Data modyfikacji:

Gdzie w Bieszczady? Poradnik na wakacje

Już za moment nadejdzie lipiec, a wraz z nim wyjazdy na urlopy i wakacje. Wiele ludzi wybiera Polskę i nasze piękne góry – Bieszczady. Miejsce to jest na tyle dzikie i rozległe, że zawsze zadajemy sobie to samo pytanie: „Gdzie w Bieszczady?” Podpowiadamy!
Sposoby na Bieszczady są dwa – albo bierzemy pojemny oraz wygodny plecak i przemieszczamy się z miejsca na miejsce, nigdy nie śpiąc dwa razy w tym samym schronisku lub kwaterze; albo wybieramy bazę noclegową i z niej udajemy się na rozmaite wycieczki. Jeżeli wybierzemy ten drugi wariant to przydatny okaże się samochód, w innym przypadku musimy dobrze zapoznać się z rozkładem jazdy autobusów lub podróżować stopem.

Gdzie jechać w Bieszczady?

Z pewnością jednym z najpopularniejszych celów wycieczek wakacyjnych jest Wetlina. Malownicza wioska położona nad rzeką Wetlinka znajduje się w samym cetrum Bieszczad i bardzo blisko z niej na popularne szlaki turystyczne. Wejdziemy stąd na Połoninę Wetlińską, Osadzki Wierch, Smerek, Jawornik, a także Małą i Wielką Rawkę. 
Kolejnym popularnym punktem są Ustrzyki. Zarówno te Dolne, jak i Górne. Ustrzyki Dolne posłużą nam za świetną bazę wypadową, jeżeli posiadamy samochód. Ustrzyki Górne położone są już w sercu Bieszczadzkiego Parku Narodowego i rozpoczyna się z nich szlak prowadzący na Tarnicę, najwyższy szczyt Bieszczad.

Jeżeli te miejsca cię nie przekonują i nadal nie wiesz, gdzie jechać w Bieszczady, proponujemy również rozwiązanie dla ludzi, którzy lubią być w górach, ale nie do końca lubią po nich chodzić. Chodzi oczywiście o Jezioro Solińskie i liczne miejscowości znajdujące się nad nim. W Polańczyku możemy wyczarterować jacht i spędzić na nim spokojny tydzień.

Gdzie w Bieszczady z dziećmi?

Jeżeli jesteś szczęśliwym rodzicem, to Bieszczady również mają wiele do zaoferowania. Proponujemy łagodne trasy – naszym głównym celem powinny być Połoniny Wetlińska i Caryńska. Pamiętajcie, że dzieci szybciej się męczą i nudzą w górach, warto więc chodzić wcześniej z dzieckiem na dłuższe i bardziej wymagające spacery, aby przygotować go do zdobywania szczytów. Warto zaopatrzyć się również w kieszonkowy album, aby dziecko poznawało miejscową florę i faunę.

Mamy nadzieję, że chociaż trochę przybliżyliśmy wam, gdzie w Bieszczady warto się wybrać!
Tekst: Jakub Spiryn