Data modyfikacji:

Gdzie na wakacje? Najlepsze miejsca w Polsce

Gorący okres wakacyjny czas start. Lipiec i sierpień to najczęściej wybierane miesiące na urlop. Nadal nie wiesz, gdzie zrobić sobie wakacje? Podpowiadamy kilka najciekawszych miejsc w naszym kraju. Wyjazdu nie musisz planować na kilka miesięcy do przodu, czasami warto postawić na spontaniczność!

Ucieczka z miasta

Wiekszość ludzi podczas wakacji marzy o ucieczce z miasta i wyjeździe do jakiegoś zacisznego i spokojnego miasta. Niestety nie wszyscy mogą odwiedzić dziadków na wsi i zaczyna się szukanie substytutu. W takim wypadku najlepiej wybrać się gdzieś pod namiot, bądź też wynająć domek kempingowy. 

Wiele zacisznych miejsc znajdziemy w Borach Tucholskich. Dla tych, którzy nie do końca znają się na mapie – region ten znajdziemy w północnej części Polski, w województwie pomorskim. Proponujemy zatrzymać się w miejscowości o malowniczej nazwie Małe Swornegacie i stamtąd urządzać sobie piesze, lub rowerowe wycieczki w głąb sosnowych lasów.

Wakacje nad morzem

Nie ma to jak relaks na plaży przy szumie fal. Zapewne znajdzie się wielu przeciwników Morza Bałtyckiego, którzy twierdzą, że wakacje za granicą potrafią być tańsze niż nad Polskim morzem. Poniekąd jest to prawda, ale jednak Bałtyk wciąż ma wielu fanów. 

Najciekawiej jest oczywiście na Półwyspie Helskim, jednak jest on co roku oblegany przez turystów i musimy liczyć się z wysokimi cenami w sezonie letnim.

Jeżeli chcemy uniknąć tłumów, wszechobecnego kiczu i drogich noclegów, należy rozejrzeć się za mniej turystycznymi wioskami. Takim miasteczkiem jest na przykład Wisełka, która znajduje się tylko 15 minut drogi od Międzyzdrojów, a wystarczy przejść tylko kilkanaście metrów plażą, aby mieć prywatny kawałek Bałtyku tylko dla siebie.

A może w góry?

O ile wakacje nad morzem kojarzą nam się z lenistwem, tak wakacje w górach przyciągają zwolenników aktywnego wypoczynku. Polskie góry obfitują w atrakcje i piękne widoki, których trudno doświadczyć gdziekolwiek indziej.

Jeżeli preferujemy komfort i rozbudowaną infrastrukturę turystyczną, najlepszą ofertę mają Tatry. Dla tych, którzy wolą dzicz i odludne zakątki, polecamy wakacje w Bieszczadach.
Tekst: Jakub Spiryn

Przeczytaj również