Data publikacji:

Najlepsze gry zręcznościowe dla dzieci 

Gry zręcznościowe to świetna zabawa dla dzieci w każdym wieku. Do naszego zestawienia wybraliśmy najlepsze tytuły, cieszące się największą popularnością na Ceneo.pl. Sprawdź! 
gry zręcznościowe dla dzieci

Polecane gry zręcznościowe dla dzieci


Najlepsze gry zręcznościowe dla dzieci

Prezentowaliśmy już najlepsze gry planszowe dla dwojga, dlatego w tym artykule skupimy się na tytułach dla najmłodszych. Gry planszowe zręcznościowe są chętnie wybierane przez rodziców, ponieważ pobudzają kreatywność i gwarantują dziecku sporo frajdy. Każdy na pewno znajdzie w tym rankingu coś odpowiedniego dla siebie.

Psi Patrol: Wyścigi z piłką

Gra zręcznościowa dla 3-latka inspirowana jest popularną bajką, Psi Patrol. W tytułowym wyścigu udział biorą pieski, które muszą poruszać się po torze pełnym piłek.

Zwycięzcą będzie ten, który zbierze ich jak najwięcej. Gra planszowa charakteryzuje się znakomitą jakością wykonania oraz prostymi zasadami.

Rodzina Rummikub to gra planszowa zręcznościowa dla dzieci w wieku 6-7 lat. Zadaniem graczy jest pozbycie się wszystkich kostek z liczbami. Aby to zrobić należy wyłożyć na stół sekwencje lub ciągi składające się przynajmniej z trzech liczb.

W trakcie rozgrywki można przesuwać i zmieniać kostki, co znacznie utrudnia osiągnięcie celu. To świetna propozycja gry dla całej rodziny. 

Gra, która ćwiczy zręczność, spostrzegawczość i czas reakcji. Zasady gry Jungle Speed są dziecinnie proste. Gracze muszą pozbyć się swoich kart w jak najkrótszym czasie.

Do wykonania tego zadania konieczne jest złapanie drewnianego totemu. Złapanie w niewłaściwym momencie będzie skutkowało dobraniem kolejnych kart od innych uczestników. Gra zręcznościowa jest przeznaczona dla dzieci w wieku około 6 lat. 

Gra zręcznościowa dla przedszkolaków, która polega na złapaniu panoszącego się po kuchni karalucha. W labiryncie znajdują się rozmaite przeszkody stworzone z noży, widelców i łyżek. Rzucając kostką będziesz mógł ustawić je w wybrany sposób. Dzięki temu zablokujesz drogę nieproszonemu gościowi. La Cucaracha jest doceniana zarówno przez młodszych, jak i nieco starszych graczy. Zdecydowanie warto po nią sięgnąć. 

Gwarantujemy, że Hasbro Elefun to gra zręcznościowa inna niż wszystkie! Niebieski słonik znajdujący się w zestawie ma wbudowane urządzenie, które wypuszcza w powietrze kolorowe motyle.

Gracze, za pomocą specjalnej siatki, mają za zadanie złapać ich jak najwięcej. Dużym plusem jest to, że w rozgrywce mogą wziąć udział nawet trzy osoby. Tę grę zręcznościową polecamy dla dzieci w wieku około 3-4 lat.

Przeczytaj także: Zabawki z bajek - 9 zabawek z ulubionymi postaciami z bajek 
Spadające małpki otrzymały na Ceneo.pl ogromną ilość pozytywnych opinii. W specjalne otwory znajdujące się na wielkiej palmie musisz włożyć patyczki. Po utworzeniu sieci należy wrzucić małpki do środka, aby mogły zawiesić się na poszczególnych elementach.

Rzucając kostką będziesz wyciągać poszczególne patyczki. Wygrywa osoba, która upuści najmniej małpek. To interesująca gra zręcznościowa dla dzieci w wieku około 3 lat. 

Wciel się w rolę lekarza i przeprowadź operację na brzęczącym pacjencie. Za pomocą specjalnej pęsety należy wyciągać poszczególne elementy z ciała pacjenta. Udana operacja to zysk w postaci pieniędzy dla gracza.

Ten, kto zgromadzi ich najwięcej, wygra. Operacja jest świetną propozycją dla całej rodziny. To jedna z tych gier zręcznościowych, która bawi i uczy. 

Jenga to wyjątkowa gra zręcznościowa. Klocki w wersji dla dzieci są kolorowe i dodatkowo pozbawione syntetycznych substancji chemicznych. To oznacza, że dla malucha wszystkie elementy są w pełni bezpieczne.

Zasady są proste. Z wieży tworzącej 48 klocków należy wyciągać poszczególne elementy tak, aby konstrukcja nie runęła. Drewnianą wieżę polecamy dzieciom powyżej 4 roku życia.