Jak wybrać bikini do naszej sylwetki?

Wybór odpowiedniego bikini nie wydaje się prosty. Jednak, mając na uwadze rodzaj sylwetki, jesteśmy w stanie dobrać idealny strój, w którym będziemy czuć się naprawdę dobrze i który podkreśli także wszystkie nasze atuty.

Historia bikini nie jest długa, lecz dość burzliwa. Wcześniej kobiety, owszem, miały specjalne stroje przeznaczone wyłącznie do noszenia na plaży, lecz kostiumy te różniły się od dzisiejszych strojów kąpielowych praktycznie wszystkim.

Zabudowane stroje, które nie były abyt wygodne, to przykład kostiumów do pływania z poprzedniej epoki. W 1946 roku Louis Reard zaprezentował zaprojektowany przez siebie strój bikini i tym samym dał początek nowej plażowej modzie.

Różne typy figur

Wiele kobiet ma problemy z dobraniem odpowiedniego biustonosza, a większość z nich nosi biustonosz w nieodpowiednim dla siebie rozmiarze. Za mała miseczka lub zbyt duży obwód pod biustem to najczęstsze błędy popełniane przez kobiety.

Niestety w wielu salonach z bielizną na próżno szukać profesjonalnych braffiterek, które pomogą w dobraniu odpowiedniego biustonosza. Nie inaczej rzecz ma się z kostiumem kąpielowym, zarówno jednoczęściowym, jak i dwuczęściowym.

Tu nie ma miejsca na błędy, bo źle dobrana miseczka w bikini od razu rzuca się w oczy. Jak więc nie popełnić błędu i na plaży czuć się naprawdę dobrze?

Istnieje kilkanaście typów kobiecych figur. Nie jest więc powiedziane, że kostium dwuczęściowy, który idealnie wygląda na manekinie w sklepie, równie dobrze będzie prezentował się na nas. Szanse na to są raczej nikłe.

Wiele kobiet ma na tyle dużo kompleksów, że na plaży pokazują się rzadko, a jeśli już — zakrywają się pareo, niektóre w ogóle nie chcą pokazywać się publicznie w stroju kąpielowym.

Często też kupują stroje kąpielowe push up, co nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Kostium dwuczęściowy jest dla nich zbyt dużym wyzwaniem. Nic w tym dziwnego, bo często nie wiedzą, w jaki sposób dobrać odpowiedni fason i kolory bikini. J

akie typy figur możemy wyróżnić? Są to przede wszystkim: cegła, dzwon, gruszka, kolumna, kręgiel, lizak, jabłko, kielich, klepsydra, rożek, wazon i wiolonczela. Wszystkie mają swoje charakterystyczne cechy, które sprawiają, że poznając je, przestaniemy mieć problemy z dopasowaniem stroju kąpielowego do naszej figury.

Figura typu klepsydra — czyli problem z dużym biustem

Wbrew pozorom duży biust to niemały problem. Zwłaszcza jeżeli chodzi o dobór odpowiedniego stroju kąpielowego. Kostiumy dwuczęściowe nie są jednak zarezerwowane dla pań, które dużym biustem poszczycić się nie mogą. Dlaczego? Bo tego typu stroje, odpowiednio dobrane, potrafią czynić cuda.

Duży biust często jest ukrywany pod wieloma warstwami ubioru. Warto jednak pamiętać, że dobrze dobrany rodzaj bikini sprawi, że piersi będą dobrze wyeksponowane, a my będziemy czuły się w nim naprawdę komfortowo.

Na co zwrócić uwagę, gdy nasz typ figury to klepsydra, wazon czy wiolonczela? Przede wszystkim, aby wyeksponować swoje największe atuty, należy zwrócić uwagę na głębokie miseczki.

Ważne są też szerokie ramiączka, które przytrzymają obfity biust. Wiele strojów kąpielowych zawiązywanych jest na szyi, co dodatkowo dodaje figurze lekkości. Jeżeli chodzi o miseczki, to powinny one być zabudowane także z boku, aby uniknąć tzw. wylewania się piersi.

Bardzo modne są też taśmy, które wszyte są w biustonosz. W ten sposób dodatkowo zabezpieczymy biust przed wysuwaniem się z bikini. Posiadaczki dużego biustu powinny również unikać tzw. bandażowych kostiumów, czyli modeli bez ramiączek.

Ważne jest też, aby przy figurze typu jabłko lub gruszka osobno dobierać dolną część kostiumu kąpielowego. Szersze biodra czy większa pupa doskonale będą prezentować się w dobrze dobranym kostiumie, nawet tym dwuczęściowym.

Stroje kąpielowe push up

Stroje kąpielowe tego typu są doskonale znane posiadaczkom małych piersi, charakterystycznych dla figur typu: rożek, gruszka czy dzwonek. Małe piersi to, podobnie jak w przypadku dużego biustu, częsty problem.

Wiele strojów dostępnych w sieciówkach nie uwzględnia różnorodnych typów figur. Dlatego też nierzadko podczas zakupów można poddać się już w pierwszym salonie z bielizną.

Jeżeli jednak będziemy wiedzieć, jak odpowiednio dobrać bikini do małych piersi, na plaży będziemy czuć się bardzo komfortowo, również gdy zdecydujemy się na kostium dwuczęściowy.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na usztywnianą górną część bikini. W ten sposób biust zostanie podkreślony. Dobrym pomysłem jest także wybranie modelu, który ma falbanki. N

ie poleca się noszenia tzw. bandażowych strojów, ale duże kwiatowe wzory czy lśniące bikini są jak najbardziej odpowiednie do potrzeb posiadaczek małego biustu. Stroje kąpielowe push up też doskonale się sprawdzą.

Kolory także mają znaczenie, a w tym przypadku warto sięgnąć po jasne i intensywne barwy.

Szerokie biodra — jak je zamaskować?

Jeżeli twoja figura to dzwonek, wiolonczela, kręgiel, gruszka lub klepsydra, to twoim największym kompleksem jest pewnie duża pupa. Wcale nie musi tak być, bo przecież większa pupa może stać się twoim największym atutem, szczególnie gdy zdecydujesz się na kostium dwuczęściowy.

Dolna część bikini musi być jednak prawidłowo dobrana. W ten sposób na plaży nie będziemy wstydzić się absolutnie niczego, a wręcz przeciwnie!

Na co zwrócić uwagę, gdy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczkami krągłości? Przede wszystkim krój dolnej części bikini musi być idealnie dopasowany do naszej sylwetki. Jakie fasony pozwolą na optyczne zwężenie bioder? Możemy wybrać majtki typu szorty lub bokserki.

Specjaliści modowi proponują jeszcze jedno rozwiązanie. Aby nie przykuwać uwagi do dużej pupy, wybierzmy stanik, który idealnie dopasuje się do naszej sylwetki. Kobiety o figurze typu gruszka czy klepsydra, a także wiolonczela i dzwonek powinny unikać wyciętej dolnej części kostiumu.

Brak wcięcia w talii

Brak wcięcia w talii jest charakterystyczny dla figur typu rożek, cegła czy kielich. Jak pozbyć się kompleksów raz na zawsze? Należy po prostu dobrać idealny do tej sylwetki kostium dwuczęściowy.

Kolory też są ważne z punktu widzenia osób, które chcą odwrócić uwagę od pewnych części ciała. W przypadku kobiet, których wcięcie w tali jest niewielkie lub prawie go nie ma, można wykorzystać kolorystyczny trik. Polega on na założeniu ciemnej dolnej części bikini. W ten sposób można odwrócić uwagę od pupy czy braku talii.

Często poleca się też kupno jednoczęściowego kostiumu mającego marszczenia na wysokości talii. Jeżeli jednocześnie zmagasz się z problemem dużego brzuszka, dobrym rozwiązaniem będzie także kostium dwuczęściowy z wysokim stanem.

 

Krótkie nogi i niski wzrost

Wiele kobiet porównuje się również z prezentowanymi w czasopismach sylwetkami modelek. Jakkolwiek przeciwni jesteśmy tego typu reklamom dwuczęściowych i jednoczęściowych strojów kąpielowych, to jednak będą one w tej formie prezentowane.

Kilka pomysłów można jednak skopiować od znanych projektantów i ich modelek. Jednym z nich jest podglądanie gwiazd, które są niskiego wzrostu i swoje bikini także muszą dobrać do krótkich nóg, a stroje kąpielowe push up do niewielkich piersi. Jak ten problem rozwiązać?

Warto zwrócić uwagę na dolną część bikini. Krótkie nogi to problem, który pojawia się niezależnie od rodzaju sylwetki. W takim przypadku należy wybierać bikini wycięte.

Można też zdecydować się na sznureczki w danym modelu stroju. W ten sposób sprawimy, że nogi będą wydawały się dłuższe.

Ostatnio dodane artykuły