Data modyfikacji:

Gry dla przedszkolaków: gry edukacyjne i nie tylko

Gry dla przedszkolaków to okazja nie tylko do świetnej zabawy, ale również nauki. Zobacz polecane przez rodziców gry edukacyjne, planszowe, zręcznościowe, pamięciowe i wideo dla przedszkolaków.

gry dla przedszkolaków

Gry dla przedszkolaków: popularne tytuły

Wiek przedszkolny określa dzieci, które ukończyły trzeci rok życia. Za górną granicę przyjmuje się sześciolatków. Wszystkie gry dla przedszkolaków przedstawione w zestawieniu są dostosowane do tego okresu w życiu dzieci, zarówno pod kątem treści, jak i wykonania. Nie musisz obawiać się, że zrobią sobie nimi krzywdę lub będą miały kontakt z brutalnością i innymi tematami niedostosowanymi do ich wieku.

Wśród naszych propozycji znalazły się nie tylko gry edukacyjne czy zręcznościowe dla przedszkolaków, ale także najlepsze gry planszowe rodzinne, w które zagrasz wspólnie z dziećmi.

 1. Zwierzęta Magnetibook
 2. Czytaj z Albikiem
 3. Liczmany
 4. Grzybobranie w zielonym gaju
 5. Monopoly Junior
 6. La Cucaracha Loop
 7. Psi Patrol: Wyścigi z piłką
 8. Spadające małpki
 9. Jenga
 10. Memo Dotykowe w woreczku
 11. W ogrodzie
 12. Memory Znaki Drogowe
 13. Psi Patrol: Rusza do akcji!
 14. Super Mario Maker 2
 15. Szymparty

Gry edukacyjne dla przedszkolaków

Na początek przyjrzyjmy się grom edukacyjnym dla przedszkolaków. Polecane przez rodziców i uwielbiane przez dzieci gry zapewnią zabawę na wiele godzin. Zobacz, jakie gry edukacyjne dla dzieci warto kupić.

Zwierzęta Magnetibook

Nie ma chyba na świecie dziecka, które nie lubiłoby zwierzątek. Dzięki grze firmy Janod przedszkolaki mogą poznać najpopularniejsze zwierzęta, jakie spotkają na wsi oraz w ZOO.

Magnetibook składa się z czterdziestu magnesów, które po odpowiednim ułożeniu tworzą konkretne żyjątka. Ta gra dla przedszkolaków nie jest skomplikowana, ale wymaga od dziecka kreatywności i rozwija jego umiejętność łączenia faktów.

Czytaj z Albikiem

Obecnie już w żłobku dzieci uczone są języków obcych. Warto więc ćwiczyć w domu z dziećmi, aby od najmłodszych lat oswajały się z językiem angielskim. Z pewnością przyda im się to w dorosłym życiu.

„Czytaj z Albikiem” to gra dla przedszkolaków do nauki angielskiego. Oprawa słownika jest bardzo miła dla oka, a interaktywność (i magiczny długopis!) zwiększa zainteresowanie u dziecka.

Liczmany

Im szybciej dziecko będzie potrafiło dodawać i odejmować, tym lepiej dla niego. Dzięki grze „Liczmany” twoja pociecha opanuje liczenie od zera do dwudziestu, zanim pójdzie do pierwszej klasy szkoły podstawowej.

W pudełku gry edukacyjnej dla przedszkolaka znajdziesz proste działania matematyczne oraz plakietki z cyferkami, które z pewnością zainteresują przedszkolaków swoim kształtem i wyglądem.

Przeczytaj także: Jaki prezent dla dziecka do 200 zł?

Gry planszowe dla przedszkolaków

Również w kategorii gier planszowych dla przedszkolaków znajdziesz wiele ciekawych propozycji.

Grzybobranie w zielonym gaju

Jeśli szukasz gry planszowej dla przedszkolaków, przy której również i ty będziecie dobrze się bawić, to koniecznie wypróbuj „Grzybobranie w zielonym gaju”. Rozgrywka jest stosunkowo krótka (ok. 20-30 minut) i prosta w opanowaniu, dlatego idealnie sprawdza się, kiedy nie masz akurat zbyt wiele wolnego czasu. Zabawa polega na zwiedzaniu lasu i zbieraniu do koszyczków tytułowych grzybów.

Monopoly Junior

Monopoly to jedna z popularniejszych planszówek w historii. Gra doczekała się wielu wariantów, w tym także przygotowanych z myślą o najmłodszych.

Gra planszowa dla przedszkolaków Monopoly Junior oferuje rozgrywkę praktycznie taką samą jak w oryginale, tyle że dostosowaną do młodszych odbiorców. Zasady delikatnie nagięto, żeby były łatwiejsze do opanowania, a walkę o miasta zastąpiono kupowaniem budek z hamburgerami czy innymi ciekawymi obiektami.

La Cucaracha Loop

W założeniach gra planszowa dla przedszkolaków „La Cucaracha Loop” jest bardzo prosta. Gracze rzucają kostką, a następnie przesuwają swoim pionkiem po wyznaczonych polach.

Sytuację komplikuje jednak karaluch, który robi wszystko, żeby żuki (pionki) nie dotarły do mety. Biega jak szalony po planszy i przesuwa wszystko, co stanie na jego drodze. Żeby wygrać, trzeba wykazać się refleksem, a także mieć odrobinę szczęścia.

Gry zręcznościowe dla przedszkolaków

Następne w naszym przeglądzie są gry zręcznościowe dla przedszkolaków. W proponowanych tytułach trzeba się też wykazać refleksem i spostrzegawczością.

Psi Patrol: Wyścigi z piłką

„Psi Patrol” to animacja, której raczej nie trzeba przedstawiać rodzicom. Serial cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci, co raczej nie powinno być zaskoczeniem. Wystarczy obejrzeć jeden odcinek, aby samemu rozkochać się w słodkich szczeniaczkach ratujących świat przed zagrożeniem.

Gra zręcznościowa dla przedszkolaków „Wyścig z piłką” polega na jak najszybszym wciskaniu przycisku w celu schwytania porozrzucanych po torze piłeczek. Wygrywa gracz, który szybciej dotrze do mety.

Spadające małpki

Dzieci uwielbiają, gdy gry posiadają wiele fizycznych elementów, a takich w „Spadających małpkach” nie brakuje. W pudełku znajdziesz aż trzydzieści tytułowych małp oraz trzydzieści patyczków, na których zwierzęta zahaczają się ogonami.

Rozgrywka polega na tym, że dzieci muszą wyciągać patyczki o odpowiednim kolorze (decyduje o tym rzut kostką) w taki sposób, żeby żadna małpka nie spadła z drzewa.

Jenga

Jenga to świetna gra zręcznościowa dla przedszkolaków, która przypadnie również do gustu rodzicom. Rozgrywka jest niezwykle prosta w założeniach, ale sama gra wymaga skupienia i dobrej koordynacji ruchowej.

Gracze na zmianę wyciągają drewniane kostki tak, aby wysoka wieża nie runęła na ziemię. Jeżeli tak się stanie, to wtedy gra się kończy i trzeba układać wszystko od nowa.

Gry pamięciowe dla przedszkolaków

Rozwijanie pamięci u dziecka jest bardzo ważne. Dobrym sposobem na ćwiczenie pamięci są gry pamięciowe dla przedszkolaków. Zobacz, po jaką grę warto sięgnąć.

Memo Dotykowe w woreczku

Niemiecka firma Goki specjalizuje się w grach pamięciowych, które mają ogromny wpływ na rozwój dzieci. „Memo Dotykowe” polega na wyciąganiu z woreczka dwóch takich samych elementów. W tym przypadku dzieci nie bazują na zmyśle wzroku, ale dotyku. Po wyciągnięciu jednego klocka muszą wyczuć w woreczku drugi element o takiej samej fakturze.

W ogrodzie

Warto inwestować w gry pamięciowe dla przedszkolaków, ponieważ w ten sposób można zaprezentować im świat w bardzo przystępnej formie. W przypadku gry firmy Trefl dzieci poznają owoce oraz warzywa, jakie występują w ogrodach.

Zabawę warto urozmaicić prawdziwymi produktami, żeby dzieci przy okazji mogły spróbować warzyw i owoców, jakich nazw właśnie się nauczyły. Może to być też dobry sposób na niejadków.

Memory Znaki Drogowe

Firma Goki przygotowała grę pamięciową dla przedszkolaków w bardzo przystępny sposób, dzięki czemu dzieci nie powinny odczuwać znużenia, tylko zaciekawienie.

Gry wideo dla przedszkolaków

Na samym końcu mamy dla ciebie propozycję gier wideo dla przedszkolaków. Wybrane przez nas tytuły mają charakter edukacyjny i są dostosowane do wieku gracza.

Psi Patrol: Rusza do akcji!

Jeżeli dziecko uwielbia „Psi Patrol” i chce spróbować swoich sił w grach komputerowych, to warto kupić mu produkcję bazującą na tym serialu animowanym. „Psi Patrol: Rusza do akcji!” to bardzo dobra gra platformowa dla przedszkolaków, która została stworzona w taki sposób, żeby najmłodsi gracze nie mieli problemów z jej ukończeniem.

Super Mario Maker 2

Projektowanie gier to bardzo trudna praca, ale nie w przypadku, gdy gramy w „Super Mario Maker 2”. Produkcja, oprócz przygotowanych przez twórców poziomów, umożliwia samemu projektowanie kolejnych plansz. W ten sposób dzieci pobudzają swoją kreatywność i zdolność logicznego myślenia. Kreator map jest bardzo łatwy w obsłudze, dzięki czemu dziecko nie powinno mieć problemów z jego opanowaniem.

Szymparty

„Szymparty” to prosta gra zręcznościowa dla przedszkolaków przygotowana z myślą o konsoli PlayStation 4. Produkcja oferuje szereg uroczych minigierek, w których gracze sterują poczynaniami szalonych szympansów.

Tytuł wykorzystuje darmową aplikację PlayLink, którą obsługuje się za pomocą smartfonów. W ten sposób nie będziesz musiał dokupować kolejnych padów, żeby grać wspólnie z dziećmi.