Data modyfikacji:

Jak przechowywać biżuterię?

Splątane łańcuszki, brakujące kolczyk czy zagubione bransoletki – ty też masz problem z przechowywaniem biżuterii? Musisz wiedzieć, że zostawianie błyskotek w przypadkowych miejscach naraża je nie tylko na uszkodzenia mechaniczne czy zaginięcie. Sposób przechowywania biżuterii ma też wpływ na jej wygląd. Chcesz, aby twoje ulubione kolczyki czy naszyjniki prezentowały się świetnie przez długi czas? Zobacz, jak przechowywać biżuterię.

Przechowywanie biżuterii – dlaczego jest ważne?

Czy wiesz, że kontakt z wilgocią i zanieczyszczonym powietrzem sprawia, że biżuteria srebrna czy złota pokrywa się nieestetycznym, ciemnym nalotem? To jednak nie koniec zagrożeń, jakie czekają na twoje błyskotki. Pozostawione w przypadkowych miejscach najczęściej się niszczą i gubią. Dlatego swoje skarby najlepiej jest przechowywać w szczelnie zamkniętych szkatułkach na biżuterię. Możesz do tego wykorzystać pudełko na biżuterię, które było dołączone do błyskotek przy zakupie. Ale jeśli twoja kolekcja jest pokaźna, zdaj się na poniższe rozwiązania.

Jak przechowywać biżuterię? Najważniejsze akcesoria

Zastanawiasz się, jak przechowywać biżuterię? Do wyboru masz różne szkatułki i puzderka. Świetny rozwiązaniem jest kuferek na biżuterię, podzielony na mniejsze przegródki, szuflady i miejsca na pierścionki. Pudełko na biżuterię tego typu najczęściej jest wyściełane miękką tkaniną, która zabezpiecza błyskotki przed zadrapaniami. Ponadto jest pojemne, więc w jego wnętrzu zmieścisz nawet pokaźną kolekcję biżuterii i będziesz mogła przechowywać ją w uporządkowany sposób. Kuferek na biżuterię będzie dobrym zabezpieczeniem dla twojej kolekcji, a dodatkowo przedmioty tego typu są efektownie wykonane i mogą być świetnym uzupełnieniem stylizacji toaletki czy szafki nocnej lub pomysłem na prezent.

Innym ciekawym sposobem na uporządkowanie przechowywanie świecidełek może być szkatułka na biżuterię wykonana ze szkła. To bardzo modne rozwiązanie, które jest prawdziwym wnętrzarskim hitem. W szklanej szkatułce na biżuterię z lustrzanym dnem twoje błyskotki będą pięknie wyeksponowane. W ten sposób możesz przechowywać swoje ulubione przedmioty, ponieważ widoczne przez szklane szybki szkatułki mogą być ozdobą twojej toaletki czy szafki nocnej.

Kolejnym elementem, który może ci się przydać, jeśli szukasz sposobu, jak przechowywać biżuterię, są wieszaki na błyskotki. Stojak na biżuterię sprawdzi się dobrze w przypadku pierścionków, bransoletek czy łańcuszków. Zwróć jednak uwagę, aby w przypadku łańcuszków nie wieszać na wieszaku na biżuterię tych typu żmijka, czyli wykonanych ze sztywnego materiału. Wisząc na stojaku, pod wpływem własnego ciężaru mogą się odkształcać. Na wieszaku na biżuterię najlepiej jest przechowywać te dodatki, które najczęściej nosisz. Będą łatwo dostępne.

Jak przechowywać biżuterię? Na pewno nie w łazience!

Musisz też wiedzieć, że miejsce przechowywania biżuterii nie może być przypadkowe. Podobnie jak w przypadku kolorowych kosmetyków oraz tych do pielęgnacji skóry biżuterii również nie powinniśmy przechowywać w łazience. Dlaczego? Wszystko przez zwiększony poziom wilgotności powietrza, która ma niekorzystny wpływ na kondycję biżuterii. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest przechowywanie biżuterii w sypialni lub garderobie.

Jak czyścić biżuterię?

Na koniec musisz też wiedzieć, że szkatułka na biżuterię, kuferki i wieszaki na ozdoby nie uchronią w pełni twojej biżuterii przed pojawianiem się ciemnego nalotu. Jak już wiesz, jest on efektem kontaktu z zanieczyszczonym powietrzem. Dlatego co pewien czas konieczne jest czyszczenie biżuterii. W przypadku ozdób wykonanych ze srebra czy złota możesz użyć specjalnych ściereczek i preparatów, które pomogą ci zadbać o biżuterię, lub zdać się na domowe metody np. pastę do zębów. Warto też pamiętać o regularnym czyszczeniu błyskotek – raz w miesiącu przetrzyj biżuterię ściereczką nasączona spirytusem.