Data publikacji:

Jak zmywać makijaż?

Dobrze wykonany makijaż bez wątpienia dodaje nam urody i wdzięku. Jednak, aby kosmetyki nie szkodziły skórze, trzeba się ich codziennie pozbywać. Jak zmywać makijaż twarzy, czym najlepiej zmywać makijaż oczu i co stosować przy sztucznych rzęsach?
jak zmywać makijaż

Czym zmywać makijaż?

Obecnie w drogerii można znaleźć całą masę kosmetyków do demakijażu. Opisywaliśmy już najlepsze kosmetyki do demakijażu, a najpopularniejsze z nich to płyny micelarne oraz różnego rodzaju mleczka. Jak zmywać makijaż płynem micelarnym, a jak mleczkami?

Sprawdź, który kosmetyk jest odpowiedni dla twojej skóry

Bardzo dobrym pomysłem jest korzystanie z wszelkiego rodzaju rankingu płynów – im więcej produkt ma opinii, tym jego ocena jest bardziej wiarygodna.

Stosuj delikatnie

Najczęściej zastanawiamy się, jak zmywać makijaż oczu – tak, aby zrobiły się one czerwone i nie zaczęły szczypać, nie chcemy też uszkodzić rzęs.

Musisz pamiętać przede wszystkim o tym, że płatek nasączony płynem micelarnym lub mleczkiem należy przyłożyć do zamkniętej powieki na około 10 sekund, a dopiero potem delikatnie przesuwać go po skórze. Nigdy nie „szoruj” oka płatkiem, uważaj także, aby płyn nie dostał się pod powiekę.

Nie spłukuj

Po zastosowaniu płynu micelarnego nie musisz już opłukiwać twarzy czy myć jej specjalnymi środkami. Wystarczy, że nałożysz ulubiony krem.

Jak zmyć makijaż olejem kokosowym?

Różne okoliczności mogą sprawić, że pewnego dnia nie będziesz miała odpowiednich kosmetyków przy sobie i zaczniesz zastanawiać się, jak zmyć makijaż bez płynu do demakijażu. Wbrew pozorom nie jest to bardzo skomplikowane – wystarczy użyć uniwersalnego oleju kokosowego.

Olej kokosowy ma bardzo tłustą konsystencję i rozpuszcza kolorowe kosmetyki – nawet wodoodporną maskarę. Co jednak najważniejsze, środek ten nie narusza warstwy lipidowej skóry – po demakijażu naskórek jest miękki i idealnie nawilżony. Jak zmywać makijaż olejem kokosowym?

Nałóż odrobinę gęstego oleju kokosowego na wacik (może być ten wielorazowy, ekologiczny) i zacznij pocierać nim skórę twarzy – pamiętając, że zbyt intensywne tarcie jest niewskazane. Po usunięciu makijażu powinnaś umyć twarz, używając odpowiedniego dla siebie żelu lub mydła.

Inna możliwość to rozpuszczenie odrobiny oleju w dłoniach, a następnie masowanie całej twarzy aż do całkowitego oczyszczenia oczu – wówczas należy tylko zdjąć kosmetyk ze skóry i ją umyć.

Czym zmywać makijaż – cera mieszana/trądzikowa

A może masz kłopoty ze stanem swojej skóry, nie chcesz go dodatkowo pogorszyć i zastanawiasz się, czym zmywać makijaż? Cera trądzikowa lub mieszana wymaga szczególnego traktowania.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby oczywiście udanie się do dermatologa i zapytanie go o poradę. Jeśli wolisz tego uniknąć, stosuj kosmetyki, które mają na opakowaniu wyraźną adnotację, że są przeznaczone właśnie do takiej skóry.

Przeczytaj koniecznie: Najlepsze kosmetyki na trądzik – ranking

Czym zmywać makijaż przy sztucznych rzęsach?

Jeśli planujesz poddanie się zabiegowi przedłużania rzęs, to musisz wiedzieć, że o takie włoski należy odpowiednio dbać. Makijaż możesz zmywać płynem micelarnym, ale musi być to kosmetyk bardzo delikatny, beztłuszczowy – przeczytaj zatem skład, zanim podejdziesz do kasy.

Pamiętaj również, że do demakijażu oczu ozdobionych sztucznymi rzęsami nie należy używać zwykłych bawełnianych wacików – najlepsze będą te wielorazowe  albo zwykły kawałek tkaniny.
Autorka: Karolina Wojtaś