocnej oprawy w postaci makijażu, lecz jedynie podkreślenia atutów. W parze z makijażem typu no make-up idą fryzury, które układają się w naturalny sposób.

Kontrastem dla włosów naturalnych są tak samo modne fryzury asymetryczne. W koncepcji natural look pożądane są długie i bardzo zadbane włosy. Powinny być proste lub lekko falowane.

Zdrowe i błyszczące, bez rozdwojonych końcówek robią imponujące wrażenie. Nie potrzebują dodatkowej stylizacji. Naturalny wygląd włosów wiąże się z zachowaniem naturalnej kolorystki, ale delikatne sombre wpisuje się w pożądany look.

 

Gładko zaczesane włosy z przedziałkiem — propozycja wiodących domów mody

Najsłynniejsze domy mody dyktują tendencje nie tylko w ubiorach, lecz także fryzurach. Styliści współpracujący z domami mody Armani, Gucci, Givenchy i kilkoma innymi szanowanymi markami światowego formatu pokazują, że gładko zaczesane włosy z przedziałkiem na środku można łatwo ułożyć i prezentują się one elegancko.

Włosy wygładzamy przeznaczonymi do tego celu kosmetykami, a po zrobieniu przedziałku pozostawiamy je luźno. Inną wariacją na temat wygładzonych włosów jest efekt wet look — włosy wyglądają, jakby były mokre, wówczas jednak powinny być zaczesane do tyłu bez przedziałka.

Gładkie zaczesanie i efekt wet look sprawdzają się w przypadku cięcia typu long bob, ale mogą być także wykonywane na każdych włosach długich lub półdługich.

Jakie fale są na topie?

Falujące włosy są obiektem pożądania wielu kobiet. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ delikatnie falujące włosy wyglądają naturalnie, a przecież natural look to jeden z dominujących trendów. Najpiękniejsze są fale nieregularne, pozbawione ładu.

Wśród trendów na 2016 rok pojawiają się także propozycje mocnych skrętów i włosów karbowanych. Fale pozostawiają mnóstwo możliwości stylizacyjnych. Trudno oprzeć się pokusie wykorzystania sombre, ponieważ na falujących włosach świetliste refleksy subtelnie przykuwają uwagę i nadają włosom świeżości oraz blasku. Delikatna koloryzacja rewelacyjnie sprawdza się podczas wakacji.

 

Koński ogon zawsze modny

Koński ogon , powszechnie nazywany kucykiem, to jedno z najprostszych upięć, które zostało przedstawione już w wielu odsłonach. Ułatwia okiełznanie włosów długich i półdługich.

Odpowiednio upięty sprawdza się w pracy i podczas spotkań towarzyskich. Prezentuje się atrakcyjnie nawet podczas eleganckich okazji.

 Obecnie kucyki nie muszą być wiązane w jednym konkretnym stylu, jednak najbardziej pożądane są wysokie upięcia na czubku głowy lub bardzo niskie, tuż nad karkiem. Przewiązane wstążką zyskują nowy wymiar. Mile widziane są kokardy.

Na jaki kok warto się zdecydować?

Moda oferuje mnóstwo interesujących rozwiązań także w kwestii upinania koków. Wzorowo upięty kok baleriny kreuje grzeczny i elegancki wizerunek. Klasyczna wytworność sprzyja kobietom ceniącym zachowawczość.

Druga propozycja jest skierowana do kobiet, które pragną przełamywania modowych konwencji. Swobodne upięcia nie wymagają perfekcji w układaniu włosów i zapewniają dużą dowolność.

Swobodniejszy styl współgra z różnymi metodami koloryzacji włosów. Sombre w przypadku swobodnego koka akcentuje jego niezobowiązujący charakter. Dowolny kok łatwo stworzyć także z fryzury long bob.

 

Zainspiruj się warkoczami

Zaletą warkoczy jest ich dziewczęcy charakter. W 2016 roku można je nosić w dowolny sposób.

 Pożądane są klasyczne warkocze i ekstrawaganckie fryzury z warkoczy różnej grubości. Wśród propozycji pojawiają się rozpuszczone włosy, w których przewijają się cienko zaplatane warkoczyki.

Fryzury z nutą romantyzmu

Romantyczny look to tendencja, do której wielu kreatorów mody wraca z przyjemnością. Romantyzm zdecydowanie pojawiał się już w wielu wersjach.

Tym razem styliści odchodzą od delikatnego, wręcz dziewczęcego romantyzmu na rzecz fryzur z charakterem, które odznaczają się brakiem poskromienia. Pożądane są fale i loki w luźnych upięciach.

 Długie włosy i fryzury asymetryczne są jak najbardziej wskazane. Właściwie nawet bardziej niż klasyczna asymetria sprawdzają się rozmaite cieniowania. Upięcia stanowią odniesienie do czasów wiktoriańskich i stylu gotyckiego.

Naturalność łączy się płynnie z odrobiną ekstrawagancji. Kluczem do sukcesu jest stworzenie lekkiego nieładu na głowie.

Powrót do stylu retro

Naśladowanie stylu, który występował już w przeszłości, zyskało miano stylu retro. O fryzurach w stylu retro mówiło się już w wielu sezonach modowych.

Inspirację często stanowiła konkretna fryzura z przeszłości lub ogólnie moda z określonych lat. Tym razem przez pojęcie fryzur retro rozumie się właściwie wszystkie fryzury, jakie królowały w kolejnych dekadach XX wieku, ale najsilniejsze inspiracje pochodzą z lat 40., 60., 80. i 90.

Do stylu retro odwołują się takie domy mody, jak: Prada, Gucci i Roberto Cavalli.