Data modyfikacji:

Gry na PlayStation 5

Każda platforma zawdzięcza swoją popularność grom, jakie są na niej dostępne. Wiadomo już, że PlayStation 5 zadebiutuje w okresie świątecznym 2020 roku, ale nadal nie mamy zbyt wielu informacji o dostępnych na tę konsolę produkcjach. „Niewiele” nie znaczy „w ogóle”, dlatego w tym tekście przyjrzymy się grom na PlayStation 5.

gry na playstation 5

Jakie gry trafią na PlayStation 5?

Na razie wiele informacji pozostaje w sferze domysłów, ale część z gier została już potwierdzona. Sprawdź, jakie gry na PS5 trafią do sprzedaży.

Przeczytaj również: Konsola PlayStation 5: premiera, ceny, dane techniczne, gry. Wszystko, co wiemy o PS5

 1. Death Stranding
 2. The Last of Us: Part 2
 3. Ghost of Tsushima
 4. Cyberpunk 2077
 5. Starfield
 6. The Elder Scrolls VI
 7. God of War 2
 8. Spider-Man 2
 9. FIFA 21
 10. Horizon Zero Dawn 2
 11. Grand Theft Auto 6
 12. Gra Bluepoint Studios
 13. Gry z PlayStation 4

Prawdopodobne premiery gier na PlayStation 5

W jakie gry zagramy na PS5? Zobacz listę tytułów, które prawdopodobnie znajdą się na konsoli Sony.

Death Stranding

Produkcja Hideo Kojimy najpierw zaliczy swoją premierę na PS4. Jakiś czas temu z okładki tytułu zniknął napis „Only On PlayStation”, który można odczytywać na wiele sposobów. Albo gra zostanie przeportowana na pecety albo pojawi się w ulepszonej wersji na PlayStation 5.

The Last of Us: Part 2

Premiera drugiej części The Last of Us została zaplanowana na początek 2020 roku, co przypomina dosyć mocno sytuację z jedynką. Ta również trafiła do sprzedaży jako jeden z ostatnich dużych tytułów ekskluzywnych na PlayStation 3, a następnie została zremasterowana na PlayStation 4. Druga część prawdopodobnie będzie grą na PlayStation 5.

Ghost of Tsushima

Ostatnie duże wieści dotyczące tego tytułu pojawiły się w 2018 roku. Od tamtej pory nie otrzymaliśmy nowego zwiastuna oraz fragmentów rozgrywki. Wiadomo natomiast, że premiera ustalona jest na 2020 rok, dlatego śmiało można zakładać, że o Ghost of Tsushima można rozmawiać w kontekście gry na PS5.

Cyberpunk 2077

CD Projekt RED pokłada ogromne nadzieje w swoim najnowszym dziele. Już teraz widać, że jest to tytuł z ogromnym potencjałem, który ograniczają niedostatki technologiczne obecnej generacji konsol. Przeniesienie Cyberpunk 2077 na PS5 pozwoli rozwinąć grze skrzydła i zapewni twórcom dodatkowe miliony sprzedanych egzemplarzy.

Starfield

Ostatnia nowa marka Bethesdy zadebiutowała jakieś dwadzieścia pięć lat temu. Starfield ma być ich nową wielką produkcją osadzoną w klimatach science-fiction. O grze nie wiemy nic, oprócz tego, że powstaje, dlatego premiera na PS5 jest bardziej niż oczywista.

The Elder Scrolls VI

Podobna sytuacja jak ze Starfieldem. Bethesda jedynie zateasowała nową odsłonę The Elder Scrolls i nabrała wody w usta. Poprzednie części były ogromne, a przy tym wielokrotnie portowane na nowe platformy. Także nawet jeśli TES VI trafi najpierw na PS4, to na pewno otrzyma również wersję gry na PlayStation 5.

Przypuszczalne premiery gier na PlayStation 5

Jakich jeszcze tytułów możemy się spodziewać na zapowiedzianej konsoli PlayStation 5.

God of War 2

Poprzednia odsłona odniosła wielki sukces artystyczny i komercyjny, a jej finał wyraźnie sugerował, że historia Kratosa nie dobiegła jeszcze końca. Na ten moment God of War 2 nie miał oficjalnej zapowiedzi, ale jest to tylko kwestia czasu.

Spider-Man 2

Studio Insomniac Games z pomocą Spider-Mana rozbiło bank. Gra sprzedawała się jak ciepłe bułeczki, a producent zapowiedział, że pracuje nad nową, tajemniczą produkcją. Można się domyślać, że chodzi o kontynuację Pajączka, która na pewno prędzej czy później trafi do sprzedaży, możliwe, że właśnie jako gra na PlayStation 5.

FIFA 21

Electronic Arts zazwyczaj wydaje kolejne odsłony serii FIFA we wrześniu lub październiku. Konsola Sony ma zadebiutować dopiero pod koniec 2020 roku, więc premiera nowej części na PS5 stoi pod znakiem zapytania. EA zrobi jednak pewnie wszystko, żeby jakoś połączyć obie te marki.

Horizon Zero Dawn 2

O pracach nad Horizon Zero Dawn 2 dowiedzieliśmy się m.in. z ogłoszeń o pracę wystawionych przez Guerilla Games. Zakulisowo mówi się też o tym, że kontynuacja przygód Aloy ma być jednym z tytułów startowych na PlayStation 5.

Grand Theft Auto 6

Rockstar Games nie kryje się z tym, że pracuje nad kilkoma niezapowiedzianymi grami. Po bardzo dobrym przyjęciu Grand Theft Auto V nowa odsłona GTA to tylko kwestia czasu. Na PS4 raczej nie opłaca się wydawać już szóstki, dlatego na premierę przyjdzie nam poczekać, aż PS5 zawita do domów graczy.

Potwierdzone premiery gier na PlayStation 5

Poza domniemaniami wiemy też, jakie gry na pewno trafią na PlayStation 5.

Gra Bluepoint Studios

Twórcy remake’u Shadow of the Colossus jako jedyny w pełni potwierdzili, że pracują już nad produkcją dedykowaną nowej konsoli Sony. Projekt ma być duży, lecz na ten moment nic o nim nie wiadomo.

Gry z PlayStation 4

Sony oficjalnie potwierdziło, że PlayStation 5 otrzyma kompatybilność wsteczną. Wiadomo już, że będzie można grać w produkcje z PS4. Cały czas czekamy na potwierdzenie wsparcia dla wcześniejszych platform.